#

Очільник Білоцерківської федерації футболу Геннадій Прищепчук: Обласна федерація зараз працює краще, ніж будь-коли

13.03.2020 06:01
Очільник Білоцерківської федерації футболу Геннадій Прищепчук: Обласна федерація зараз працює краще, ніж будь-коли

Про діяльність нового керівництва обласної федерації футболу, нові плани розвитку цього виду спорту на Київщині, а також про корупцію "Моя Київщина" поспілкувалася з Геннадієм Прищепчуком – головою Білоцерківської районної федерації футболу

- Нещодавно відбулася XI конференція Київської обласної федерації футболу та установчі збори Київської обласної асоціації футболу, де було обрано нового голову Андрія Засуху. Кого з кандидатів підтримували Ви?

- Так, відбулася звітно-виборча конференція Київської обласної федерації футболу, яка була дуже складною через неабияку боротьбу, адже всі завжди борються за право керувати. Керівників із різних напрямків була маса. Також були претенденти, які боролися не лише за місце голови, а й заступників. Першого дня всі делегати з’їхалися на відкриття нового офісу, до слова, дуже гарного, двоповерхового. Були присутні голова Всеукраїнської федерації футболу Андрій Павелко, видатний голкіпер та тренер київського "Динамо" Олександр Шовковський, головний тренер збірної україни Ю-21 Руслан Ротань та інші відомі люди.

Складною ж конференція була, як на мене, бо я – людина, яка завжди боролася проти того, щоб Федерацією керували депутати ВР або голови обласних адміністрацій. Тому на цій конференції я та представники футбольної Білоцерківщини підтримували саме Андрія Засуху, який і став головою Київської обласної федерації футболу. Підтримував тому, що він не політик, не депутат, не голова обласної адміністрації тощо. Сам Засуха – футболіст та власник футбольного клубу "Колос ", який сьогодні є єдиним представником Київської області у прем’єр-лізі.  А між іншим такого ще за всю історію Київщини не було, щоб клуб грав у прем’єр-лізі. Це велетенське досягнення, і зрозуміло, що людина дуже багато зробила для того, щоб нас прославити та розвивати спорт, не будучи при цьому політиком. Тому я підтримав Андрія Засуху й підтримуватиму далі. 

- Які є перспективи з новим головою обласної федерації футболу? Що вже почали робити?

- Я поки не бачу мінусів, а тільки плюси. Федерація наразі проводить багато заходів, змагань, зокрема зимовий футзал, меморіал Кирсанова тощо, а ця активність висвітлюється на сайті КОФФ. Як Засуха включився, то він хоче показати дієвість і хоч з призначення пройшло небагато часу, але вже можна побачити, що Київська обласна федерація футболу працює краще ніж будь-коли.

Засуха – дуже швидкий хлопець. Він, до речі, уже декілька разів приїздив у Білу Церкву й у нас є деяка співпраця. Справа в тому, що я будую спортивний комплекс і хотів би, щоб Засуха теж був задіяний у процесі проведення змагань, зборів тощо. Що важливо – обласна федерація футболу зараз контактує з усіма головами федерацій, бо були часи, коли, наприклад, мені не телефонували роками. Тобто нічого нікому не було цікаво. Андрій Засуха, якщо розвиває свій клуб, то він розвиває і область, тому що він представляє Київщину на чемпіонаті України у прем’єр-лізі.  Нещодавно федерація взяла наші рахунки для перечислення коштів, які отримує з федерації футболу України місцевим федераціям на розвиток.  Приміром, мені немає чим платити за оренду поля, адже зима минула, ніхто не грав. Тому вони обіцяють, і я сподіваюсь, будуть допомагати.

- Які перспективи у футболі та спорті загалом для Білоцерківщини та Київщини?

- Зараз будують великий стадіон у Ковалівці для ФК "Колос". Це буде серйозний стадіон, поле з підігрівом на 5 тис місць. Більше того, там вже є великий зал, база та льодовий стадіон, де проводять свій чемпіонат з хокею. Тобто розвивається спорт у цілому, а не тільки футбол. А завдяки тому, що будуються об’єкти, туди залучається молодь. Туди вкладаються велетенські гроші, і це круто, коли люди вкладають у ту справу, що не має віддачі. Спорт не може віддати та ніколи не віддасть, адже це не торгівля наркотиками чи зброєю або ж державні кошти. Тому завдяки таким меценатам, які вкладають кошти, спорт росте. Хоча в цілому, я вже не кажу за те, щоб він ріс, тут хоча б він був взагалі. Це тільки наші можновладці в Управлінні фізичної культури і спорту КОДА роблять вигляд ніби вони розвивають спорт, а насправді вони його просто знищують.

- Поговорімо про тих, як Ви кажете, можновладців, які мали б розвивати спорт, але чомусь цього не роблять.  Яка роль у цьому керівництва управління фізкультури і спорту обласної адміністрації?

- Вони просто знищують спорт у першу чергу неефективно використаними бюджетними коштами. Не дивно, що поліція вже давно займається справою по сумнівній закупці футбольних майданчиків, спортивної форми тощо, де все сходиться на очільнику Управління спорту обласної адміністрації Сергію Тимофєєву. Але в цього керівника є хороші покровителі, тому досі немає провадження.

Справа ось у чому: є обласна програма розвитку футболу й кожного року виділяються кошти на закупівлю футбольних майданчиків розміром 21 на 40 м, покриття та обладнання. Після виділення певної суми коштів ці майданчики встановлюються, але вже за рахунок місцевої влади. Натомість керівництво управління закуплені за державні кошти майданчики покидали на складах по всій Київській області. Замість того, щоб їх розвести по містах і районах, домовитися з місцевою владою про те, щоб ті підготували підґрунтя, заклали кошти в бюджет, як, приміром, зробили це ми в Фурсівській громаді. Так, ми встановили їхній майданчик і в нас усе вийшло, а в десятках міст не вдалося, тому що замість того, щоб займатися своєю роботою, в управлінні спорту займаються своїми справами. Тепер десятки майданчиків гниють на сирих складах і їх уже намагалися просто продавати за готівку. Тобто майданчик, який коштує 2 млн грн, керівники відділу спорту намагалися спихнути людям хоч за якісь кошти, щоб списати із складів, адже це проблема.  Фактично державні кошти були виділені, приладдя було закуплене, а далі нічого не відбулося. Я особисто розмовляв із одним із голів федерації футболу одного з міст, який розповів, як ці "управлінці" уночі вивозили майданчик. Але їх вчасно зупинили. Тому там, де державні кошти, там уже політика, а не спорт.

- Але ці майданчики ще придатні для використання?

- Придатні, звичайно. Все можна вирішити, але для цього потрібно бути менеджером в першу чергу, який би об’їхав місцеві ради, ОТГ та домовився з керівниками про те, щоб вони взяли на себе відповідальність встановити за свій кошт ці майданчики.

- Ходять чутки й про інші грішки керівництва управління фізичної культури і спорту КОДА…

- Це треба запитати у тренерів. Усім відомо, що обласне управління спорту бере "мзду" із кожного тренера. Є державні кошти, які виділяються  на проведення зборів, змагань тощо. Будь-який тренер не отримає коштів, якщо він не віддасть "відкат". Загалом так було завжди, але сьогодні, після Революції гідності, це мало б уже закінчитися.

Я особисто спілкуюсь із тренерами й вони розповідають, що "відкат" у будь-якому випадку доводиться віддавати. На запитання, чому ви не розповісте про це пресі чи не звернетеся до правоохоронців,  вони відповідають, що в такому разі залишаться взагалі без коштів і їх отримають інші. Ось так люди, на жаль, живуть. А ті люди, які сидять по інший бік, такі як Тимофєєв, робити по-іншому просто не вміють. Вони сидять на державній службі, роблять те, що вигідно їм і їхнім сім’ям, а спорт для них уже на п’ятому місці.

- Чому на цю кричущу корупцію досі не відреагували відповідні органи?

- Однозначно, відносно вимагання відкатів з тренерів треба розпочати розслідування. Але... Сьогодні про це знає обласна поліція, прокуратура та навіть СБУ. Тому не я мав про це говорити, а ці структури мали б провести відповідні заходи та завести масу кримінальних справ щодо цих злочинів.

- Тобто Тимофєєв і його заступники просто роблять видимість роботи та ще й умудряються заробляти непогані гроші?

- Щоб щось показати, треба спочатку зробити, а не просто приїхати на відкриття, де вже все зроблено й сказати, які вони класні, бо щось відкрили. А що ви зробили для того, щоб відкрити? Прогнали гроші, заробили, як мінімум, 50 відсотків на закупках тих самих футбольних майданчиків, потім умудрилися ще пару штук продати за готівку. То нехай Тимофєєв здасть звіт і ми подивимося, скільки вартують ці майданчики та інше приладдя тощо. 

- А особисто у Вас як голови Білоцерківської районної федерації футболу були конфлікти чи непорозуміння з керівництвом обласного управління спорту?

-  Я стикався з ними з приводу будівництва легкоатлетичного спортивного комплексу в Фурсах. У цьому напрямку ми проробили дуже багато роботи: був зроблений проєкт, вклали багато зусиль, домовлялися з депутатами, щоб усе це зробити, але Тімофєєв, який би мав у першу чергу це підтримати, не те, що нічого не зробив, він навіть зробив усе, щоб наш проєкт нікуди не пройшов. Він навіть не подав на розгляд комісії, яка потім подає на сесію обласної ради. Упевнений, депутати із задоволеннями би проголосували, і вже б йшло будівництво легкоатлетичного комплексу збірної України з легкої атлетики. У Фурсах спортсмени могли б тренуватися, готуватися до олімпійських ігор, чемпіонатів світу Європи. Але через таких горе-спортсменів сьогодні це питання висить у повітрі. Відповідальний за це Тимофєєв просто палець об палець не вдарив, навіть не заніс папери з одного кабінету в інший, тобто зробив усе, щоб ці документи не потрапили на розгляд весняної сесії.

- Ви цікавилися особисто в Сергія Тимофєєва чому він так вчинив? 

- Так, я з ним особисто зустрічався, як мінімум, тричі. На моє запитання він відповів, що є й інші проєкти. Ми всі знаємо, що є інші проєкти, але ті, які вигідні їм, де будують їх компанії. Усі прекрасно знають про ті декілька об’єктів, які будуються під Києвом – то їх тема. Але ж прямий обов’язок цього керівника подавати на розгляд сесії всі проєкти, а вже обласна рада розбереться на який об’єкт давати кошти, а на який ні.  А він не дав цього вибору депутатам. До речі, я особисто спілкувався з депутатами, які є спортсменами, керівниками різних спортивних організацій, федерацій, тобто усіма близькими до мене людьми. Вони мені відповіли, мовляв, невже ми будемо голосувати проти розвитку спорту, нам просто ніхто не подав на розгляд це питання. Куди далі опускатися, щоб не дати депутатам можливості проголосувати за хороші проєкти?..

- Якщо вже обласне управління ставить палиці в колеса, то що Ви надалі плануєте робити з будівництвом легкоатлетичного спорткомплексу? Відмовитесь від цієї ідеї чи підете далі?

- Ми зупинятися не збираємося. Наразі документи на цей проєкт уже подали через інших людей. Ми все одно знайдемо вихід і доб’ємося, бо є активними людьми, спортсменами.  Я особисто звик перемагати, тому ми все одно цих горе-спортсменів переможемо.

Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook