#

Очима містян: як живеться у Бучі, Боярці та Вишневому

18.10.2019 13:43
Очима містян: як живеться у Бучі, Боярці та Вишневому

Нещодавно журналісти інформаційного агентства "Моя Київщина" провели опитування жителів Києво-Святошинського району щодо проблем, які найбільше їх турбують. Про наболіле детальніше читайте в матеріалі порталу "Моя Київщина"

Буча

Насамперед, хотілося би розпочати з позитивних змін, які назвали містяни. Щоправда жителі Бучі досить стримано констатують позитивні зрушення: де-не-де облаштували парки, встановили освітлення, зробили тротуари та поклали дорожнє покриття. Відтак, про стрімкий розквіт і розвиток міста мешканці не згадують.

Натомість у позиції містян відчувається негатив. Спробуємо з’ясувати причини масового невдоволення життям у Бучі. Прогнозовано, що це повꞌязано зі сферою благоустрою населеного пункту. Так, загальний стан вулиць і доріг Бучі, особливо околиць міста, опитані майже одноголосно визначають як незадовільний. Містяни заявляють про нагальну кончу необхідність "лікування" доріг та облаштування тротуарів.

Оскільки, з вулично-дорожньою мережею населеного пункту нероздільно пов’язані об'єкти зовнішнього освітлення, то не можна не сказати про проблему недостатньої освітленості вулиць та доріг, що, власне, актуалізує зростання кількості дорожньо-транспортних пригод і погіршення криміногенної ситуації в місті.

Окрім забезпечення комфортного пересування жителів Бучі вночі, рівномірне, яскраве та сучасне освітлення може слугувати засобом збільшення рівня привабливості міста для туристів та інвесторів.

Нещодавнє опитування продемонструвало, що містян тривожить погане прибирання вулиць. Звісно, пізнати всі секрети чистоти європейських вулиць Бучі ще не судилося. Але люди й не прагнуть ефемерного ідеалу, а хоча б елементарного комфорту.

Буча, як наголошують опитані містяни, наразі перенаселена внаслідок збільшення кількості мігрантів та величезної кількості забудов. Люди часто приїжджають зі столиці, шукаючи спокійнішого життя, аніж у шумному Києві. Відносна близькість до столиці уможливлює щоденний доїзд на роботу, тож люди хочуть скористатися перевагами маленького міста на переферії. Але ж Буча не "резинова"…

Актуалізується ще одна надзвичайно важлива проблема – нестача місць у дитячих садочках та школах, та, відповідно, й нескінченні черги. Містяни просто молять про привернення уваги до цієї проблеми.

Також жителі Бучі масово скаржаться на погане медобслуговування та кілометрові черги в лікарні, де, до слова, буйно квітне корупція.

Також головним болем для мешканців міста Буча є наркоманія та високий рівень злочинності.

Боярка

Згідно з результатами дослідження, проведеного журналістами інформаційного агентства "Моя Київщина", місто розвивається й вже помітні певні покращення: почали класти тротуарну плитку, будуються дитячі майданчики, облаштовують зони відпочинку, освітлюють вулиці, встановлюють світлофори. Цікаво, що чимало опитаних зауважило, що після обрання нового президента покращилося відношення влади до людей. Як це вплинуло на чиновників - незрозуміло...

Проте, на жаль, життя в місті Боярка все ж не таке безхмарне: так, говорячи про дороги, мешканці міста не просто нарікають на їхній поганий стан, а висловлюють щось накшталт щирих рекомендацій-побажань владі якомога активніше продовжувати ремонт.

Крім цього, жителі старої Боярки наголошують на відсутності нормальної інфраструктури. Зокрема, це стосується транспортного сполучення.

Також боярці звертають увагу на те, що молоді ніде провести дозвілля. На їх думку, варто зменшити кількість ігрових автоматів, прикрити "генделики" та пиятику в суспільних місцях, а натомість будувати розважальні центри та майданчики для культурного відпочинку. І, звісно - нікуди не поділася проблема з недостатньою кількістю дитсадочків та шкіл.

Ознаки корупції у місті, на жаль, також присутні. Навіть більше. Як стверджують опитані, у лікарнях без хабаря – ніяк. Тож для покращення життя в Боярці, безсумнівно, потрібно навести лад в медицині.

Вишневе

Місто контрастів. Учасники опитування говорили про життя то з гордістю, то з похнюпленою головою. Спробуємо розібратися, у чому ж справа. Причин пишатися Вишневим у містян і справді немало, адже останнім часом було зроблено великий шмат роботи задля покращення благоустрою: розчистили річку, облаштували озеро, збудували стадіон, кафе, клуби. У місті з’явилися гарні сквери, тротуари та врешті-решт почали ремонтувати дороги, викладати тротуари плиткою. 

Водночас відчувається перенаселенність цього міста. Школи - перевантажені, гуртки та секції - платні, дитячі садочки не будуються. Складається враження, що проблеми дітей абсолютно не хвилюють владу Вишневого.

Є й проблеми з криміналом. І це попри розповідей місцевих чиновників про нібито ефективну роботу місцевої муніципальної поліції. За словами жителів Вишневого, у місті процвітає бандитизм, наркоманія та алкоголізм. Пиячать усюди. А згодом влаштовують усілякі дебоші. Це, безумовно, пов’язано з функціонуванням нелегальних наливайок. Тож містяни висловлюють неабиякі сподівання на покращення роботи правоохоронців у цьому напрямку.

Є й претензії відносно інфраструктури. Зокрема, на дорогах у Вишневому, як кажуть місцеві, немає розмітки. Також жителі міста наголошують на необхідності розв’язки через ж/д переїзд та побудови підземних переходів.

Люди потребують місця для відпочинку - чисті, культурні. Та навіть лавочка біля під’їзду для пенсіонера вже є неабияким подарунком. А от щодо чистоти… Проблема таки існує. Містяни нарікають на проблеми з вивозом сміття, а відповідно, на жахливий сморід.

Якісне медичне обслуговування у Вишневому не рідкість, але доступ до лікарів-спеціалістів не мають усі смертні. Ситуацію ускладнює корупція. Без листа з грошовим дарунком складно розраховувати на нормальне ставлення у лікарні.

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook