#

Очільниця Департаменту освіти та науки КОДА Ярослава Тростянська: Київщина готується до навчання офлайн

29.07.2022 11:03
Очільниця Департаменту освіти та науки КОДА Ярослава Тростянська: Київщина готується до навчання офлайн
Фото з мережі Інтернет

Після коронавірусу ще одним викликом для української освіти стало повномасштабне вторгнення російської федерації. Як заклади столичного регіону завершили навчальний рік та наскільки готові до початку нового, розповіла в.о. директора Департаменту освіти та науки Київської облдержадміністрації Ярослава Тростянська

- Яким є масштаб руйнувань закладів освіти Київщини в результаті збройної агресії росії: скільки будівель пошкоджено, скільки зруйновано повністю?

- Унаслідок активних бойових дій велика кількість закладів освіти області зазнала значних пошкоджень. Загалом повністю зруйновано 11 закладів освіти. Найбільше пошкоджених будівель – у Бучанському районі (99 ЗО). Також частково пошкодженими є 24 навчальні заклади у Броварському, 28 – у Вишгородському, 10 – у Фастівському та 3 – в Обухівському районі. На щастя, у Білоцерківському та Бориспільському районах уціліли всі будівлі.

- Наскільки готові навчальні заклади Київщини до початку навчального року в режимі офлайн?

- Наразі в ycix районах та територіальних громадах Київської області ведеться підготовка до нового навчального року. Створено комісії для обстеження захисних споруд у закладах освіти та визначення стану ïx готовності до використання. До роботи в комісіях залучено представників Державної служби з надзвичайних ситуацій, Держпродспоживслужби, Національної поліції України, районних служб цивільного захисту.

- То яка кількість навчальних закладів Київщини має власні укриття? Як урегульовуватимуть проблему в тих закладах освіти, що не мають власних укриттів?

- Станом на 11.07.2022 комісіями різних рівнів перевірено об’єкти цивільного захисту та найпростіші укриття у 322 закладах дошкільної освіти (далі – ЗДО), із них готові aбo частково готові до використання укриття у 162 ЗДО. Крім цього, перевірено стан об’єктів укриття у 443 закладах загальної середньої освіти ( далі – ЗЗСО), із них до використання готові aбo частково готові до використання укриття у 240 ЗЗСО.

У 66 ЗЗСО немає підвальних приміщень, тому учні будуть розміщуватися в захисних спорудах закладів та установ, що знаходяться в межах пішохідної доступності. Зауважу, що місцеві органи виконавчої влади також розглядають питання щодо підвезення учнів цих закладів освіти до шкіл, у яких облаштовані сховища або найпростіші укриття.

- Розкажіть про завершення навчального року у столичному регіоні, зокрема як проводилися останні дзвінки та випускні.

- Цьогоріч освітній процес завершився в ycix закладах загальної середньої освіти області, щоправда без урочистостей. Масові заходи не проводилися. Зараз всі заклади готуються до початку нового 2022/2023 навчального року.

- У яких громадах Київщини найбільша кількість випускників із золотими та срібними медалями?

- Загалом у 2022 році свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти отримали 10 986 учнів, 694 із яких були нагороджені золотою медаллю, а 261 – срібною. Найбільша кількість випускників, які отримали відзнаки, налічуються в Бориспільській та Білоцерківській територіальних громадах.

- Скільки школярів Київщини наразі навчаються за кордоном?

- За межі України виїхали понад 37 тис дітей шкільного віку, але більшість із них продовжували навчатися у своїх закладах освіти онлайн. Освітній процес на території області відновлювався поступово, наскільки це було можливо.

- Які інтелектуальні змагання проводилися в області під час воєнного стану?

- Передусім зазначу, що в умовах воєнного стану всі міжнародні, всеукраїнські та обласні інтелектуальні конкурси проводилися протягом березня-червня 2022 року дистанційно – в онлайн-форматі. Останній (IV) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад не проводився через активні бойові дії на території області.

У цілому учні закладів загальної середньої освіти області стали учасниками таких інтелектуальних змагань:

  • XII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Tapaca Шевченка (21 учасник підсумкового етапу);
  • XXII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (19 учасників підсумкового етапу);
  • XXI Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості (10 учасників підсумкового етапу);
  • XXI обласного конкурсу робіт учнівської молоді "Топоніміка й історія освіти рідного краю" (26 переможців).

- У яких конкурсах школярі Київської області вибороли перемогу?

- У березні 2022 року 115 юних екологів Київщини презентували власні екопроєкти на Всеукраїнському конкурсі "Олімпіада геніїв України", виборовши 65 призових місць: 7 золотих, 19 срібних, 16   бронзових   медалей   та   23   почесні   нагороди GENIUS Olympiad Ukraine. Шість учасників отримали екоквиток на Міжнародний конкурс GENIUS Olympiad Global – найбільший у світі конкурс екологічних проєктів, який проводиться у США, де вибороли бронзову медаль i три почесні відзнаки.

Також за підсумками XV Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8-11 класів ЗЗСО, який відбувся у травні 2022 року, юні мовознавці Київщини  вибороли 19 призових  місць: I – п’ять, II – вісім, III – шість.

Крім вищезазначених перемог, у червні 2022 року 6 учнівських команд стали призерами IV Всеукраїнської олімпіади креативності "Destination Imagination".

- Як цьогоріч проходив останній етап предметних Всеукраїнських олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН? Які результати отримали школярі з Київщини?

- Обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів MAН України відбувався в дистанційному режимі (квітень 2022 року). У ньому взяли участь близько 500 школярів із 59 територіальних громад Київської області.

За підсумками конкурсу переможцями обласного онлайн-змагання стали 78 учнів-членів МАН, які представили дослідницькі проєкти на III (фінальному) етапі конкурсу-захисту, що відбувся у період із 10 червня до 10 липня 2022 року. Рада повідомити, що команда Київської області здобула 6 золотих, 12 срібних i 22 бронзових медалей.

- Чи вдалося провести обласні конкурси для педагогів?

- Так, нам вдалося провести два конкурси. Це обласний етап Всеукраїнського конкурсу професійності майстерності педагогічних працівників закладів позашкільної освіти за такими напрямами: еколого-натуралістичний, дослідницько-експериментальний, військово-патріотичний, туристсько-краєзнавчий, науково-технічний, художньо-естетичний. Відбувся впродовж лютого-березня.

Другий конкурс – "Учитель року – 2022". Провели перший (обласний) тур у номінаціях: "Біологія", "Інформатика", "Мистецтво" і "Основи правознавства". У ньому взяли участь 120 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти області.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: