Оптимізація триває: чому закрили школу в Скибинцях
Діти є, а
школи закривають. Раніше ми писали про те, що така ситуація склалася у Тетіївській
громаді на Київщині. Під закриття потрапили
8 шкіл. Активісти звинувачують у цьому владу. Одна з них знаходиться у
Скибинцях. Проте, за словами місцевого мешканця, депутата п’яти скликань, а
нині пенсіонера Олексія Франчука, у їхньому випадку вина лежить на дирекції
навчального закладу. Більше у матеріалі «Моя Київщина».
До нашої редакції звернувся Олексій
Франчук, бо, каже, не може мовчати. Його завжди хвилювали проблеми рідних
Скибинців, і школа не є виключенням. Він помітив неладне у місцевій школі ще у 2013
році: багато школярів їздили до школи у в інше село – Кашперівку, а не йшли до
їхньої. Він захотів розібратися у питанні, тому провів опитування серед
батьків. Усього було 45 анкет, у тридцяти з них, як повідомив Олексій, батьки
вказали, що віддали дітей у іншу школу через директорку. Її ім’я чоловік
називати не захотів. Проте на сайті Youcontrol керівником вказана Валентина Мазуренко.
На наше запитання “як саме директорка впливає на школярів?” Олексій зазначив наступне:
“Питаю одного батька: “Миша, а твої діти ходять у Кашперівку у школу”, - а він каже: “Я навчався в цій школі, і я не хочу, щоб над ними знущалися так як наді мною”. А в чому це полягає, питаю, а він каже: “У відношенні. Коли я навчався разом з сином голови колгоспу, до нього було одне відношення, до мене зовсім інше відношення, розумієте?”.
З проханням розібратися із ситуацією
Олексій ще тоді звертався до голови Тетіївської райдержадміністрації, а нині
першого заступника міського голови Василя Кизимишина.
“Доповів йому про цю ситуацію, після чого пройшов певний час, я впевнився в тому, що нічого не міняється. Тобто як ото в італійському спруті, що тут були пов'язані керівники, кумовством, сватовством, і ніхто не хотів у цей процес втручатися”, - розповідає Олексій.
Йшли роки. У 2017 році проблеми знову виникали, але тема знову затихала. І вже у 2024-му, каже Олексій, декілька місяців тому він дізнався, що школу у Скибинцях хочуть закрити. З його слів, він був присутній на зборах щодо цього, де висловлював свою думку. Чоловіка обурило, що у школі цьогоріч мали навчатися 50 школярів. А це більше ніж вказаний законодавцем мінімум 45.
“Після цих зборів я подзвонив міському голові Богдану Балагурі і сказав: "Богдан, така ситуація". От, він дає завдання старості села Скрипнику, Кашперівського старостинського округу, той бере працівника ЦНАПу, який працює по селу Скибинці, уже більше 15 років. Знаючи людей, вони проїхалися по цих батьках. І те, що відбувалося в 17-му році, фактично отримало підтвердження, адже 60% батьків дітей підтвердили те, що винуватий директор школи, і 20% з них готові були, якщо змінять директора школи, повернути дітей назад, які будуть навчатися в Скибинцях”, - пояснює Олексій.
За словами чоловіка, коли б змінили керівника, то школярів у Скибенцях було б більше ніж 50. Нині ж Скибенецька школа закрита. Діти перейшли в інші заклади.
“Я міському голові про це казав: “Богдан, по вині директора школи сьогодні закрили школу… А чому? А тому, що її син у Броварах начальник поліції, її брат – колишній міліціонер, податкову в Тетієві очолював і зараз працює начальником охорони в Балагури – Богданового батька Олега Вікторовича. От воно, бачите, як воно пов'язано, з 17-го року ніяких мір не було прийнято”, - каже Олексій.
Чоловік хоче
іти на наступну сесію Тетіївської міської ради і вже там розповідати про цю
ситуацію. Він прагне аби школу у його селі знову відкрили. До того ж одна
з причин – безпека дітей, наголошує Олексій.
“Практично ніхто дітьми не займається, діти не контрольовані. Після закінчення уроків, чекаючи шкільного автобуса, вони виходять на автобусну зупинку, автобусна зупинка невелика, сісти нема де, вони сидять на парапеті, бігають по магазинах, і ні одного дорослого біля них немає.
Ви ж розумієте, це первоклашки: дитина може вискочити випадково на дорогу і станеться трагедія. Іще одне питання: сьогодні в Тетієві нема бомбосховищ на ту кількість дітей. От вчора була тривога, діти виходили в третій школі, там прекрасне бомбосховище зробили, але воно не вміщає кількість дітей, діти виходили мокрі, діти практично падали непритомними від цієї задухи, потому що видно вентиляція там не така, як потрібно. А у Скибинцях, у школі, є бомбосховище, і воно там розраховане на кількість дітей”, - додає Олексій.
Нагадаємо, що проблему закриття шкіл висвітлив підприємець Руслан Голуб свої сторінці у фейсбук. Він пояснив, що відповідно до законодавства школи, де навчаються менше 45 учнів мають закривати з 1 вересня 2025 року, а нині тільки 2024. У деяких з них дітей навіть більше ніж 45.
На жаль, влада громади в особі Богдана Балагури, а також голови Білоцерківської РВА Ірини Старенької, наразі відмовчується, не бажаючи реагувати на ганебну ситуацію. І це попри те, що тему закриття шкіл вже підіймають такі авторитетні видання як "Дзеркало тижня".
Читати "Моя Київщина" у Facebook