#

Хто від Київщини: аналіз партійних списків

12.07.2019 05:04
Хто від Київщини: аналіз партійних списків

"Моя Київщина" проведе невеликий екскурс партійними списками політисил, які мають зайти до Верховної Ради у контексті приналежності кандидатів до столичного регіону.

Скоро настане день, який розставить усі крапки над "і" в питання того, які партії увійдуть до Верховної Ради. Але не менш цікавим питанням постає, виборчий список, а саме персони, які туди входять. Тому ви вирішили проаналізувати його, а точніше перші сотку партій, які, ймовірно, проходять до Верховної Ради, та знайти осіб, які мають стосунок до Київської області й котрі в подальшому, знаходячись біля "правлячої машини", зможуть впливати на життя Київщини.

Згідно результатів опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" протягом 29 червня – 3 липня 2019 року, лідером електоральних симпатій серед політичних сил є партія "Слуга народу", яку готові підтримати 42,3% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями. Також, наразі, долають прохідний бар’єр партія "Опозиційна платформа – За життя" (13,4%), партія "Європейська Солідарність" (8,3%), партія "Голос" (7,2%) та "Батьківщина" (7,2%). 

Також за п’ятіркою лідерів йдуть партії: "Опозиційний блок", який набирає 3,1%, партія "Українська стратегія Гройсмана" – 2,8%, та "Радикальна партія Олега Ляшка" - 2,4%.

І так, серед усіх партій, як зазначалося вище, лідерське місце посідає "Слуга народу". Із першої сотки партійного списку стосунок до Київської області мають тільки три людини.

Перша з яких – це Анна Коваленко, яка займає 35 місце у виборчому списку. Проживає в місті Буча. Вона - колишній радник трьох міністрів оборони України. Експерт з питань оборони та безпеки. У 2014 році брала участь у виборах до Верховної Ради України як кандидат-самовисуванець по 206-му виборчому округу (м. Чернігів). Тоді вона набрала лише 9%.

Під номером 48 знаходиться Роман Бабій. Він є директором ТОВ "Гельд-Енергія". В 2014 році балотувався до Верховної Ради 8 скликання від партії “Громадянська позиція” (№47 у списку). Проживає в місті Бровари.

Закриває трійку Єлізавета Богуцька у "слуг" з першої оп, яка є громадською активісткою. Засновниця ГО “Всеукраїнський Рух Сила Права”. У минулому працювала лікаркою-психіатром у Сімферопольській обласній лікарні. За даними ЗМІ, була у команді Міхеїла Саакашвілі. Наразі проживає в місті Вишгород.       

Другою у рейтингу електоральних симпатій йде проросійська партія "Опозиційна платформа – За життя". Вона має значно більше представників із Київщини – десять.

Вадим Столар - одіозний застройщик і підприємець, політик та народний депутат України 6 скликання. Один з акціонерів CityCommerce Bank, співвласник київського бізнес центру 101 Tower. Як написав Столар у своїй автобіографії, його основний бізнес - це вирощування печериць, яке він організував у селі Мотовилівка Фастівського району. Також за інформацією деяких ЗМІ, Вадим Столар мав відношення до ТОВ "Еліта-центр". Але за даними МВС та прокуратури він у кримінальній справі по "Еліта-центр" як підозрюваний не фігурував і до відповідальності не притягався. 14 листопада 2018 Вадима Столара таємно завозили до Адміністрації Президента. Втім, в Адміністрації заявили, що Порошенко не зустрічався з бізнесменом, але відмовилися повідомити, з ким саме Столар зустрічався. У партійному списку знаходиться під номером 11.

Суто Мамоян живе у селі Наливайківка Макарівського району Київської області. Представляє силову групу в оточенніі одіозного Сергія Льовочкіна - екс-голови АП у Януковича. Мамоян - заступник директора ТОВ "М’яспром", яке знаходиться у Макарові. Займає 33 місце у партійному списку.

Олександр Качний з травня 2010 до лютого 2014 був головою Київської обласної ради. Його разом із братом Ігорем Качним вважають причетними до організації "підвозу" "тітушок" на "Антимайдан" задля допомоги утримання режиму Януковича. Після Революції Гідності Качний на уламках "Партії регіонів" зумів провести в облраду в 2015 році   цілу фракцію. Всі перевірки від СБУ, прокуратури та інших правоохоронних органів не змогли виявити його зловживання на посаді і бізнес-активів на Київщині. Також Качний зберігає контроль над обласною газетою "Час Київщини", яку очолює Вікторія Ляховець, його близька соратниця. Включений до виборчого списку під № 36. 

Юрій Мирошніченко у минулому - один з одіозних персонажів, представник організованої групи, яка контролювала кілька центральних ринків Києва. Проживає в селищі Чабани Києво-Святошинського району. Займає у виборчому списку ЗаЖОП 41 номер. Голова підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи, діяльності органів виконання покарань та пробації Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Тісний зв’язок із Київщиною має ще один одіознй персонаж - Анатолій Присяжнюк, який з березня 2010 року по  березнь 2014 року був головою Київської обласної держадміністрації. Наразі є радником директора СП "Нива Переяславщини". Включений до виборчого списку під № 65.

Ірина Майстер почала свій шлях з посади депутата міської ради Василькова. Працювала керівником загального відділу Васильківської міськради з часів Володимира Іващенка в Василькові. У 2015 році на виборах вона балотувалася в мери міста від "Батьківщини". Вибори не виграла, однак отримала посаду заступника міського голови з гуманітарних питань. У виборчому списку ЗаЖОП знаходиться під № 63. Також Майстер є переможцем соціально-політичного реаліті-шоу "Кандидат".

Іван Бойченко – відставний правоохоронець, який має охоронно-детективну фірму "Сварог". Займається футбольним клубом "Динамо-Фастів". Зокрема, Бойченко активно допомагав Москаленку стати головою Федерації футболу Київської області. Водночас близький до Медведчука "Сварог" виконує функції неформальної армії кума Путіна. Бойченко включений до виборчого списку під №99.

Також в цю десятку входять борець з Ірпеня Ярослав Амосов під номером у списку 94, який часто проводить бої в області, та Андрій Спаський, який є головним науковим співробітником, кандидатом юридичних наук та доцентом. Він займає у партійному списку 48 місце.

Трійку лідерів замикає партія "Європейська Солідарність". Тут також нарахувалося десять осіб.

Ірина Фріз займає 11 місце у списку партії. Багаторічний прес-секретар Петра Порошенка стала нардепом від БПП, а потім виборола собі місце міністра у питання ветеранів. Щоправда, запустити міністерство не змогла. Проживає в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області. Нібито допомагала забудовнику Кулагіну.

Володимир В’ятрович - науковець-історик та публіцист. Мешкає в селищі Ворзель Київської області. З 2014 року є очільником Українського інституту національної пам'яті. Включений до виборчого списку під № 25.

Тетяна Чорновол - народний депутат України VIII скликання, журналіст та громадський діяч. Живе на Бориспільщині. 25 грудня 2013 року на Чорновол було скоєно замах на заміській трасі в напрямку Борисполя біля села Гора, де вона мешкає. Планувала йти на округ №93 втікача Онищенка. Але оскільки Онищенко не пішов - вирішила потрапити до наступної Ради за списком "ЄС". Займає 27 місце у партійному списку.

Андрій Левус проживає в місті Вишгород Вишгородського району Київської області. У 2007-2012 роках був помічникои народного депутата України Андрія Парубія. У лютому 2014 року був призначений заступником голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка. На посаді займався кадровими змінами, сприянням учасникам АТО, звільненням заручників. Відповідав за департамент інформаційної безпеки, за департамент інформаційно-аналітичного забезпечення. Левус був звільнений з посади президентом Петром Порошенком, а ле. У партійному списку знаходиться під № 29.

Олександр Погребницький займає 43 місце у партійному списку. Був один із засновників громадської організації "Києво-Святошинська молодіжна платформа" у місті Боярка.

Сергій Висоцький - народний депутат України, колишній журналіст. Мешкає у селі Карапиші Миронівського району Київської області. Це дивно, адже раніше позиціонував себе виключно київським журналістом та політиком. Включений до виборчого списку під № 44. 

Алла Шкуро до останнього часу мала неабиякий вплив на політичне життя Київщини, зокрема, починаючи з 2012 вона фрагментарно керує виборчими процесами в області. А також є керівником секретаріату Київської територіальної організації БПП-"Солідарність" і депутатом Обухівської районної ради. Перебуває у конфлікті з керівництвом райради Костянтином Шушаковим і одіозним депутатом Ларисою Іллєнко. В січні 2019 року була призначенна заступником голови Київської обласної державної адміністрації. Шкуро посідає 55 місце у партійному списку.

Замикають десятку Антоніна Бузіло, Дмитро Левінський та Андрій Касьян, які займають у партійних списках № 71, 88 і 90 відповідно.

На четвертому місці розмістилася партія Св’ятослава Вокарчука "Голос". Тут тільки три людини, які мабуть зв’язок із Київщиною.

Володимир Цабаль - локальний партнер, ТОВ "МакКінзі і Компанія Україна". Живе у Бучі. Включений до виборчого списку під № 12.

Микола Виговський, який проживає в місті Вишневе Києво-Святошинського району Київської області. Займається підприємницькою діяльністю. У списку партії посідає 64 місце.

Роман Остапчук також підприємець. До виборчого списку включений під № 66. Мешкає в місті Вишгород Вишгородського району Київської області

Також 7,2% набрала Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Список людей, які мають відношення до Київської області - невеликий.

Костянтин Бондарєв, який займає 14 місце у партійному списку, є головою Київського обласного осередку партії "Батьківщина". "Бізнес-вотчиною" Бондарєва завжди вважають Іванківський район Київської області. У цьому регіоні він спільно з партнерами контролював цілий ряд активів, в тому числі й Іванківський маслозавод, а також тваринницьку фірму "АПіК" і "Поліський м'ясокомбінат" Пов’язують Бондарєва і з головним "опоблоківцем" облради Олександром Качним, який як і лідер обласної "Батьківщини", розпочинав свою політичну кар’єру в Соціалістичній партії. До цього і так величезного "букету" варто додати ще й участь Бондарєва у "віджимі" 10 гектарів вишгородської землі біля Дніпра. До того варто додати, що до останнього часу Бондарєв контролював облраду через Ганну Старикову, але її звільнили. Також подейкують про конфлікти всередині "Батьківщини" - низку людей Бондарєва зняли з гонки на Київщині.

Нардеп від "Батьківщини" Вадим Івченко залишається досить відомою постаттю на Київщині, особливо у Білій Церкві, де прожив більшу частину свого життя та почав займатися політикою. Спочатку він працював в Українському союзі промисловців та підприємців Антатолія Кінаха, а згодом очолив обласну організацію. Далі чоловік був у партії "Нова політика", яку заснував віце-прем’єр-міністр в уряді Миколи Азарова Володимир Семиноженко. Саме від неї Івченко став депутатом Білоцерківської міської ради, паралельно засвітившись у будівельних скандалах у Білій Церкві. Варто сказати, що Івченко є бенефіціаром низки приватних підприємств, зокрема "БЦ ІНФОРМГРУП", "БІЛОЦЕРКІВІНВЕСТБУД ХОЛДИНГ" та "РІВ ГРУП". Також займався земельними питаннями. Займає у партійному списку 24 місце. 

Загалом людей з столичного регіону небагато, і переважна більшість тут тільки ночує, а до Київщини немає жодного відношення. Що знову наводить на думку про те, що попри близкість до Києва область знову ризикує опинитися на переферії...

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Теги: