Перемога «слуг»: чому на 98-му окрузі чотирикратний нардеп Міщенко програв вибори Буніну
Інформаційний портал «Моя Київщина» завершує знайомити читачів з новими парламентаріями. На 98 окрузі, де фаворитом вважався нардеп від округу чотирьох останніх скликань Сергій Міщенко, він рівно вдвічі поступився підприємцю Сергію Буніну, одержавши на виході - 21,1% голосів підтримці виборців, проти 42,2% - у переможця.
В одному із солідних центральних видань, аналізуючи результати позачергових парламентських виборів, помилково констатували, що єдиним депутатом від Київської обласної ради, якому вдалося за результатами перегонів потрапити до парламенту, став Олександр Качний, що опинився у прохідній частині партії Бойка-Рабиновича-Медведчука «Опозиційний блок «За життя!»…
Насправді, за 98-м мажоритарним округом, який включає в себе території міста Бориспіль, Бориспільського, Згурівського, Переяслав-Хмельницького, Яготинського та частково Броварського районів, депутат обласної ради Сергій Бунін обійшов на електоральному повороті свого «прокурорського» тезку Сергія Міщенка, який чотири рази поспіль обирався до Верховної Ради.
Всього на окрузі балотувалося 16 кандидатів. Ось п’ятірка тих, кому вдалося стрибнути вище 4% підтримці виборців:
-Сергій Бунін («Слуга народу» ) – 42.2%;
-Сергій Міщенко (самовисуванець) – 21,1%;
-Валерій Мартишко (Аграрна партій України)- 8,3%;
-Віталій Гордієнко (Партія ВО «Свобода») -4,85%;
-Ярослав Годунок («Батьківщина»)- 4,85%.
Цікаво констатувати, що секретар Бориспільської міської ради Ярослав Годунок (який зазнав всеукраїнської слави після публічної й не зовсім коректної критики від Президента на нараді в стінах саме Бориспільської міськради) поступився «свободівцю» лише на два бюлетені: 4113 проти 4115 голосів, що було б значно цікавішим, якби вони посіли відповідно не 4-5 місця, а перше й друге…
Щодо двократної перемоги Буніна над Міщенко, то тут, як і скрізь, звичайно, спрацювала магія бренду президентської партії «Слуга народу», хоча в обласну Раду Сергій Бунін свого часу балотувався від партії «Самопоміч».
Попри те, що у Сергія Міщенка на більшості виборчих дільницях були спостерігачі (принаймні, журналісти «Моєї Київщини», які у день виборів були в Яготинському районі, можуть це із впевненістю констатувати) перемога Буніна була закономірною.
Заради справедливості слід зазначити, що свою роль зіграла й агітація. Зеленувата наочність з портретом висуванця «Слуги народу» - була на окрузі домінуючою.
Без п’яти хвилин нардеп і голова громадської благодійної організації «Ліга підтримки вітчизняного виробника», власник ТОВ «Грант» - людина небідна.
Згідно з декларацією, на ньому числиться квартира в Києві, два офіси, 10 земельних ділянок в Київській області, 5 житлових будинків та ще 6 недобудованих, до того ж із зв’язками. Подейкують про його близькість до фігури екс-начальника обласної поліції Дмитра Ценова.
Бунін у своїй програмі пообіцяв домагатися зменшення вартості комунальних послуг і з цією метою взяти під особистий контроль проведення заходів енергозбереження. Також у його програмі є обіцянки домагатися зменшення вартості ліків, обмеження олігархічних монополій та забезпечити перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи.
Для округу нардеп планує взяти під особистий контроль проведення заходів зі зменшення втрат тепла шляхом утеплення будинків та вирішити проблему вивезення сміття. Також він обіцяв домагатися від уряду будівництва об’їзної дороги навколо Борисполя.
Утім, тези програм усіх мажоритарників від партії «Слуга народу» написані ніби під копірку.
Чи буде збережена єдність партії-монополіста – невідомо. Дехто з експертів прогнозує, що навіть геніальним партійним менеджерам важко буде утримати 254 мандати в одній послушній колоді, то попереду – неминуча фрагментизація (хай і неформальна) рекордної в історію нашого парламентаризму фракції на 3-4 групи в залежності від позапарламентських центрів впливу.
Власне, це стане відомими вже після першого урочистого дня роботи Верховної Ради нового скликання, яке намічено на 29-те серпня. Тоді ж стане відомо - хто з обраних депутатів до якого профільного комітету увійде. Нагадаємо, що в складі обласної ради Сергій Бунін входив до комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту та зв’язку, розвитку інфраструктурних об’єктів, паливно-енергетичного забезпечення.
У свою чергу наш портал має намір постійно моніторити діяльність народних обранців від Київщини, зокрема, порівнювати їхню роботу з досягненнями та прорахунками їхніх попередників…
Олександр Воронін, «Моя Київщина»
Читати "Моя Київщина" у Facebook