#

Переможці місцевих виборів: новий голова Білогородської громади Антон Овсієнко зі Святопетрівського

10.12.2020 08:00
Переможці місцевих виборів: новий голова Білогородської громади Антон Овсієнко зі Святопетрівського
Антон Овсієнко

Серед 6 кандидатів, які хотіли зайняти крісло голови Білогородської ОТГ, перемогу здобув самовисуванець Антон Овсієнко. Детальніше про передвиборчу програму, плани та здобутки новоспеченого голови читайте в сьогоднішньому матеріалі

Щоб поборотися за крісло голови Білогородської громади, до якої входять села Білогородка, Бобриця, Гнатівка, Гореничі, Лука, Музичі, Неграші, Святопетрівське, Стоянка та Шевченкове, зареєструвалися представник політичної сили «За майбутнє» Максим Зуєв, кандидат від «Нашого краю» Олексій Нестеренко, член партії «Опозиційна платформа – За життя» Костянтин Ковальов, самовисуванець Андрій Гуленко, репрезентант президентської партії «Слуга народу» Сергій Пишний та самовисуванець Антон Овсієнко, який і здобув прихильність електорату. Зауважимо, що голова Святопетрівської сільської ради Овсієнко за кількістю голосів майже вдвічі випередив свого головного конкурента Максима Зуєва – уже ексмера Білогородки.

Що відомо про 41-річного самовисуванця Антона Овсієнка?

Антон Михайлович Овсієнко народився 25 квітня 1979 року на Київщині. У 1996 році закінчив Петрівську загальноосвітню школу. Має чотири вищі освіти. У 2005 році здобув кваліфікацію юриста в Київському юридичному інституті МВС України. За чотири роки закінчив Національну академію державного управління при Президентові України за спеціальністю «Управління містом та селом» і здобув ступінь магістра.

У 2011 році завершив навчання на факультеті «Фінанси» в Полтавському університеті економіки та торгівлі й здобув кваліфікацію спеціаліста з фінансів. У 2017 році в цьому ж виші здобув диплом за спеціальністю «Управління персоналом та економіка праці».

Має чималий управлінський досвід. До першого обрання сільським головою Святопетрівського дев’ять років обіймав керівні посади у фінансових та страхових компаніях столиці. До того працював старшим державним виконавцем Києво-Святошинського районного відділу Київського обласного управління юстиції. Протягом 10 років був головою Святопетрівської сільської ради. За час його головування село докорінно змінилося і це позначилося на електоральних симпатіях. У 2010 році Антон Овсієнко здобув понад 60% голосів. За п’ять років, у 2015-му, за нього проголосували вже 88% мешканців Святопетрівського, які взяли участь у місцевих виборах. У 2020 році за Овсієнка проголосували не лише в Святопетрівському, але і в Білогородці, що і дало змогу йому перемогти.

Цього разу за Антона Овсієнка проголосували понад 50% мешканців, які взяли участь у виборах. Увесь час передвиборчої кампанії Антон Овсієнко щодня спілкувався з мешканцями, провів майже 300 зустрічей, під час яких представив чітку програму дій на посаді голови.

Який план дій Овсієнка на посаді голови Білогородської ОТГ?

У нашій Білогородській ОТГ немає великих та маленьких сіл, великих та маленьких проблем. На нас чекають важливі рішення та справжні перетворення, які позитивно вплинуть на життя кожного мешканця, - сказав в одному із інтерв’ю новоспечений голова.

Перед усім Антон Овсієнко планує провести повний аудит території Білогородської громади за європейськими стандартами. Його мета – створення детального паспорту ОТГ із виокремленням:

  • наявних питань щодо нагального вирішення;
  • ресурсів, які можуть стати двигуном розвитку громади;
  • людського потенціалу для залучення до проектів та програм.

Окрім цього, питанням під «Nota bene» для Овсієнка є розроблення чіткого стратегічного плану розвитку громади на 2021-2030 роки обов’язково за участі активних громадян, представників місцевого бізнесу, громадських та релігійних діячів, депутатів та старостів усіх сіл об'єднаної територіальної громади.

Стратегічний план розвитку громади – моя дорожня карта на посаді голови Білогородської об'єднаної громади, - каже голова.

До того ж, новообраний голова ставить перед собою такі завдання:

Діти

Необхідно побудувати нові дитячі садочки, школи, спортивні заклади, ігрові та спортивні майданчики. Громада потребує дитячі садочки та басейни в селах Білогородка, Гореничі, Музичі, розширення садочка у Святопетрівському.

Школи:

  • Білогородці – нова школа;
  • Святопетрівському – новий корпус школи;
  • Музичах – добудова існуючої;
  • Гореничах – реконструкція існуючої;
  • Бобриці – початкова школа з садочком;

Історична спадщина

Привернення уваги до історії, залучення туристів з інших регіонів та з-за кордону, що створить додаткові можливості для громади. У планах відкрити музейний комплекс у Білогородці.

Медицина

Розробка та впровадження програми «Свій лікар для ОТГ». При центрі первинної медицини будуть введені ставки вузьких спеціалістів для надання консультаційної допомоги. Це дасть змогу мати на місці таких лікарів як кардіолог, невролог, окуліст, ЛОР, гінеколог, уролог, ендокринолог, які будуть вести приймання в сільських амбулаторіях та ФАПах. Фінансування роботи програми «Свій лікар для ОТГ» здійснюється за кошти бюджету ОТГ.

Соціальні програми

Поширення програм «Турбота» та «Портфель школяра», які працюють у Святопетрівському, на всю ОТГ.

Сільська програма «Турбота» охоплює всіх, хто потребує підтримки. Матеріальна допомога надається при народженні дитини, багатодітним матерям, іншим пільговим категоріям населення, а також у випадках стихійного лиха, людям у скруті, у разі хвороби.
Загалом на адресну допомогу спрямовується до 10% бюджету громади.
«
Портфель школяра» – це подарунок кожному першокласнику громади з усіма канцтоварами та приладдям для навчання.

Також плануємо розробити програму залучення молодих фахівців – медиків, учителів – із забезпеченням житлом. Для цього побудуємо гуртожитки з правом набуття власності на житлову площу за умови підписання та виконання контракту на 10 років.

Транспортне сполучення

  • запровадження маршруту між селами громади для зручності кожного, щоб можна було швидко дістатися до соціальних, адміністративних, культурних та спортивних установ та закладів. Або просто поїхати в гості до друзів чи рідних у сусіднє село.
  • облаштування зупинок з освітленням, лавками, смітниками, картами громади.

Центр надання адміністративних послуг

Створення на території ОТГ єдиного Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Представництва ЦНАПу працюватимуть у кожному селі в приміщеннях колишніх сільських рад та матимуть повноваження:

  • Реєстрація / зняття з реєстрації мешканців
  • Паспортні послуги
  • Реєстрація бізнесу
  • Реєстрація нерухомості
  • Питання захисту прав дітей (розпорядження власністю дітей)
  • Земельні питання
  • Питання місцевого значення (благоустрій, житло тощо)
  • Соціальні послуги (субсидії, допомога на дітей тощо)

Тільки дозвільна документація отримується в центральному офісі ЦНАПу. Більшість із 112 послуг можна отримати прямо в селі.

XXI століття зобов'язує нас будувати громаду технологічних інновацій. Плануємо встановлення сонячних станцій та колекторів, щоб мати світло та гарячу воду без щомісячних виплат обленерго. Сонячна енергія буде використовуватися для освітлення вулиць, пішохідних переходів та зупинок, садків, шкіл, амбулаторій, які будуть отримувати безкоштовну гарячу воду.

Безпечний суспільний простір:

  • Очищення водойм, околиць та узбіч доріг. Збір, сортування та вивезення сміття за межі громади.
  • Інженерні мережі. Участь у державній програмі «Питна вода», побудова мереж водопостачання в селах громади. Розв'язання проблематики стоків житлових будинків Білогородки, Музич, Стоянки.
  • Освітлення. Вулиці, зупинки, прибудинкові території, місця відпочинку освітлюватимуться з використанням відновлюваних технологій, сонячної енергії, LED-технологій.
  • Безпека. Встановлення систем вуличного відеоспостереження, створення департаменту безпеки ОТГ.

Підтримка підприємництва та додаткові робочі місця

Розробка та ухвалення програми розвитку підприємництва на території ОТГ на 2021-2030 роки за участі місцевих підприємців та міжнародних експертів.
Мета програми – збільшення кількості робочих місць, щоб мешканці громади працювали там, де живуть.

Бюджет ОТГ

Кожне із десяти сіл матиме змогу отримати свою частку бюджету об'єднаної територіальної громади, який буде наповнюватися за рахунок:


  • власних доходів громади,
  • проектів, що будуть підтримані обласними, національним бюджетами,
  • міжнародними донорами,
  • програмами технічної допомоги для України,
  • інвестиційними установами.

Першого року моєї каденції бюджет ОТГ складе не менше 250 млн грн власних надходжень із поступовим їхнім збільшенням. Виконання соціальних, просвітницьких та соціокультурних проектів буде делегуватися профільним громадським, благодійним та релігійним організаціям. І не менше як 1% бюджету громади буде спрямовано на реалізацію громадських ініціатив у кожному із 10 сіл нашої об'єднаної громади.

Як бачимо, центральне місце у передвиборчій програмі Овсієнка належить людині. Для нього пріоритетними є дійсні потреби кожного мешканця громади. Після обрання Антон Овсієнко планує відразу взятися за вирішення наболілих питань громади всіх 10 сіл Білогородської ОТГ.

Хто представлятиме інтереси громади в депутатському корпусі?

За даними ЦВК до місцевої ради Білогородської ОТГ балотувалося аж 276 кандидатів у депутати. Це представники партій «За майбутнє», ВО «Батьківщина», «Слуга народу», «Наш край», «Голос», «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна», «Європейська солідарність», ВО «Свобода», «Опозиційна платформа – За життя», «Перемога Пальчевського», «Сила і честь», «УДАР».

Однак, депутатами громади стали лише 26 кандидатів. Найбільше голосів отримали представники партії Порошенка «Європейська Солідарність». Від цієї політсили до ради потрапили 7 осіб: Сергій Петровський, В’ячеслав Воловик, Михайло Ткач, Оксана Старовойт, Юрій Марченко, Роман Іваненко та Марія Шевченко.

По п’ять представників провели у раду партії «Слуга народу» та «Батьківщина». Пропрезидентську політсилу представлятимуть Сергій Пишний, Олександр Король, Євгенія Охріменко, Ігор Боровик та Марія Масовець. Партія Юлії Тимошенко провела у раду Олександра Польского, Романа Іващука, Наталію Бортнічук, Михайла Гапича та Ірину Білозор.

По три депутати матимуть у раді партії:

  • «Удар» – Богдан Хамідулін, Павло Реган та Віталій Савустьян;
  • «За майбутнє» – Василь Ревчук, Максим Зуєв та Інна Петровська;
  • «Сила і честь – Сергій Бурак, Сергій Тереня та Юрій Мишута.

Зауважимо, що до Білогородської сільської ради обрано 7 білогородців, 7 святопетрівчан, 3 стоянці, 2 бобричанина, 1 вишнівчанин, по одному представнику Шевченкового, Музичів, Києва, Василькова, Бучі та Софіївської Борщагівки.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка