#

Переможці місцевих виборів: голова Володарської селищної громади Олександр Ференець

10.11.2020 08:00
Переможці місцевих виборів: голова Володарської селищної громади Олександр Ференець
Олександр Ференець

Закінчилося перетягування електорального канату та ЦВК почала оприлюднювати офіційні результати місцевих виборів 2020 року. Серед 6 кандидатів, що боролися за крісло голови Володарської селищної громади, перемогу здобув Олександр Ференець – представник політичної партії "За майбутнє". Детальніше про нового очільника та його програму читайте в сьогоднішньому матеріалі


Зайняти посаду голови Володарської селищної громади мали намір такі кандидати: Микола Ільницький, Юрій Слободський, Сергій Миколаєнко, Руслан Поліщук, Катерина Ліщенко та Олександр Ференець. Саме останній і був обраний очільником громади.Слід зазначити, що перебіг виборчої кампанії був доволі напружений. Так, у мережі активно поширювали скандальну інформацію про Ференця, частина з якої справді відповідала дійсності.

Зокрема, подейкували, що Олександр Ференець начебто купив за 50 тис доларів право балотуватися першим номером у списку партії "За майбутнє". Дані ЗМІ також свідчать, що кандидат на голову Володарської селищної громади активно вкладав кошти на купівлю бажаної посади. Зокрема, звичайному жителю Ференець нібито платив 500 гривень на руки, а кожному селищному голові за забезпечення необхідної кількості голосів на виборах – по тисячі доларів.

Таким чином, за "гречку" Ференець вирішив змусити громаду забути його старі "секрети" та проголосувати за нього на місцевих виборах. Чим саме керувалися жителі невідомо, але все ж посаду очільника Володарської селищної громади він отримав. Набрав 1791 голосів.

Що ж відомо про Олександра Ференця? Новообраний голова громади народився 12 грудня 1978 року в селі Розкішна Ставищенського району. Закінчив два ВУЗи, а згодом працював в органах прокуратури. Дослужився до посади Фастівського міськрайонного прокурора, звідки вилетів із ганьбою за хабарництво.

До слова, сам Олександр Ференець в одному із замовних іміджевих інтерв’ю на питання про причини свого звільнення з правоохоронних органів говорив, що це "підстава" із боку Генеральної прокуратури. Що ж сталося насправді? За даними ЗМІ, 18 листопада 2008 року Ференець вирішив "покошмарити" пилораму в селі Триліси Фастівського району. Для цього слід було виявити порушення, за які підприємець "надасть фінансову допомогу" Фастівській прокуратурі, зокрема виготовить дерев’яні меблі в кабінет старшого помічника прокурора.

Аби "мирно" влагодити ситуацію (а порушення таки оперативно знайшлися!), Ференець запропонував підприємцю заплатити смішну суму – 5 тис грн. Це був неодноразовий відчайдушний крок посадовця з "мізерною" зарплатою, адже, як свідчать місцеві, коли той працював прокурором у смт Володарка, не гребував збирати "данину" (по 200 грн на місяць) навіть із кіосків.

Як зазначається у вироку суду, вимаганням грошей, приховуванням злочину третіх осіб і відсутністю заходів прокурорського реагування щодо його припинення Олександр Ференець не тільки порушив права і свободи підприємця, а й підірвав авторитет органів прокуратури як державного органу, діяльність якого спрямована на всемірне утвердження верховенства закону та зміцнення правопорядку.

Варто зауважити, що Ференець, який знає систему зсередини, не став перешкоджати розслідуванню та зізнався в скоєному сам. Завдяки своїй "позитивній характеристиці" з роботи та відсутності попередніх судимостей, суд "лояльно" виніс йому вирок у 5 років позбавлення волі умовно.

Була "підстава" в цій справі або все-таки прокурор-крадій за "зловживання службовим становищем" справедливо покинув правоохоронні органи - точно невідомо, але все ж мінімальний строк покарання свідчить про те, що Ференець уміло користувався соціальним ліфтом у власних потребах.

Не можна не згадати й про те, що, за інформацією ЗМІ, Ференець допоміг відкупитися і зам’яти справу, коли в 2006 році його рідний брат зґвалтував, а потім убив молоду жінку в Ставищі. Таку заплямовану репутацію відбілити досить нелегко, але Олександр Ференець неабияк старався. Щоправда було дві спроби й кожна закінчилася цілковитим фіаско.

Спершу Ференець у 2016 році заявив про напад на особняк своїх батьків у селі Розточчя Київської області, зокрема вказав, що четверо невідомих у масках о третій годині ночі ввірвалися через вікно в помешкання, нанесли легкі тілесні ушкодження батькам, викрали в них 20 тис доларів і золоті вироби.

Але абсурдність ситуації полягає в тому, що в ході слідства було доведено, що Ференець сам організував напад на помешкання батьків (внесений як співучасник злочину за частиною 4 ст 187 (розбій). Рішення по справі досі немає. 

Удруге Ференець спробував зарекомендувати себе борцем за справедливість під час місцевих виборів 2017 року. Тоді він написав заяву до поліції, що йому подзвонив невідомий та погрожував кинути до будинку батьків гранату, якщо не Ференець виконає його вимоги.

Так і сталося. Ніхто не постраждав, а особу-нападника таки встановили. На диво, невідомим, що погрожував, виявився сам Олександр Ференець. Знову визнаний співучасником, а рішення суду відсутнє.

Корупціонер у погонах, із ганьбою вигнаний зі служби, випробувальний термін від кримінального покарання "відбував" в дуже екзотичних місцях. Спочатку очолював службу безпеки горілчаної компанії "Баядера-груп" (ТМ "Хлібний дар", ТМ "Цельсій", "Козацька рада", "Перша гільдія", "Коблево").

У 2012 році його призначили генеральним директором мережі "Еко-маркет", де він пропрацював до 2015 року, адже зрештою теж був із тріском вигнаний за дрібні крадіжки.

Однак жителям громади Олександр Ференець насамперед відомий як засновник благодійного фонду "Фортеця", що допомагає малозабезпеченим, роздає подарунки дітям на свята, допомагає військовим, надає юридичні консультації тощо. Але працює цей фонд лише в одному - 92-му - окрузі. Також на офіційному сайті благодійного фонду не вказано жодних реквізитів для надання допомоги небайдужими громадянами. Тож фактично Олександр Ференець є єдиним донором коштів фонду імені самого себе.

Така розвага у вигляді благодійного фонду обходиться не менше як 100 тис грн у місяць. Якщо врахувати, що свою активну діяльність БФ "Фортеця" почав у 2016 році, то за цей період колишній прокурор виклав на "засівання" району не менше 5 млн грн. Щоправда, яким бізнесом займається Ференець, аби так щедро фінансувати фонд, невідомо.

Слід зазначити, що в одній із заснованих ним юридичних фірм – ТОВ "Юридична компанія Брандмауер" – його партнерами по бізнесу є колишній губернатор Київської області Олександр Горган та ексзаступник прокурора Київської області Анатолій Матвієць.

Є рильце Ференця і у схемах з незаконним будівництвом у Бучі. Дружина Матвійця, працюючи приватним нотаріусом, надавала дозволи на користування землями забудовнику ТОВ "Будрегіонінвест", серед засновників якого була й дружина мера Бучі Анатолія Федорука – Людмила Федорук. Як результат, за інформацією сайту "Чесно", у 2007 році, згідно з рішенням Бучанської міськради за підписом Федорука, Матвієць отримав у подарунок трикімнатну квартиру в Бучі. 

Невдалий самопіар та численні згадки в ЗМІ щодо протизаконної діяльності спонукали Ференця цього разу вже задля отримання крісла голови Володарської селищної громади до рішучих дій – банальної купівлі голосів.

Що дивно, у 2020 році виборці вміють користуватися Інтернетом і соціальними мережами, тож розпізнати вовка в овечій шкірі не так і важко. Якими обіцянками годував виборців новообраний голова Володарської селищної громади, можна було би дізнатися із його програми. Щоправда, у відкритих джерелах її знайти доволі проблематично. У будь-якому разі, електорат таки зробив свій вибір на користь "мецената" й експрокурора-хабарника Олександра Ференця. До чого призведе такий вибір ми побачимо вже скоро...

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст