#

Переможці місцевих виборів: незмінний очільник Миронівської громади Віталій Савенко

26.01.2021 08:17
Переможці місцевих виборів: незмінний очільник Миронівської громади Віталій Савенко
Віталій Савенко

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує ознайомлювати читачів із результатами місцевих виборів у столичному регіоні. Про новообраного керівника Миронівської ОТГ Віталія Савенка, його передвиборчу програму, а також оновлений депутатський корпус громади читайте у сьогоднішньому матеріалі

Насамперед варто зауважити, що Миронівська громада, яка була утворена 23 грудня 2018 року, за останні два роки непогано збільшилася. Спочатку до складу ОТГ увійшли 3 громади: Миронівська, Центральненська та Яхнівська. Пізніше, 6 грудня 2019 року, до неї приєдналися Владиславська, Іванівська та Михайлівська громади, а після виборів 2020 року до Миронівської ОТГ додалися ще Вікторівська, Ємчиська, Зеленьківська, Карапишівська, Козинська, Коритищенська, Кип’ячківська, Маслівська, Македонська, Олександрівська, Полівська, Потіцька, Пустовітська, Росавська, Тулинська, Шандрівська та Юхнівська громади. Цікаво, що поборотися за крісло очільника громади, яка наразі складається із 23 населених пунктів, вирішила "верхівка" – голова Миронівської райради Валентика Усик від "Слуги народу", депутат Миронівської ОТГ Олександр Половець від політсили "За майбутнє" та чинний голова Миронівської громади Віталій Савенко від партії "Європейська солідарність", який і отримав шалену прихильність електорату. За нього проголосували 7944 мешканці громади, що становить 76,17% від загальної кількості виборців, його опоненти Валентина Усик та Олександр Половець отримали лише 1644 (15,76%) та 841 (8,06%) голос відповідно.

Що відомо про 60-річного переможця місцевих виборів у Миронівській ОТГ?

Віталій Савенко народився 17 липня 1960 року в місті Фастів. З 1967 по 1977 рік навчався в середній школі № 1 у рідному місті. З 1983 по 1985 рік навчався в Могилівській середньоспеціальній школі міліції. У 1995 році закінчив Українську державну юридичну академію у Харкові.

Свою трудову діяльність Віталій Савенко розпочав із посади слюсаря складального цеху рефрижераторного депо станції "Фастів", де працював із 1977 по 1978 рік. З 1980 по 1982 рік був водієм рефрижераторного депо, тоді два роки працював міліціонером лінійного відділу на тій же станції. З 1983 по 1985 рік новообраний голова навчався в школі міліції.

У 1985 році отримав посаду заступника начальника лінійного відділу на станції "Миронівка", де працював 10 років. У 1995 його підвищили до начальника лінійного відділу. З 2001 по 2003 рік працював начальником відділу державної виконавчої служби Миронівського районного управління юстиції. З 2003 по 2005 рік був начальником служби безпеки Асоціації "Агро-Світ" у Миронівці. Пізніше зайнявся бізнесом – був директором ТОВ «Ольшаниця», але схоже, щось не склалося, оскільки в офіційній біографії наступне місце роботи вказано охоронець в ТОВ "Аякс Лтд".

З 16 листопада 2010 року – голова Миронівського міської ради VI скликання. Член партії "УДАР Віталія Кличка". З жовтня 2015 року – голова Миронівського міськради VII скликання. Балотувався як безпартійний самовисуванець. На виборах голови Миронівської ОТГ у 2018 році балотувався від БПП та отримав більше 66% голосів виборців.

Віталій Савенко не був помічений  в якихось особливо гучних подіях, однак в жовтні 2017 року на порталі Всеукраїнського руху проти політичної корупції "Під контролем" з'явилася інформація про те, що прокуратурою Київської області відкрито кримінальне провадження щодо новоспеченого голови за фактом розтрати бюджетних коштів, виділених на ремонт доріг, але особливого розголосу ця справа не набула.

У декларації за 2019 рік Савенко вказав, що має у власності 33% квартири на 68,4 кв м, земельну ділянку на 33 кв м і недобудований гараж у Миронівці. Йому належить автомобіль Mitsubishi Outlander 2006 року випуску. Зарплата очільника ОТГ склала 574 806 гривень, ще 50 668 він отримав пенсії.  

Той факт, що Віталія Савенка втретє обрали головою Миронівської ОТГ, не видається дивним, якщо проаналізувати сторінку Миронівської міської ради у Facebook. Її модератори щоденно звітують мешканцям громади про пророблену роботу в районі, зокрема ремонт доріг, встановлення дитячих майданчиків, зупинок громадського транспорту, вирішення окремих побутових питань тощо. Очевидно, жителів Миронівської громади цілком влаштовує робота міськради на чолі із Віталієм Савенком, тому змінювати очільника для них було недоречно.

Сам Віталій Савенко зазначає, що одним із завдань влади є бажання вислухати і почути проблеми кожного, розглянути усі пропозиції, що ведуть до покращення, адже головне – щоб громада діяла для людей. Головна мета новообраного голови – побудова міцної та самодостатньої громади. Для цього був розроблений порядок дій та кроків, які покликані покращити практично усі сфери життя громади.

За словами Віталія Савенка, він і надалі планує продовжувати програму встановлення дитячих майданчиків, а особливо в тих населених пунктах, які тільки приєдналися до громади. Ще один соціальний проєкт  – облаштування спортивних майданчиків, що буде реалізовуватися і в місті, і в селах. Окрім цього, також планується створення можливості безкоштовного проїзду для пільгових категорій населення.

Також  головна стратегія подальшої діяльності, за словами очільника, – залучення інвестицій, що дозволить відновити інфраструктуру, створити нові робочі місця та поповнити бюджет громади у вигляді податків.  Особливий проєкт, каже Віталій Савенко, – це територія колишнього цукрового заводу, де можна реалізувати певні інвестиційні рішення. Ще одне завдання це розвиток малого і середнього бізнесу. На даний момент є багато звернень щодо виділення ділянок для ведення підприємницької діяльності, тому в майбутньому підприємці обов’язково отримають бажане.

Хочеться, щоб не було покинутих місць, а місто розвивалося, - підсумував Віталій Савенко.

Депутатський корпус Миронівської міської ради складатимуть 26 представників 5 різних політичних партій. Найбільшу прихильність електорату отримала "Європейська солідарність", яка має 11 депутатських мандатів. 5 представників отримала пропрезидентська партія "Слуга народу", 4 кандидатів обрали від "Опозиційної платформи – За життя" та по 3 депутати пройшли від ВО "Батьківщина" та "Радикальної партії".

Отже, окрім очільника громади, партію "Європейська Солідарність" будуть представляти:

  • підприємець Сергій Чиридник;
  • заступниця міського голови Світлана Паришкура;
  • заступник директора ПАТ "Миронівка "Райагрохім" Дмитро Жукотанський;
  • перший заступник міського голови Олександр Шпиль;
  • підприємець Святослав Троценко;
  • директор ПП "Єврогаз-С" Віталій Старинець;
  • фермер Андрій Припіяло;
  • завідуюча фельдшерського пункту села Нова Миронівка Тетяна Прокопік;
  • сільський голова села Маслівка Микола Клименко;
  • підприємець Ігор Педченко.

Від партії "Слуга народу" люди обрали:

  • директора ТОВ "Дорстрой груп" Івана Германа;
  • начальницю Миронівського відділення АТ КБ Приват Банк Галину Гончарову;
  • виконавчого директора СГ "Агросвіт" Дмитра Петренка;
  • голову села Карапиші Сергія Руденка;
  • завідуючу Маслівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини Альбіну Сторчеус.

Від політичної сили "Опозиційна платформа – за життя" пройшли:

  • директор ТОВ "Миронівське громадське харчування" Віктор Шпиль;
  • підприємиця Ольга Опанасенко;
  • завідуюча відділенням в "Лікарня відновного лікування" Надія Пушенко;
  • менеджер з транспортно-експедиторської діяльності ПрАТ "Миронівський хлібопродукт" Віталій Шпиль.

Від партії "Батьківщина" до міської ради обрали:

  • тимчасово безробітного Віктора Мигитку;
  • підприємця Андрія Череватого;
  • секретарку Карапишівської сільради Наталію Луценко.

Представляти політсилу "Радикальна партія Олега Ляшка" будуть:

  • заступник голови Миронівської райради Ігор Коваленко;
  • землевпорядниця Наталія Околот;
  • тимчасово безробітна Тетяна Антоненко.
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка