#

Переможці місцевих виборів: самовпевнена очільниця Калинівської ОТГ Юлія Олексенко

28.01.2021 09:55
Переможці місцевих виборів: самовпевнена очільниця Калинівської ОТГ Юлія Олексенко
Юлія Олексенко

Інформаційний портал "Моя Київщина" продовжує серію матеріалів, у яких знайомить читачів із результатами виборів в об’єднаних територіальних громадах Київської області. Сьогодні мова піде про оновлений депутатський корпус Калинівської ОТГ Фастівського району та її очільницю Юлію Олексенко

Насамперед варто зауважити, що до складу Калинівської селищної ради новоствореного Фастівського району з адміністративним центром у селищі Калинівка увійде вісім сільських та селищних рад у складі 15 населених пунктів, а саме: Калинівська та Великосолтанівська селищні ради, а також Варовицька, Данилівська, Дібрівська, Малосолтанівська, Плесецька та Порадівська сільські ради Васильківського району. Громада займає площу в 193,5 кв км з населенням 15842 осіб.

Варто зауважити, що місцеві вибори 2020 у Калинівській ОТГ були досить напруженими. Передусім тому, що на роботу територіальної виборчої комісії невдоволені результатами виборів кандидати подали аж три судових позови до Київського окружного адміністративного суду. Такі "потасовки" майже на місяць продовжили виборчий процес та додали чимало клопотів місцевій ТВК. Ба більше, судовими позовами, які до речі територіальна виборча комісія виграла, не обмежилося. Невідомі здійснювали постійний тиск на голову та членів комісії. Зокрема, пробували підпалити вхідні двері, залякували, псували особисте майно. Не зважаючи на такий складний виборчий процес в громаді, кандидатка на пост голови ОТГ, очільниця Калинівської селищної ради Юлія Олексенко через 4 дні після виборів записала відеозвернення до своїх підписників у Facebook, у якому достроково оголосила себе головою громади та подякувала виборцям за довіру та підтримку. Офіційні ж результати виборів були опубліковані на початку листопада.

Отож, що відомо про самовпевнену очільницю Калинівської ОТГ Фастівського району?

Самовисуванка Юлія Олексенко народилася 15 листопада 1985 в селі Бзів Баришівського району.  Із вересня 2006 року по червень 2007 навчалася у ПТУ № 2 міста Українки на спеціальності "Оператор комп’ютерного набору". Після училища до 2013 року була студенткою Національної академії статистики, обліку та аудиту, спеціальності "Фінанси та кредити". У вересні 2019 року вступила до Національної академії державного управління при Президентові України на спеціальність "Публічне управління та адміністрування".

У вересні 2013 року закінчила заклад післядипломної освіти "Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій", пройшла курс за напрямом "Організація роботи сільських рад".

У вересні 2017 року закінчила заклад післядипломної освіти "Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій", пройшла курс за напрямом "Організація роботи сільських рад".

Свою трудову діяльність новообрана очільниця Калинівської ОТГ розпочала у 2006 році з посади секретаря-діловода селищної ради, на якій працювала 4 роки.  З листопада 2010 року по листопад 2015 була секретаркою цієї ж сільради.  З листопада 2015 по жовтень 2020 була Калинівською селищною головою. З 2008 року по 2011 рік була секретарем Калинівської ради ветеранів. З 2010 року по 2015 року була депутатом Калинівської селищної ради.

За даними її декларації за 2019 рік, очільниця ОТГ є співвласником квартири 52,1 кв м в Калинівці. Пані Юлія володіє 25% житла, ще по 25% належить Галині Олексенко, Олексію Олексенку  та Олесі Олексенко. Також керівниця громади має автомобіль OPEL CORSA. Згідно із декларацією Юлія Олексенко не має ні землі, ні гаражів, ні будь-яких інших матеріальних благ.

Натомість її ім’я часто пов’язують із скандалами. Зокрема, їй приписують участь в дерибані 150 га землі села Здорівка. 20 лютого 2020 року голова Калинівської селищної ради Юлія Олексенко на своїй сторінці у Facebook запросила всіх на продовження сесії, на якій мали розглянути проєкт погодження меж села Здорівка. Новообрана очільниця громади запевнила, що для неї важливий розвиток освіти та спорту, медицини та інфраструктури, будівництво садочків та доріг, розвиток селища та громади. Окрім цього, вона сказала, що Калинівська сільрада має письмові згоди власників паїв. Ба більше, уся відповідальність за дерибан 150 га землі мала б лягти на плечі депутатів сільради, адже саме вони мали приймати рішення. Ба більше, Юлія Олексенко ігнорувала численні звернення в. о. Здорівського сільського голови Олени Кобзар, які неодноразово надавались. Однак, засідання сесії, на яке прийшли усі небайдужі та активісти, не відбулося через стан здоров’я багатьох депутатів. Наразі у справі розбирається суд.

Також у ЗМІ шириться інформація про те, що Юлія Олексенко зводить наклепи на активістів ГО "Право та захист Васильківщини". Зокрема очільниця ОТГ публічно заявила, що деякі члени організації регулярно вживають спиртні напої та наркотики, "кришують" нелегальний гральний бізнес. Однак депутати Калинівської сільської ради не погодилися із думкою голови та заявили, що ці звинувачення відверта брехня. Натомість представники ГО вирішили подати на голову ОТГ до суду через наклеп.

Щодо передвиборчої програми Юлії Олексенко, то напрями роботи над розвитком Калинівської ОТГ вона окреслила чітко по населених пунктах громади та оприлюднила відео, у якому докладно пояснила що і де планують робити. 


Щодо депутатського корпусу Калинівської селищної ради, то за депутатський мандат тут змагалися аж 271 кандидат від 12 політичних сил, однак прихильність електорату здобули лише 26 висуванців від 8 партій. Отож, під стягами "Європейської солідарності" до ради пройшло 5 депутатів, від політичної сили "Наш край" – 3, а партії "Опозиційна платформа – За життя", ВО "Батьківщина", "Сила і честь", "Удар", "Радикальна партія" та "За майбутнє" отримали по 2 депутатських мандати.

Від партії "Європейська солідарність" до ради пройшли:

  • директорка Калинівського НВК №1 Оксана Петренко;
  • секретарка Калинівської селищної ради Леся Новікова;
  • охоронець підприємства "Південзахідхімрембудмонтаж" Сергій Гордієнко;
  • керівник КП "Калинівська варта" Григорій Фещенко;
  • секретарка Данилівської сільської ради Тетяна Верещак.

Від партії "Наш край" народну прихильність отримали:

  • підприємець Юрій Бондар;
  • тренер тхеквондо Даніель Дунаєв;
  • підприємець Руслан Суханов.

Від ВО "Батьківщина" до ради пройшли голова Васильківської районної федерації футболу Павло Сучок та директор "Інформаційно-просвітницького центру" Калинівської селищної ради Юрій Шовтенко. Народними обранцями від партії "За майбутнє" стали директор КП "Калинівкаблагоустрій" Святослав Дмитренко та бухгалтерка КП "Калинівкаблагоустрій" Світлана Сябренко. Від партії "Опозиційна платформа – За життя" пройшли члени партії підприємиця Оксана Чиж та директор ТОВ "Виробництво асфальтобетонну" Андрій Ярошевич, від політсили "Сила і честь" пройшли заступник голови правління ПрАТ "Київметолопром" Юрій Цимбалюк та вчителька початкових класів Малосолтанівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Любов Прокопець, від "Радикальної партії Олега Ляшка" мандати отримали заступник директора ТОВ "Екопосуд" Віталій Скрипка та тимчасово безробітній Ігор Глінський, від політсили "УДАР" до Калинівської сільської ради пройшли директорка ДНЗ "Весняночка" Лариса Чорна та директор ФОП "Бондарук" Сергій Бондарук

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Марія Мельничук
журналістка