#

Нові кадри, вибори та катастрофа: ТОП подій, якими запам'ятався 2018 рік

28.12.2018 06:04
Нові кадри, вибори та катастрофа: ТОП подій, якими запам'ятався 2018 рік

У 2018 році було досить багато яскравих та резонансних подій. Журналісти інформаційного порталу “Моя Київщина” виділили п’ять найбільш цікавих дійств року, що минає

1. Відставка року: крісло голови КОДА тепер належить іншому

Екс-губернатору Горгану давно пророкували відставку. Утім, до останнього часу здавалося, що його патрон, нардеп Ярослав Москаленко все ж таки зможе відбитися, захистивши свого протеже. Але вода камінь точить: як розповіли "Моїй Київщині", останньою краплею стала епічна промова Горгана у Вишгороді на День міста. Тоді він зі сцени перед сотнями містян заявив про готовність до зради дружині зі своєю заступницею. Пікантності цій ситуації додав і той факт, що заступниця – заміжня та має доньку. Така подія стала вишенькою на тістечку його одіозної управлінської каденції.
З самого початку на крісло голови ОДА претендували дві особи: голова Бориспільської РДА Олександр Туренко та перший екс-заступник голови Одеської ОДА Олександр Терещук. Утім, останньому все ж таки віддали перевагу на Банковій, тож вже цієї осені його призначили головою КОДА.

Для того, щоб показати результат, він повинен піти на декілька жорстких кроків: варто було б змінити своїх заступників, які працювали з Горганом, а також голів РДА. До того ж, важливо переформатувати більшість. За словами Терещука, найперше, що він буде робити на новій посаді – боротиметься з корупцією серед чиновників. Чи варто зазначити, що так говорили й усі попередні голови ОДА...

2. Вибір року: відбулися вибори до новостворених ОТГ

За рік відбулися тільки одні вибори до ОТГ, і ті лише напередодні новорічних свят. 23 грудня на Київщині організували перші вибори до чотирьох новостворених територіальних громад. Деякі експерти розцінили їх як “генеральну репетицію” президентських виборів 2019. Так, виборчий процес торкнувся Баришівської, Бородянської, Миронівської та Ковалівської ОТГ. Без проведення виборів сформувалося три ОТГ навколо міст обласного значення (Буча, Ржищів, Березань).

3. Катастрофа року: у Вишневому обвалився дах спорткомплексу

У перший день зими, 1 грудня, сніг обвалив дах нещодавно збудованого спортивного комплексу "Фаворит". Саме в цей час відбувалися заняття із художньої гімнастики. На щастя, дітей швидко евакуювали. Цей спортивний комплекс збудувало за 18,03 млн. грн. ТОВ "Антарес групп" під патронатом голови Києво-Святошинської РДА Мирослави Смірнової. І вже наступного дня після обвалу каркасу даху поліція затримала директора фірми, яка виступила генеральним підрядником, виконроба та підприємця, який здійснював технічний нагляд під час будування спортивної арени Вишнівської ЗОШ №4.

Було важливо знати, чи будуть чиновники відповідати за руйнування комплексу, який вони ж взяли на баланс, адже свого часу посадовці активно контролювали хід будівництва та вихвалялися своєю причетністю до такого важливого дійства. Але питання “зависло”, бо ніхто себе винним у цьому не вважає. Голова РДА Мирослава Смірнова вирішила перевести "стрілки", а її заступник Михайло Лєзнік – взагалі зник одразу ж після обвалу даху.

4. Успіх року: запуск “Повітряного експресу”

Втілити в життя проект “Повітряного експресу” планували ще навесні цього року. Вже наприкінці листопада поїзд із новою назвою “Kyiv Boryspil Express” повинен був курсувати від вокзалу “Київ-Пасажирський” через станцію “Видубичі” до терміналу D аеропорту “Бориспіль” за 35 хвилин в один бік. Таке рішення мало не лише істотно спростити дорогу в аеропорт від міста і до міста з аеропорту, але й розвантажити ключові міські магістралі.

Проте початок роботи експресу попри пафосну процедуру відкриття, у якій взяли участь президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Володимир Гройсман, спочатку не увінчався успіхом. Він зламався 1 грудня через суворі погодні умови. Буквально за чотири дні двигун потяга припинив працювати. Ще один такий казус стався і 8 грудня. Машиністи повідомили, що “новій” техніці експреса більше 10-ти років, тому вона й виходить з ладу. Утім, більше поломок не було, і сподіваємося, що й не буде.

5. Курйоз року: в Ірпені з’явився морський порт

У мережі поширили “новий” Генеральний план Ірпеня: на карті зобразили і морський порт. 30 листопада в Ірпені відбулися громадські слухання, де обговорювалося питання внесення змін до Генерального плану. Активісти виявили, що документ був створений на основі Генплану для міста Очаків. А ті, хто намагався з нього зробити Генеральний план для Ірпеня, не додумалися навіть видалити згадки про морський порт. Чиновники міськради запевнили, що інформація – фейк. Так, 19 грудня депутати міської ради схвалили оновлення Генерального плану міста Ірпінь вже без морського порту. Щоправда, це не завадило депутатам за сприяння екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка роздерибанити "золоті" гектари, які тепер гарантовано будуть забудовані.  

Загалом 2018 рік видався непростим, але вкрай динамічним. Підготовка до президентських виборів відбувалася на Київщині вкрай інтенсивно, адже всі основні політичні гравці розуміють, що цей регіон буде одним з ключових. Примірялися політики і до мажоритарних округів, хоча і дуже невпевнено, розуміючи, що багато чого залежатиме від результатів президентських виборів. А тим часом, як показують результати соціологічних досліджень, більшість жителів Київщини особливо не бажає ані далі жити "по-новому", ані сподіватися на ефемерні "нові курси" від старих політиків... 

Тетяна Оксенюк “Моя Київщина”

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram