#

План порятунку Київщини: 5 кроків, які треба зробити вже зараз

07.03.2022 21:27
План порятунку Київщини: 5 кроків, які треба зробити вже зараз
Київська область у вогні

У цей надскладний час усі гілки влади на різних рівнях по всій Україні та на Київщині зокрема повинні консолідувати зусилля, аби зробити можливе і неможливе для порятунку цивільних осіб, що стали заручниками російських «орків». Зараз час максимально зосередитися на роботі, а не ображатися на конструктивну критику. Потрібно прикладати всіх зусиль для порятунку людей, організовувати діяльність ввіреного органу, а не при першій нагоді бігати на ефіри

Аналітики видання "Моя Київщина" спільно з експертами Інституту української політики постійно слідкують за ситуацією в передмісті Києва, де в заручниках залишаються жителі Вишгородського та Бучанського районів. Зараз справжня катастрофа сталася вздовж Житомирської траси в населених пунктах Гостомель, Ірпінь, Буча, Немішаєво, Бородянка та навколишніх селах. Тисячі людей залишися в будинках та підвалах, чекають на порятунок від влади та армії вже більше тижня. Кінця-краю цьому пеклу немає…

Загалом, гуманітарні та військові питання зараз мають вирішуватися оперативно та максимально ефективно. Експерти, політологи та журналісти редакції видання "Моя Київщина" пропонують наступні кроки, які потрібно реалізувати негайно владою столичного регіону:

1. Активізувати роботу облради

Зараз Київська облрада зайняла пасивну позицію спостерігача, щоб дочекатися ясності недалекого майбутнього. На сайті та сторінці у соціальних мережах – інформація відсутня. Відповідно, робимо висновок, що нічого не робиться. 

Ми вже застерігали керівництво країни та депутатський корпус облради, що керівниця головного представницького органу Наталія Гунько може працювати (або як мінімум, потакати) агресору.

Актуально: Ніж у спину, або хто здасть Київщину росіянам?

Як ми вже повідомляли, у разі саботажу Київською облрадою своїх функцій, потрібно в терміновому режимі змінити керівництво облради.

Зараз терміново необхідно забезпечити обороноздатність Київської області. Потрібно провести перерозподіл коштів із наразі неактуальних програм з «Великого будівництва» – ремонту доріг, ремонту шкіл та інших об’єктів, закупівлі ноутбуків, встановлення камер тощо. Це все потрібно буде робити, але після війни. Лише так можна допомогти країні перемогти у війні.

2. Гуманітарний пакет для територіальних громад

Терміновий перерозподіл наявних у бюджеті грошей облрадою – необхідний. Розпорядниками коштів мають бути громади! Їх керівники знають, які напрямки першочергово потребують коштів. Таким чином можна уникнути непотрібної зараз бюрократії: провести закупівлю продовольства, ліків, засобів захисту для тероборони, палива чи чогось іншого можна негайно і без обговорення.

Це зовсім не означає, що облрада має усунутися від роботи. Чудова можливість для розподілу бюджету – програма "Турбота". Це та ніша, яку депутати облради традиційно використовують для адресної допомоги населенню. Зараз у них скінчилися ці кошти. Саме депутати безпосередньо спілкуються та тримають зв’язок зі своїми виборцями, можуть оперативно реагувати на їхні проблеми. Проте потрібен і нагляд за рухом коштів: прокуратура та фінансовий моніторинг мають працювати у посиленому режимі, щоб забезпечити максимальну прозорість. Самі ж депутати мають звітуватися регулярно. Також це чудовий момент для кожної партії очистити свої ряди від зрадників, які самоусунулися від виконання обов’язків.

3. Допомога силовикам

Зараз наша тероборона та поліція чекають на реальну підтримку, зокрема, потребують транспорт та паливо, щоб виявляти та протидіяти диверсантам. Зараз це ключове питання для області, адже Київщина має вистояти. Це питання стратегічне, адже в іншому випадку столиця, до якої ворог так і не зміг підійти впритул, опиниться в облозі.

4. Звернення до міжнародної спільноти

Питання номер один – закриття повітряного простору над Україною. Київрада зробила такий крок декілька днів тому. За таке ж рішення проголосували Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Чернівецька та інші обласні ради.

Потрібно щоб весь цивілізований світ та країни заходу побачили, що Україна – єдина в цьому питанні. Позитивне зрушення в цьому напрямку є – депутати Київської облради підписали звернення президентам США та Франції, канцлеру Німеччини, прем’єр-міністру Великобританії, Генеральному Секретареві НАТО, урядам та парламентам країн-членів НАТО, послам та дипломатичному корпусу усіх держав НАТО, аби вони приклали всіх зусиль для закриття неба на Україною. Але варто було б провести засідання з цього приводу, а не збирати підписи для «галочки»…

5. Посилення керівництва області

Ми можемо по-різному ставитися до нинішнього цивільного керівництва області, критикувати за піар у час війни, але всі зараз повинні працювати на результат. Загалом, інформуванням поточної ситуації може займатися заступник, або керівник пресслужби. Керівники обласних адміністрацій прийняли на себе перший удар і показали досить ефективними управлінцями, але для досягнення цілі повинен працювати справжній стратег.

Голова ОДА Кулеба має бути переведений на напрямок забезпечення, а Президент має призначити досвідченого бойового генерала керувати військовою адміністрацією, організовувати оборону столичного ключового на сьогодні регіону, як це зроблено у Києві

Створення військової адміністрації, управління якою візьме на себе офіцер ЗСУ вищої ланки, необхідно, адже від компетентних рішень на цьому напрямку залежить наше майбутнє. У цивільної адміністрації інша місія – допомога цивільному населенню. Ось це був би дуже ефективний симбіоз.

Чи дослухається керівництво області та країни до наших порад – побачимо вже скоро. У будь-якому разі, сподіваємося, що ми вистоїмо і переможемо російських загарбників!

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Олексій Усачов
Голова Правління Інституту української політики