#

Новий очільник поліції Броварщини: що відомо про Кирила Самойленка

14.09.2022 17:53
Новий очільник поліції Броварщини: що відомо про Кирила Самойленка
Кирило Самойленко

Повномасштабна війна розширила спектр обов’язків працівників правоохоронних органів. Окрім підтримання суспільного порядку, поліцейські займаються евакуацією цивільного населення із зони бойових дій, виявленням диверсантів, розслідуванням військових злочинів тощо. Не секрет, що запорукою злагодженої роботи колективу є уміле керівництво. Про новопризначеного начальника Броварського районного управління поліції Кирила Самойленка читайте в сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Наприкінці 2021 року у Броварському районному управлінні поліції розгорівся серйозний скандал за участю тодішнього очільника Андрія Астаф'єва та т.в.о заступника начальника районного управління з превентивної діяльності Олександра Домченка. 17 грудня відбувся непересічний інцидент: підсудний побив конвоїрів і втік із-під варти. Як згодом повідомили патрульні, після цього їх чекало фізичне покарання від керівництва.

Було розпочате відповідно службове розслідування. Астаф'єв написав рапорт та не виконував професійних обов’язків на період перевірки. У результаті було встановлено його непричетність до інциденту, але він не повернувся на посаду у зв'язку з переходом на інший напрямок роботи. Наразі Андрій Астаф'єв працює радником голови Нацполіції Київщини Андрія Нєбитова та готується до призначення на чергову відповідальну керівну посаду.

Із 21 грудня в.о. начальника Броварського районного управління поліції став підполковник Кирило Самойленко. Саме його начальник ГУ Нацполіції в Київській області Андрій Нєбитов 22 серпня поточного року призначив постійним очільником броварських правоохоронців.

Кирило Самойленко народився 26 липня 1982 року в Києві. У 1997 році почав займатися боротьбою самбо, а уже в 2003 році став майстром спорту. На той час Кирило Валерійович навчався в Національній академії внутрішніх справ України (2000-2004 рр).

Службу у правоохоронних органах розпочав одразу після закінчення ВНЗ: займав посаду оперативного уповноваженого відділу боротьби з незаконним обігом наркотиків Солом’янського РУ ГУ МВС України в місті Києві. Із 2007 по 2010 рік Самойленко був начальником відділу БНОН Деснянського РУ ГУ МВС країни.

Із 2010 року очолював управління боротьби з незаконним обігом наркотиків ГУ МВС в Львівській області. У 2014 році був призначений начальником територіального відділу поліції Святошинського районного управління поліції (пропрацював два роки).

У правоохоронних колах столичного регіону Самойленко уперше з’явився в 2016 році, коли зайняв  посаду старшого оперуповноваженого Управління карного розшуку в Київській області.

У 2017 році його підвищили до керівника Управління боротьби з наркотиками Головного управління національної поліції Київщини. Три роки потому Самойленко став радником генерала поліції третього рангу, чинного очільника поліції столичної області Андрія Нєбитова.

На момент призначення в.о. начальника Броварського районного управління поліції Самойленко мав 21 рік вислуги у правоохоронних органах (уже 22).

Варто відзначити відкритість нового керівника до спілкування з громадянами, адже, як тільки став в.о. очільника райуправління, Самойленко заявив:

Якщо у вас є проблема, скарга, заява, або ви володієте важливою інформацією щодо правопорушення – не соромтеся, повідомляйте у мій особистий месенджер у Фейсбук, у коментарях, телефоном. Обіцяю: на кожне звернення буду реагувати особисто.

Це досить показова позиція, ураховуючи той факт, що велика кількість управлінців не налагоджує контакт із жителями області та продовжує виконувати свою роботу (у кращому випадку) у тіні.

Зауважимо, що Самойленко керував поліцією у статусі в.о. в найскладніший час для країни, області та Броварського району зокрема.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну 25 населених пунктів Броварщини були тимчасово окуповані росіянами. Баришівську, Калитянську та Великодимерську громади остаточно звільнили 1 квітня.

Читайте також: Начальник поліції Київщини Андрій Нєбитов: Ми залучаємо до розслідувань злочинів окупантів міжнародних фахівців

Наразі у правоохоронних органах столичного регіону значна нестача кадрів, що, безумовно, позначається на виконані службових обов'язків. Попри це, поліцейські були максимально залучені до всіх евакуації людей із зон бойових дій на території області.

Відзначимо злагоджену роботу Броварського райуправління поліції, завдяки якій реально вдалося вивезти на безпечну територію чималу кількість людей. Відтак, 13 березня з Великодимерської громади, сіл Перемога та Велика Димерка було евакуйовано 1350 людей, майже 900 із них – діти. На жаль, не обійшлося тоді без обстрілів із боку ворога, у результаті яких постраждало четверо осіб та двоє осіб загинуло. Уже 17 березня правоохоронці забезпечили евакуацію близько 1000 осіб із села Шевченкове, 21 – вдалося вивезти понад 4300 громадян, 23 – ще понад 1300 осіб.

Актуально: Допомагають і захищають: у Київській області відкрили шість поліцейських станцій і нове відділення поліції

За час тимчасової окупації частини району поліцейські Броварщини також «ловили» мародерів, які обкрадали приватні будинки, боролися із розповсюдженням наркотиків, виявляли зрадників держави серед місцевого населення тощо. Після звільнення регіону правоохоронці були залучені до "зачистки" території від наслідків приходу носіїв «руского міра».

У травні спільно з ювенальною превенцією Київщини Самойленко відвідав дітей, близьких яких убили росіяни. Це були жителі села Шевченкове, двоє сиріт 5 та 12 років, чиїх батьків розстріляли в автомобілі, і села Заворичі, 3-місячний синочок і 12-річна донечка, тато яких загинув від ворожого снаряду у приватний будинок, а мати – вижила, але тривалий час перебувала в лікарні.

За пів року служби у Броварському райуправлінні поліції Самойленка зарекомендував себе як хороший керівник, тому й був призначений на посаду офіційно. Залишається сподіватися, що він залишаться вірним присязі та якісно координуватиме роботу особового складу задля забезпечення правопорядку та безпеки жителів Броварщини в умовах воєнного часу.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст