#

Політичні баталії: чому крісло голови Київської ОДА має зайняти компромісна фігура

10.10.2019 05:14
Політичні баталії: чому крісло голови Київської ОДА має зайняти компромісна фігура
Володимир Зеленський та Михайло Бно-Айріян

Продуктивністю роботи голови Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна, який більше живе у соцмережі, аніж у реальному житті, досі не задоволені в Офісі Президента. Хоч нещодавно поінформовані джерела "Моєї Київщини" повідомили про нову кандидатуру на пост голови КОДА, проте дане питання залишається на паузі. Поки Бно-Айріян намагається налагодити контакт з основними гравцями регіону, на Банкову нові кандидати приносять свої резюме

Від самого початку роботи на Київщині до Бно-Айріяна було занадто багато питань, адже він є абсолютно чужим для столичного регіону. Хоч він і дипломат за освітою, проте налагодити комунікацію йому не вдається. Першим дзвіночком для нього став конфлікт з людьми Коломойського, який, за даними нашого видання, відбувся через кадрові питання. Вони просили призначити "правильну" людину на пост директора Департаменту регіонального розвитку, що автоматично вирішило би питання забудови області. Але "чесний" конкурс виграв заступник Бно – Дмитро Назаренко – який потрапив у КОДА ще за часів Олександра Горгана.

Не менш скандальним виявилося призначення головного архітектора області Євгена Плащенка, який виявився братом товариша Бно-Айріяна. Спочатку Плащенка декілька тижнів вводили у курс справ співробітники Департаменту містобудування та архітектури КОДА, а потім він переміг у конкурсі на посаду директора. Саме тому випробування, за якими обираються посадовці, можна з упевненістю назвати фікцією, бо все одно посаду отримують лише свої. Такі ж очікування й від "соціального ліфта", який, на думку громадськості, підніме на посади голів РДА виключно лояльних і підконтрольних людей

Слабким виявився Бно-Айріян і у питанні звільнень. Якщо заступники Володимир Кислицин і Алла Арешкович майже відразу написали заяви, то з іншими так просто попрощатися не вдалося. Від призначення на посаду й до цього часу Бно-Айріяну вдалося звільнити лише одного заступника – Аллу Шкуро, яка перед виборами президента, за даними Олександра Дубінського, курувала обласну сітку з підкупу виборців на користь Петра Порошенка. Проте дане рішення було прийняте не без "стусанів" від того ж Дубінського.

Не варто забувати, що залишаються заступниками Світлана Свищева, В’ячеслав Кучер та згаданий раніше Дмитро Назаренко, які були прибічниками минулої влади, тому мали б залишити свої посади. Та й, загалом, не до кінця зрозуміло, чиї інтереси відстоює Бно-Айріян, який має дуже серйозні зв’язки з Росією і може бути замаскованим агентом на високій чиновницькій посаді, про що наш портал писав неодноразово.

Але найбільшою помилкою Бно-Айріяна виявилося те, що він не зумів стати справжнім господарником та навести лад на Київщині, а його посада стала ще більш політизованою, ніж при попередниках. Лунають скарги на те, що голова не хоче чути громадян, і самостійно обирає тих, хто потрапить на особистий прийом. Люди заявляють, що від самого початку каденції так і не змогли зустрітися з головою щодо своїх проблемних питань. Останній скандал відбувся за участі відомого на Броварщині ветерана АТО Анатолія Фатєєва, який не зумів би потрапити до Бно-Айріяна, якби не допомога журналістів. Хоча голова говорить про свою зайнятість та фізичну неспроможність всіх прийняти, що змушує його обирати співрозмовників, проте його поведінка більше схожа на бажання мати "теплу ванну".

Зараз на рівні Офісу Президента та Кабінету Міністрів вирішується питання про зміну керівника столичної області, тому шукають нові кандидатури. Раніше ми повідомляли про імовірність призначення головою Київської ОДА Олексія Чернишова – відомого на Харківщині бізнесмена, який входить до орбіти олігархів Коломойського та Фельдмана. Проте, схоже, таким чином Київщина отримує чергову маріонетку у кріслі голови ОДА.

Треба нагадати, чого вартувало області губернаторство Максима Мельничука, який не зумів нічого зробити, окрім роздачі пустих обіцянок жителям Київщини. Далі був корупційний скандал за участі заступника, і як результат - звільнення. Його наступник Олександр Горган-Лялька, який отримав посаду завдяки одіозному екс-нардепу Ярославу Москаленку, запам’ятався розпилом бюджету на користь фірм, що були пов’язані з його шефом. Стабілізувати ситуацію перед виборами доручили заступнику Одеської ОДА Олександру Терещуку, але після поразки Порошенка на президентських виборах він посаду втратив. Тому, фактично, нормального керівництва у Київщини не було вже 4 роки…

Тим часом, окрім Чернишова, на горизонті замаячили інші претенденти на крісло голови ОДА. Порталу "Моя Київщина" стало відомо, що скандальний екс-начальник Обухівського відділу поліції Денис Ярославський, якому закидали організацію викрадення і спробу вивозу в Росію власника найбільшого в Україні картонно-паперового комбінату  Володимира Крупчака, оббиває пороги у пошуках нової посади. Зараз він є активним спікером на телебаченні, де позиціонує себе експертом з правоохоронної діяльності, проте колишні колеги називають його аферистом. Він не отримав реального тюремного строку лише через те, що всю "чорну" роботу виконували підставні особи.

Свого часу він поширював інформацію, що є родичем олігарха Олександра Ярославського з Харкова, проте це не відповідає дійсності. Але цікаво, що лобіював його призначення в Обухів екс-нардеп а нині - заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, який, щоправда, після гучного скандалу з викраденням вирішив від нього відсторонитися. Зараз ходять чутки, що Ярославський націлений на співпрацю зі "Слугою народу", тому не виключено, що завдяки дружбі з Дубінським він може отримати якусь посаду. Але все ж таки є сумніви, що цьому пройдисвіту віддадуть КОДА: у відповідь президентська сила понесе надто серойзні репутаційні втрати…

Ще одним претендентом на те, щоб очолити область називають Володимира Коваля, який зараз є фактично тіньовим губернатором. Саме йому в щоденному режимі звітує Бно-Айріян та отримує відповідні настанови. Коваль працював у Київській ОДА за часів Анатолія Присяжнюка – був директором Департаменту економічного розвитку і торгівлі. Хоч йому закидали хабарництво у особливо великих розмірах, але нічого довести не вдалося. Дочка Коваля є нардепом від СН, а також офіційним керівником обласного осередку партії "Слуга народу" на Київщині. Однак всією організаційною роботою перед виборами займався екс-чиновник. Окрім того, Коваль має серйозні зв’язки з представниками влади і бізнесу в регіоні, тому в разі призначення зміг би відразу приступити до роботи.

Питання Бно-Айріяна вирішене майже остаточно, тому його найближчим часом буде звільнено, а новий голова буде представлений скоро. На найвищому рівні розглядають багато кандидатур, які представляють різні бізнесові групи. Хто це буде, побачимо зовсім скоро, але важливо, щоб людина в першу чергу була орієнтована на громаду Київщини та займалася вирішенням соціальних проблем, а не регулювала бізнес-інтереси своїх кураторів. До того ж, ефективно керувати областю в нинішній ситуації зможе тільки людина з відповідним досвідом та вмінням домовлятися з місцевими "елітами"

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook