#

Позачергові вибори на Київщині: блошині перегони від Сергія Міщенка на окрузі №98

07.06.2019 05:06
Позачергові вибори на Київщині: блошині перегони від Сергія Міщенка на окрузі №98
Сергій Міщенко

До позачергових виборів народних депутатів залишається все менше часу, тому варто розповісти про тих, хто буде намагатися в черговий раз отримати недоторканість. Раніше "Моя Київщина" вже писала про Руслана Сольвара, Віталія Гудзенка та Олександра Марченка. Якщо ці персонажі належать до більш-менш стабільних у плані політичних уподобань, то є на Київщині мажоритарник, який готовий "проковтнути" будь-що, тільки б отримати жаданий мандат

Сьогодні мова піде про представника виборчого округу №98 Сергія Міщенка. Йому вдалося чотири рази стати парламентарем. А пояснення цьому досить просте – уміння пристосовуватися до будь-яких змін у країні, що далеко не кожному вдається, адже іноді принципи та політичні вподобання є важливішими за мандат, проте це не той випадок.

Варто нагадати про те, що до депутатства Міщенко був співробітником прокуратури, а розпочинав кар’єру в рідному для себе Борисполі у 1994 році. Згодом перебрався до Києва, де встиг попрацювати у Дарницькому та Подільському районах. Побував на посаді у ГПУ, очолював прокуратуру Київської області, був заступником прокурора Києва. Але з 2005 року він розпочав політичну кар’єру.

Шлях у парламент йому відкрила Юлія Тимошенко, яка взяла його у список ВО "Батьківщина". Завдяки цій політсилі він двічі ставав нардепом, але розійшовся з біло-сердешними він досить гучно. Його було виключено з партії через голосування за призначення генпрокурором Віктора Пшонки – одного зі "стовпів" Партії регіонів. За чутками, син Пшонки-старшого Артем є кумом Міщенка. На вибори 2012 року він йшов вперше як самовисуванець по 98 округу, але фактично не мав конкурентів, адже рейтингова на той час Партія регіонів не виставила свого кандидата.

У 2014 році, після перемоги Революції гідності, Міщенко знову йде по округу самовисуванцем, але цього разу змінює орієнтир на провладну партію – БПП-"Солідарність". Свідченням цього також є публічна підтримка Петра Порошенка на виборах президента, коли він "працював" у нього особистим агітатором під час зустрічі з виборцями у Борисполі. У парламенті Міщенко згодом став членом фракції БПП, проте побув у ній менше року.

Проте Міщенко, якщо порівнювати з іншими депутатами, має хоч і невеликі, але успіхи. Мова йде про закон, який спростив процедуру отримання спадщини. Але депутат не голосував за скасування пенсійної реформи часів Януковича та сприяння індексації зарплат і пенсій, хоч і обіцяв це зробити. Хоч він і повідомляв про велику кількість напрацювань, але вони так і не були прийняті. Також він постійно повідомляє про роботу на окрузі, зокрема, регулярно проводить зустрічі з громадянами.

Також за нардепом тягнеться шлейф корупційних скандалів. Мова йде про аеропорт "Бориспіль", де компанія Аеропорт паркінг", яка наближена через колишніх помічників до Міщенка, отримала без жодного конкурсу до 2024 року монополію на утримання найкращих паркомісць, заробляючи при цьому близько 7 млн доларів щороку. Окрім того, фірма "Авто-Україна", заснували яку голова Бориспільської райради Владислав Байчас, який є кумом Міщенка, та колишній помічник нардепа Валерій Сєрий, витурила з аеропорту компанію "SkyTaxi" і фактично узурпувала перевезення пасажирів.

Останнім часом ходять чутки, що депутат, як умілий флюгер, цього разу взяв курс на партію "Слуга народу". Свідченням цього може бути внесення проекту постанови про призначення дати інавгурації Зеленського. Схоже на те, що депутат протягнув руку допомоги новій владі, яка може допомогти йому пройти у парламент знову. Проте Міщенко зареєструвався знову як самовисуванець, і сподівається, що ніхто "зелений" йому не завадить…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook