#

Позачергові вибори на Київщині: неробство від Віктора Романюка на окрузі №94

12.06.2019 07:15
Позачергові вибори на Київщині: неробство від Віктора Романюка на окрузі №94

Продовжуючи серію матеріалів про нардепів-мажоритарників, "Моя Київщина" вирішила розповісти про народного депутата, який представляє Обухівщину і Васильківщину Віктора Романюка. Його персону називали яскравим прикладом депутата, який забув про власний виборчий округ.

Уродженець Рівненської області Віктор Романюк потрапив до парламенту по 94 виборчому округу (Обухів, Васильків) лише з другої спроби. Першу спробу він здійснив ще в 2012 році, коли балотувався від “Батьківщини”, проте тоді програв “регіоналці” Тетяні Засусі з різницею в 2%. Утім, через скандали під час підрахунку голосів округ був визнаний проблемним, і в 2013 році на ньому відбулися перевибори, але Романюк взяти участь в них не зміг, оскільки в той час перебував в Італії. Проте вже в 2014 році він пройшов до парламенту, але вже від “Народного фронту”, який представляє і до нині.

Романюка називають одним із політичних в`язнів режиму Януковича, проте історія з переслідуванням з боку "бандитської влади" викликає дуже питань. Так, після заяв “Батьківщини” про сфальсифіковані вибори на 94 окрузі у 2012 році проти нього було порушено кілька сфальсифікованих кримінальних проваджень. Але йому з родиною вдалося виїхати в Італію. Там він був заарештований італійською поліцією, проте пізніше його відпустили на волю.

З Романюком справді пов'язано кілька скандалів. На сайті компанії “Індар” (єдина компанія в Україні, яка випускала інсулін) була оприлюднена інформація про те, що в період з 2005 по 2007 рік Романюк, який на той час був заступником голови правління компанії разом із головою компанії Олексієм Лазарєвим створили і реалізували схему, за якою все майно “Індару” було переведено під контроль комерційних структур, які їм і належали. В результаті цього розподілу Романюку приписують розкрадання державного майна на суму в 50 млн. гривень. Фактично завдяки “заслугам” цього нардепа, єдине підприємство в Україні, яке займалося виробництвом інсуліну, було просто-напросто розграбоване. Сам нинішній депутат від “Народного фронту” пояснив свої дії захистом підприємства від рейдерів.

Будучи депутатом Верховної Ради, Романюк не гребує відверто популістськими заявами, які працюють лише виключно як піар для нардепа. Приміром можна пригадати звернення нардепа-мажоритарника до власника корпорації "Tesla Motors" Ілона Маска, з пропозицією побудувати завод "Gigafactory 2" в Україні. Він навіть відправив йому відповідного лист. Усі мислячі люди розуміють, що це звичайна пуста заява і розглядати її всерйоз не варто. У парламенті Віктор Романюк є головою підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, а також членом кількох груп міжпарламентських зв'язків з іноземними державами.

Серед помічників Романюка можна знайти кількох неоднозначних персонажів. Наприклад, Андрій Хандурін, який  протягом тривалого часу числився у міжнародній адвокатській компанії "Бі.Ай.ЕМ", власником якої є скандально відомий кум Путіна Віктор Медведчук. Тому доволі дивно, як в оточенні людини, яка позиціонує себе політв'язнем, з'являються такі одіозні персонажі.

Віктор Романюк потрапив до п’ятірки найбільш безвідповідальних народних обранців, зайнявши в рейтингу друге місце, поступившись лише Сергію Клюєву. Парламентар не виконав майже 70% своїх обіцянок. Приміром у передвиборчій програмі Романюка було кілька обіцянок, виконання яких абсолютно не належить до компетенції народного депутата і які він провалив. Зокрема, обіцянка на законодавчому рівні вимагати встановити для всіх працівників правоохоронних органів однакову базову щомісячну зарплату. Це питання належить до компетенції відповідних відомств, а сам депутат жодних ініціатив не вносив. Те саме стосується й обіцянки вимагати запровадження механізму регулярної звітності комунальних чиновників перед суспільством. Серед невиконаних нардепом обіцянок -  на законодавчому рівні вимагати звільнення суддів і проведення набору нового суддівського корпусу.

Уу ЗМІ неодноразово повідомлялося, що проблемами округу нардеп майже не опікується. Натомість депутат активно просуває законопроекти, які стосуються банків, фінустанов та фінансових потоків. Зрозуміло, що очолюючи відповідний підкомітет у Верховній Раді, така діяльність є необхідною, але й про виборців забувати не варто. За час роботи в парламенті він подав 63 законопроекти і 35 депутатських запитів.

Схоже що Віктор Романюк таки виправдовує тенденцію депутатів-мажоритарників, які добираючись до крісла парламентаря, забувають про виборців та їх проблеми, які б вони, як представники громади, мали вирішувати.  Тим часом у нардепа шанси потрапити до парламенту значно меншають. На 94 окрузі відбуватиметься цікава битва за мандат, адже окрім чинного народного депутата претендентів тут декілька:  екс-заступник лідера "Радикальної партії Олега Ляшка" Ігор Мосійчук, відомий журналіст, ведучий програми "Гроші" Олександр Дубінський та голова обласного осередку БПП Ігор Кононенко.

Останній вже півтора роки «засіває» на окрузі, сподіваючись проскочити до Верховної Ради. Утім, його, м’яко кажучи, не надто білосніжну репутацію не рятують ані шалені кошти, ані відомі політтехнологи, які, до речі, перед цим завалили виборчу кампанію Петру Поророшенку. Йдеться про такого собі спеціаліста з виборчих технологій Дмитра Касьянова, який на президентських виборах «озолотився», і зараз робить все, щоб «озолотитися» під час парламентських виборів. Це притому, що за даними «Моєї Київщини», завдяки «розпилу» коштів на попередніх кампанія Касьянов купив собі віллу біля Мадриду. Після цієї кампанїі, схоже, гарно заживе не лише Касьянов. Утім, шанси перемогти у Кононенка, який об’їздив округ, десь такі самі як у Романюка, який нічого на окрузі не робив…

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram