#

Премії в особливо великих розмірах: як Дикий-мер ризикує поплатитися за «щедрість»

21.02.2022 08:11
Премії в особливо великих розмірах: як Дикий-мер ризикує поплатитися за «щедрість»
Геннадій Дикий

У мера найбільшого міста Київщини – проблеми. Мало того, що в Білоцерківській міськраді потроху збираються голоси для створення неформальної групи депутатів, яка блокуватиме рішення Геннадія Дикого (при чому, за участі народного депутата від ОПЗЖ Олександра Качного), так ще й аудитори накопали «розпил» бюджетних коштів. Про те, чому у Геннадія Дикого можуть виникнути серйозні неприємності через те, що він виділяв собі та своєму оточенню чималі премії, читайте в ексклюзивному матеріалі «Моєї Київщини»

В українському суспільстві протягом тривалого часу існувало досить просте непублічне пояснення шаленій корупції в країні. Мовляв, дивіться: у чиновників – мізерна зарплата, як їм ще виживати? Лишається тільки красти. Утім, зараз зарплати у наших «топів» більш ніж достойні – у керівників держпідприємств за місяць «накапує» 30, 40 а то і 100 тисяч гривень. Але красти вони не перестали. Мабуть, вже переросло в звичку.

Мер Білої Церкви Геннадій Дикий та його оточення – приклад того, коли грошей ніколи не буває мало. І хочеться ще.

При чому, хочеться вкрасти їх швидко. До чого це призводить? Найчастіше – взагалі ні до чого: правоохоронні органи закривають очі на витівки чиновництва. Набагато рідше відкривають кримінальні провадження. І дуже рідко це доходить до суду.

Тим не менш, зараз у Білій Церкві перевіряють діяльність мерії. Держаудитслужба підняла 2018-2019 роки. У розпорядження «Моєї Київщини» потрапили документи, які свідчать про те, що по Геннадію Дикому і його оточенню ведеться кримінальне провадження.


Так, виявилося, що у провадженні слідчого відділу Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості про яке внесено до ЄРДР 27.01.2021 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.367 КК України (службова недбалість – карається штрафом, або обмеженням волі до 3 років та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років).


 «Від Північного офісу Держаудитслужби отримано довідку спеціаліста відповідно до якої вбачається, що службові особи Білоцерківської міськради, неналежно виконуючи свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них…, неправомірно використали кошти місцевого бюджету», - говориться в документі.

Згідно з результатами аудиту, «розмір зайво нарахованої премій міському голові міста Біла Церква, заступникам міського голови міста Біла Церква, секретарю міської ради, керуючими справами виконавчого комітету міської ради, документально підтверджується в загальній сумі 735 614,43 грн (в т.ч. сума нарахованого ПДФО становить 132 410, 60 грн)».


У списку фігурантів – Вадим Кошель, на той момент секретар міськради, а також заступники Дикого Інна Новогребельська, Олександр Поляруш, Сергій Постівий, Валерій Гнатюк, Анатолій Кравець, Катерина Литвиненко.

Скандальність цієї історії – більш ніж очевидна. І враховуючи наявність досить серйозної опозиції у місті і спроби ОПЗЖ домовитися з олігархом Василем Хмельницьким та його «ручним» нардепом Миколою Бабенком про співпрацю в міськраді, щедра роздача премій за просто так може стати casus belli для серйозної атаки на Дикого.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький