Садок вишневий розпиляли: як триває земельний дерибан у Сквирі
«Земля – найцінніший ресурс…», – подумали депутати Сквирської міської ради, й вирішили організувати «схемку», щоб привласнити собі гектари колишніх колгоспних садків. Більше читайте в сьогоднішньому матеріалі «Моєї Київщини»
Розслідування факту незаконної передачі в оренду 28 га землі колишнього колгоспного садку нинішньому депутату, члену земельної комісії Віктору Губському тягнеться вже два роки. Колишнього голову Красноліської сільської ради Сквирського району суд уже притягнув до відповідальності за підробку рішення про передачу в оренду цього масиву, а зараз триває судова справа за позовом прокуратури про повернення землі в комунальну власність громади. Утім, ця справа вже понад три місяці «мертво» лежить у суді.
Як повідомили нам наближені до правоохоронних структур
юристи, затягується справа зі сторони відповідача Губського, який має намір за
цю оборудку ще й стягнути кошти з міської ради. Натомість земельна комісія
Сквирської міської ради вже тривалий час не збирається. Вочевидь усі вирішили
тихенько пересидіти непевні часи та чекають розв’язки. Увесь цей час земля на
вулиці Соборна, 21 у Сквирі перебуває під арештом.
Хто такий Віктор Губський?
У 2012-2014 роках Віктор Губський був головою Сквирської районної державної адміністрації від «Партії Регіонів» та депутатом обласної ради з 2010 по 2015 рік. 2020 року отримав мандат депутата міської ради від партії «Громадський рух Миколи Томенка «Рідна країна». Важливо зауважити, що ця партія висовувала кандидатом в мери колишнього «регіонала» Віталія Писаренка, який зараз працює директором у споживспілці Володимира Пака. Саме вони «прихватили» ринок та магазини в колишньому Сквирському районі та ще трьох районах Київської області і не платять за користування землею громаді.
Що цікаво, це не перша «земельна» справа Віктора Губського. Як відомо, він має три господарства у Сквирській міській громаді – у селах Шапіївка, Красноліси та Оріховець. Зауважимо, що «захватити» землю в останньому селі у 2011 році Губському допоміг тодішній голова районної ради Борис Соболь, який зараз працює в нього юристом та представляє інтереси в суді у справі по садках.
Але і це не все. Ще не закінчилася справа Губського щодо незаконного заволодіння землями громади, як у поле зору правоохоронців попав садок у селі Великі Єрчики, де господарство веде родина іншого депутата міської ради та й ще голови бюджетної комісії Максима Чмиря, власника фірми «Юніс-Агро». Якщо у випадку із Губським рішення підробляв сільський голова, то тут майже 22 га землі громади (зокрема 13 га дитсадка) забрали за підробленим рішенням зборів співвласників майна в 2018 році. Натомість сільська рада тоді старанно закривала на це очі, адже за дивним збігом обставин головою ради з 2015 по 2020 роки був молодший брат Максима – Сергій Чмир, який зараз відсиджується в Німеччині, а не захищає землю, яку так щедро «передав» родині.
Натомість Максим Чмир очолює ТОВ «Юніс-Агро» у Великих Єрчиках, де його батько керував товариством «Великоєрчиківське», що стало правонаступником місцевого колгоспу. 2015 року вони ставлять сільським головою Великих Єрчиків меншого брата Сергія Чмиря.
«Відмивати» на річках
Зауважимо, що повнота влади в окремо взятому селі сім’ї Чмирів і привела до того, що бажання захопити все в селі (від землі до магазинів і колишніх контор) вийшло за межі закону. 2020 року Максим Чмир очолив виборчий список «зелених» та хотів стати мером Сквири, але тоді не ввійшов навіть у трійку лідерів перегонів. Як розповідають джерела «Моєї Київщини», за право очолити владну партію він нібито заплатив Дімі «Звєзді» Киришуну 10 тис доларів, що і стало вирішальним для погодження його кандидатури. Тепер Чмир тісно співпрацює з депутатом обласної ради від «Слуги народу» Станіславом Вихром.
Але ж вкладені в цю оборудку гроші треба повернути, мабуть, тому вони облюбували тему очистки річок, адже 2021 року «гарно почистили» ставок у селі Великі Єрчики на 3 млн грн, а зараз лобіюють проєкт розчистки річки Сквирка, що може потягти на цілих 40 млн грн. А оскільки обласний бюджет вже два роки не виділяє коштів громадам, то питання «на чому ще б нагріти руки» знову стало насущним.
Читати "Моя Київщина" у Facebook