#

Псевдосенсація в Ірпені: кому заважає на посаді голова новоствореного Бюро економічної безпеки Мельник

03.12.2021 08:10
Псевдосенсація в Ірпені: кому заважає на посаді голова новоствореного Бюро економічної безпеки Мельник
Вадим Мельник

Керівник нещодавно створеного Бюро економічної безпеки Вадим Мельник уже потрапив під "медіа-каток". Хоча структура ще не почала повноцінну роботу, проти очільника вже регулярно з’являються різкі, негативні публікації. Схоже на те, що їх мета – дискредитувати Мельника і структуру загалом, адже БЕБ наділене серйозними функціями. "Моя Київщина" проаналізувала, чому чергове звинувачення голови виглядає вкрай дивно

Насамперед про Мельника. Він – уродженець Житомирщини, а все життя працював на різних посадах у податковій. Останнє місце роботи перед призначенням очільником БЕБ – голова Державної фіскальної служби України.

Конкурс на посаду голови відомства супроводжувався скандалами. Проте нічого дивного, адже йшлося про контроль над найголовнішим фінансовим органом. Ще на початку Мельника називали одним із фаворитів серед інших кандидатів, зокрема через колосальний досвід роботи у податковій міліції.

Хоча головою БЕБ Мельник був призначений ще в серпні, орган повноцінно запрацює тільки в лютому-березні 2022 року. Причин цьому декілька: проведення конкурсів для призначення великої кількості нових співробітників, формування підрозділів тощо. Але найбільше дивував той факт, що в новоствореного органу ще тиждень тому не було навіть власної будівлі. Людям доводилося проводити наради під відкритим небом. Проте Кабмін все-таки передав до управління Бюро економічної безпеки будівлю у Києві по вулиціШолуденка, і робота почнеться.

При цьому голова відомства вже назвав першочергові напрямки, за які візьмуться його підлеглі в наступному році. Насамперед будуть розслідуватися злочини співробітниками Укрзалізниці та Державної продовольчо-зернової корпорації. А знайти там можна чимало…

Вочевидь, колишні та чинні посадовці переймаються, коли до них прийдуть із обшуками. У всякому разі в мережі з’являються цілі хвилі"викривальних" матеріалів про Мельника, що покликані дискредитувати його як керівника, а також новостворений орган. Заблокувати запуск БЕБ звісно не вийде, проте попсувати нерви – цілком реально.

Справа в тому, що про Мельника поширювалися різні чутки ще на етапі оголошення конкурсу, але вони не знайшли підтвердження. Після перемоги періодичні напади не припинилися, а зараз в інформаційному полі з’являються нові вкиди. Останні– про буцімто не задекларовані статки та нерухомість в Ірпені.

Активісти Центру протидії корупції повідомили, ніби Мельник за час роботи на державній службі нажив мільйонних статків, походження яких він не може пояснити. Задеклароване чиновником майно оцінюється в 9 млн грн. При цьому основний приціл був зроблений на дружину Мельника Олену, яка займається бізнесом в Ірпені. І справді жінка має у власності центр естетичної косметології, салон краси "Paradise" та магазин дизайнерського одягу "ShowroomandGalleryBazaar". Але аналітики Центру протидії корупції забули один важливий момент – справа в тому, що Мельник з Оленою давно розлучений. Відповідно будь-які закиди щодо статків та нерухомості колишньої дружини – безпідставні.

Також аналітики ЦПК пройшлися й по сину Вадима Мельника від першого шлюбу Андрію. Але чомусь не написали, що він зараз проходить строкову службу в одній із військових частин у Харківській області, хоча при зв’язках батька міг спокійно "відкосити". Рідкісний випадок серед дітей високопосадовців.

Але тут варто згадати про джерело зливу на очільника БЕБу – Центр протидії корупції, а точніше про голову правління – Віталія Шабуніна. Ця громадська організація фінансується міжнародними донорами, а в народі їх просто називають "грантожерами". Вони часто публікують викривальні розслідування, але й самі потрапляють у скандали. Так, на будівництво свого будинку в Бориспільському районі Шабунін позичив майже 500 тис грн у тещі-пенсіонерки, яка ніколи не займалася бізнесом.Ось і виходить, що відомий діяч веде себе як у старому прислів’ї – чуже бачить під лісом, а свого не бачить під носом…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст