#

Райради Київщини: хто п’ять років дерибанив Макарівський клондайк

21.05.2020 08:51
Райради Київщини: хто п’ять років дерибанив Макарівський клондайк
Макарівський район

Від останніх місцевих виборів пройшло майже п’ять років, тому саме час підбивати підсумки роботи районних рад. Сьогодні розглянемо Макарівщину, адже цей регіон нещодавно сколихнув серйозний скандал за участі голови Олександра Гулака. Про те, хто з депутатів чим запам’ятався за каденцію, читайте у матеріалі "Моєї Київщини"

Один з найбільш недооціненних районів на Київщині - Макарівський - де-факто давно є плацдармом для різної місцевої - та й немісцевої "еліти", яка паразитує на землі, сидячи в райраді. Так, це не Києво-Святошинський район, який знаходиться впритул до столиці, але враховуючи той факт, що землі в КСР стає все менше, саме Макарівщина стає "клондайком" для дерибанщиків.

Загалом до Макарівської райради було обрано 38 депутатів, які представляють 8 політичних партій. Найбільшу кількість своїх представників мають "Батьківщина" та БПП-"Солідарність" – по 8 народних обранців, "Народна опозиція" – 6, "Нові обличчя" та Радикальна партія Олега Ляшка – по 4, "Аграрна партія" та "Опозиційний блок" – по 3, "Наш край" – 2.

Депутатська фракція БПП-"Солідарність"

Чинний голова районної ради Олександр Гулак є представником партії Порошенка. Варто додати, що він не мав стати депутатом, проте йому поступилися місцем. На момент виборів він був начальником Управління Держземагенства в Макарівському районі. Варто додати, що чоловік понад 10 років працював на різних посадах у земельній сфері, яка, як відомо, завжди була надзвичайно корумпованою. А зв’язки Гулака з ексголовою Держземагенства часів Януковича Сергієм Тимченком варті окремої публікації. Цікаво, що більшість своїх прикрас, які відображені в декларації, Гулак придбав на старті кар’єри в Макарівському земагенстві.

У попередньому скликанні райради Гулак був депутатом від Партії регіонів, а також помічником нардепа-"регіонала" Валерія Харліма.

Родина Гулаків має чимало земельних ділянок у Макарівському районі, найбільше – у селі Колонщина, які записані на дружину Ольгу. Варто додати, що на плівках Єрмака голос за кадром належить товаришу Гулака – Володимиру Лєбедєву, якого знають як місцевого "рішалу" та власника спортивного автомобіля Ferrari.

Голова фракції БПП у райраді – Микола Нечай. Щоправда, чоловік раніше був членом Соціалістичної партії, навіть був включений до списку під 80 номером на виборах 2012 року. Також депутатом від партії Порошенка стала його дружина Оксана Нечай. Подружжя є засновниками компаній "МОБІЛЕ-МОДУС", "НК СЕРВІС-2006", "ОНІКС-3", "МОДУС-С". Ці компанії займаються роздрібною торгівлею пальним. Варто відзначити, що компанії з 2011 року постійно виграють тендери, загальна сума яких сягає майже 12 млн грн.

НАЗК також повідомляє, що грошові активи родини в десятки разів перевищують доходи всіх її членів (у декларації відображено 100 тис доларів та майже 4 млн грн). Окрім того, у власності родини перебуває більше 40 земельних ділянок, 15 із яких у селі Колонщина.   

Наступний депутат – Олександр Бабич – працює Директором департаменту кадрового забезпечення та секретаріату в ПАТ "Холдингова Компанія "Київміськбуд". У власності родини перебуває 6 земельних ділянок у Бишеві.

Депутатка Наталія Сидоренко є директоркою приватного підприємства "Геосервіс-К". У власності родини перебуває 14 земельних ділянок у Макарівському та Кагарлицькому районах. Чоловік депутатки є засновником ряду підприємств.

Максим Сичевський є лісничим Макарівського лісгоспу. У його власності є 2 земельні ділянки, а також задекларовано 9 тис доларів. Варто нагадати, що директор того ж лісгоспу прославився шикарним маєтком, що не відповідає зарплаті на державній посаді. За даними нашого видання, основні статки він заробив за часів Януковича, коли безконтрольно під прикриттям правоохоронців рубали кругляк на експорт.

Любов Шамота працює директором Ясногородської гімназії-освітнього центру,  Андрій Єгоров Архімандрит (Філарет) є настоятелем храму в селі Лишня.

Депутатська фракція ВО "Батьківщина"

Голова фракції у райраді Андрій Музика. Він є директором ТОВ "Добробут", що займається сільським господарством. Також керує селянським (фермерським) господарством "АІСТ" та СТОВ "АРІСТЕЙ", щоправда на безоплатній основі. 

Володимир Артюхов значиться консультантом ТОВ "Слобода КО". Раніше чоловік був директором ДП "Червонослобідський спиртзавод". Також Артюхов є одним із співзасновників ЗАТ "НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ БІЗНЕС-ЦЕНТР ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ", яке належить олігарху Юрію Косюку. У декларації зазначено, що родина зберігає понад 430 тис грн та 64 тис доларів США на банківських рахунках.

Ще одним представником депутатського корпусу є Іван Дронь. У мережі є інформація, що раніше він був президентом ФСК "Буковина". У 2017 році Дронь побував на лаві підсудних, адже намагався продати квартиру літньої жінки, підробивши документи. При цьому депутат стверджував, що він був потерпілим у цій справі. Варто додати, що Дронь не мав бути депутатом, проте йому поступилися місцем 9 однопартійців.

Ще одним скандалістом виявився Матвій Євсеєнко – нікому не відомий до депутатства бізнесмен. Він у 2016 році добряче напився, побився з таксистами й стріляв з пістолета біля супермаркету в Києві. Згодом на місце приїхала поліція, тому він вирішив тікати на власній Toyota Land Cruiser Prado. На шляху до Жулянського шляхопроводу іномарка виїхала на зустрічну і протаранила "Волгу", водій якої помер у лікарні.

Тоді друзі Євсеєнка намагалися домовитися з родичем потерпілих, пропонувавши 20 тис грн. У 2017 році депутата було засуджено до 6 років позбавлення волі. Цікаво, що його було виключено з лав партії, але на сайті райради він досі значиться депутатом.

Микола Курач є директором сільськогосподарського підприємства, а також керує громадським формуванням із охорони порядку "ЩИТ - 3" та ФОП "Курач". Остання проводила благоустрій кладовища у селі Лишня за 140 тис грн.

Депутат Володимир Павленко значиться приватним підприємцем, проте даних про доходи немає. Микола Білоцький є заступником директора Новосілської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а Тетяна Мудрик – директором Бишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Депутатська фракція політичної партії "НАРОДНА ОПОЗИЦІЯ"

Головою фракції у райраді є Юрій Забела. Він очолював Житомирську ОДА за часів президента Ющенка, керував Макарівською РДА, був депутатом Київської облради. Варто додати, що свого часу Забела був членом різних партій: "Соціалістичної партії України", "Нашої України", "Єдиного центру", "Партії регіонів", Радикальної партії Олега Ляшка.

Забела є радником голови правління "МХП" Юрія Косюка, де отримує більше 1 млн грн зарплати на рік. У 2018 році Забела потрапив у серйозний скандал: разом із головним радикалом Київщини Сергієм Скуратовським він побив голову Плахтянської сільради, хоча покарання так ніхто й не поніс.

Варто додати, що син Забели є співвласником скандального ТОВ "Мисливсько-рибальський клуб "Ярик", що незаконно отримало лісові угіддя площею 30 тис га не території Макарівського та Бородянського районів у 2012 році. Деякі ЗМІ справжнім власником клубу називають саме Юрія Забелу.

Микола Синько є директором ряду компаній, які виграють тендери переважно у Макарівському районі: ТОВ "Синько" і ПП "Славутич-11" отримали замовлень на загальну суму майже 11 млн грн. Також у власності родини перебуває виробничий кооператив "Макарівський цегельний завод". Окрім того, Синько є одним із співзасновників ГО "ДОБРОБУТ МАКАРІВЩИНИ".

Олександр Попович керує СТОВ "ЗОРЯ", що зареєстроване у селі Соснівка. У декларації вказано, що депутат разом із дружиною зберігає готівкою по 100 тис грн.

Депутат Олександр Плотніцький  керує СФГ "Плай". У декларації зазначено, що він є власником більше 100 земельних ділянок у селі Новосілки Макарівського району, які отримав у період з 2005 по 2015 рік. Також у його власності є 7 квартир у Макарові, продуктовий магазин та спортивний зал. Окрім того, він володіє землею та нерухомістю в Одеській, Херсонській області та АР Крим. Чоловік не довіряє банківським установам, тому тримає у готівці 4 млн грн.

Володимир Гребенюк керує однойменним ФОПом, а також є співзасновником громадської організації "РИБАЛОК-ЛЮБИТЕЛІВ С.ЛИПІВКА "АМУР". Його колега Сергій Омельченко працює старшим майстром в "Макарівському лісгоспі", який має дурну славу через свого керівника Рижука.

Депутатська фракція Радикальної партії Олега Ляшка

Голова фракції у райраді – Сергій Богаченко. Згідно даних сервісу YouControl, він закрив свій ФОП, який надавав послуги в сфері інжинірингу, геології та геодезії. Із 2016 року Богаченко займав посаду заступника військового комісара з територіальної оборони у Макарові, а зараз є військовослужбовцем.

Наталія Кучеренко працює медичною сестрою в Кодрянському центрі первинної допомоги, а її колега Олександр Нечай раніше працював головним державним соціальним інспектором в Управлінні соціального захисту населення Макарівської РДА.

Депутат Сергій Намийбудка працює начальником заправного комплексу ТОВ "Глуско Рітейл", яке раніше мало назву "Восток". Структура через підконтрольних осіб належить народному депутату Віктору Медведчуку – куму президента Росії Путіна, який виступає за "русскій мір" в Україні.

Депутатська фракція політичної партії "НОВІ ОБЛИЧЧЯ"

Ірина Багінська є головою фракції у районній раді, а також в.о. голови райдержадміністрації. На час виборів вона займала посаду головного інспектора Макарівського відділення Ірпінської ОДПІ.

Олександр Євтушенко разом зі своєю дружиною Юлією є бізнесменами. ФОП депутата здає в оренду нерухомість, а ФОП дружини займається торгівлею. Цікаво, до кінця 2018 року обласна організація партії "Опозиційний блок" орендувала приміщення в депутата. Даною структурою до потрапляння у парламент керував Олександр Качний, а тепер вона зареєстрована в Макарові на пенсіонера Леоніда Кипиченка. Протягом 2017 року Євтушенко здавав у оренду приміщення партії "Народний фронт".

Депутат Віктор Плаксій є співвласником ТОВ "Побутовець", що також здає приміщення в оренду. Також чоловік має активи в компаніях "КОРОНА-АЗОВ І К" та "ЛОНЕР АЗОВ", які зареєстровані в Бердянську. Перша займається продажем пального, друга – автомобілів.

Замість Романа Гусєва депутатом у раду зайшла Валентина Дідківська, на яку зареєстрований ФОП. Згідно відкритих даних, жінка займається роздрібною торгівлею, а дохід у минулому році склав майже 1 млн грн. У декларації зазначено, що родина зберігає 15 тис доларів у готівці.

Депутатська фракція Аграрної партії України

Головою фракції в районній раді є Дмитро Ларчиков. Він керує Макарівським відділком ТОВ "Агро-Холдинг МС", що зареєстроване на Бориспільщині. Засновником виступає кіпрська офшорна компанія "Аgrотіме Іnvеsт Lімітеd", бенефіціарний власник якої – Рінат Ахметов. Також Ларчиков заснував ФОП, що займається ресторанною справою. Дружина Ларчикова є співвласницею підприємства "Весела слобода".

Петро Ляшок є засновником однойменного ФОПа, що займається неспеціалізованою оптовою торгівлею. Раніше Ляшок керував ТОВ "АГРОПРОМБУДСЕРВІС", бенефіціаром якого є його дружина. Зараз він перебуває на посаді директора у ТОВ "УКРАЇНСЬКА НАСІННЄВА КОМПАНІЯ", що має статутний капітал 200 грн. Варто зауважити, що Ляшок із дружиною володіє великою кількістю земельних ділянок у межах Макарівського району.

Микола Пустовіт також пов’язаний із аграрним сектором. Чоловік займає посаду агронома-обліковця у ТОВ "Агро-Холдинг МС", яким керує його колега Ларчиков.

Депутатська фракція політичної партії "Опозиційний блок"

Голова фракції у райраді – Віталій Оксінь. Чоловік на момент виборів був безробітним, а зараз керує столичною компанією "МІДЕЛЬТ ЛТД", що займається будівництвом. Також Оксінь займає посаду заступника директора у Науково-дослідному інституті публічного права. Варто додати, що депутат є співзасновником ГО "МАЙБУТНЄ РІДНОГО КРАЮ" та керівником БФ "Лідер ЧК".

Першим кандидатом від партії був Олександр Цисаренко. Зараз він займає посаду заступника голови районної ради. Свого часу він був засновником ТОВ "Торговий Дім "Граніт", а бенефіціаром зараз зазначена його дружина Вікторія. Окрім того, жінка є власницею ТОВ "БИШІВСЬКІ ГРАНІТИ", що займається добуванням декоративного та будівельного каменю.

Згідно з декларацією депутата, він разом із дружиною володіє 14 земельними ділянками та 3 житловими будинками в Бишеві, мають 2 квартири в Києві. Також на дружину оформлено два люксові автомобілі. На банківських рахунках родина тримає 70 тис грн, 350 тис доларів та 100 тис євро. Варто зауважити, що депутат входить у перелік засновників БФ "Мостищани".

Остання представниця "Опозиційного блоку" Наталія Мелашенко – займається бізнесом. Вона заснувала однойменний ФОП, щоправда, у 2018 році задекларувала трохи більше 10 тис грн прибутку від підприємницької діяльності. Також депутатка є засновницею відокремленого підрозділу громадської організації "Національна платформа "Жінки за мир" у Макарівському районі.  

Депутатська фракція політичної партії "НАШ КРАЙ"

Головою нечисленної фракції у райраді є Олександр Горбик. Депутат виступає співзасновником та директором ТОВ "Загал-2005". Дана компанія з 2010 року виграла державних тендерів на суму 16,2 млн грн, замовниками яких виступають комунальні заклади Макарівщини. Також Горбик володіє корпоративними правами ТОВ "ДЖІ-ГРУП", що займається здачею нерухомості в оренду. У декларації депутата зазначено, що родина зберігає у готівці 13 тис доларів, 12 тис євро та 439 тис грн.

Депутат Анатолій Гербут наразі перебуває на пенсії. Він є співзасновником ПП "СОЛГЕР", що володіє половиною прав на згадану раніше ТОВ "ДЖІ-ГРУП". Цікаво, що Гербут Аліна Анатоліївна є співвласницею ТОВ "Загал-2005", що виграє тендери на Макарівщині. Згідно декларації, дружина депутата тримає в банку 50 тис доларів США.

Особливо про заслуги народних обранців говорити не доводиться, хоча деякі досить сумлінно ставилися до своїх обов’язків. Як завжди знайшлися ті, хто використовує становище у власних "шкурних" інтересах, але варто пам’ятати про їх "досягнення", щоб не повторити помилки на осінніх виборах.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст