#

Рашисти не дрімають: хто на Київщині став земельним рейдером Клюєва і Сівковича

03.01.2023 10:12
Рашисти не дрімають: хто на Київщині став земельним рейдером Клюєва і Сівковича
Клюєв та Сівкович продовжують впливати на політичні та бізнес-процеси

Після нового року нашим органам у столичному регіоні варто було б зайнятися російським «слідом» всерйоз. Про «кишенькового» аграрного олігарха, який представляє інтереси двох російських топ-агентів, читайте в матеріалі «Моєї Київщини»

Попри втечу 9 років тому колишні голова Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Клюєв та екс-заступник секретаря РНБОУ Володимир Сівкович (останній курував Володимира Путіна, коли той працював у КДБ у Німеччині) продовжують тут відігравати серйозну роль. Треба враховувати, що Клюєв і Сівкович – абсолютно неприхована агентура Росії. Власне, про це публічно повідомляли в СБУ влітку, говорячи про бажання дуету Сівкович-Клюєв, які стали печально відомими після організації розгону студентів на Майдані восени 2013 року, зберегти політичний вплив в Україні.

Але ж цілком зрозуміло, що політичний вплив без грошей не буває. Потрібен бізнес, який буде в цьому допомагати. Утім, попри очевидність цієї логіки, наразі ніхто з силових органів досі не почав розбиратися з тим, хто ж конкретно працює на Сівковича та Клюєва на Київщині. Тут варто зазначити, що Сівкович – уродженець Ставищенщини, і мав чимало активів в Київській області. Утім, зараз все сховано, а «хвости» у Сівковича майже не помітні.

Але для цього у Сівковича є «фунт»: Сергій Панченко. Не є великим секретом, що Сергій Панченко попри маловідомість є вкрай відомим персонажем і тримачем земельних активів Сівковича та Клюєва. Окрім, земель на Київщині, величезні наділи на Вінничині та Черкащині. У столичному регіоні найбільший його актив — ТОВ «Узин-Агроінвест». Також на доньку і сина записано чимало аграрних активів.

Панченко намагається зайвий раз не «світитися» (хоча його донька врешті стала депутатом Київської облради), але є відомим у вузьких колах, як вкрай одіозна особистість. У 2016 році земельний олігарх попав у скандал: колишнього футболіста київського «Динамо» Олександра Алієва відлупцювали бізнесмен Панченко та його охоронці. Виявляється, Алієв, відомий своїми скандальними походеньками, тоді закрутив роман з жінкою на ім’я Людмила, колишньою дружиною Панченка. І ревнивець вирішив влаштувати ловеласу прочухана. Алієв все спростовував. Мовляв, його не били, а олігарх, як він назвав кривдника, сам живе з молоденькою. «Він педофіл», — затаврував бізнесмена екс-футболіст.

Але тема швидко вщухла. Утім, новий скандал був не за горами: під час парламентських виборів 2019 року партія «Слуга народу» оприлюднила передвиборчі списки. 73 місце отримала донька нашого героя Ірина Панченко. Як писали ЗМІ, можливо, молодиця і проскочила б до парламенту, серед «слуг» кого тільки нема, якби не пристрасть до фотографування у стилі «ню». Світлини у стилі "ню" блондинки виклали в мережу і здійнявся хайп.До того ж Ірина – випускниця університету імені Тараса Шевченка – стала відомою не своїми успіхами в навчанні, а їздою на дорогому «Бентлі» та участю у тусовках.

Врешті її прибрали зі списку, але вже наступного року Ірину запхали в список «Батьківщини» в Київську облраду. Зараз вона – депутат.

Показово, що Ірина Панченко входить до складу «хлібної» комісії з питань капітального будівництва, архітектури, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного забезпечення та розвитку інфраструктурних об’єктів. А ще є засновницею або власницею цілої низки фірм. Вочевидь, де-факто це фірми її батька. Який просто диверсифікував свій бізнес.

У тримача земельних активів Клюєва є діловий партнер Леонід Катаєв. Він засновник і власник майже десятка аграрних підприємств. Катаєв дружить сім’ями з Олексієм Ковбасою, через якого вирішує делікатні питання з правоохоронцями. Ковбаса — заступник начальника райуправління поліції у Білій Церкві. Як стверджують злі язики, його батько нібито заробив шалені гроші на спекуляціях навколо поставок сировини та продажу продукції Білоцерківського шинного заводу.

Є й ще один поліцейський в оточені Панченків. Йдеться про заступника начальника райуправління поліції у Білій Церкві полковника Сергія Мерзлюка. Його дружина, Людмила (в народі просто Мальвіна) — голова Білоцерківської РДА. В Білій Церкві подейкують, що тітонька підсиджує голову ОДА Олексія Кулебу.

Мерзлюки – інваліди Чорнобиля. Містяни пам’ятають поголос, коли виявилося, що ці двоє знаних у Білій Церкві діячів – ліквідатори на ЧАЕС, хоча за віком на момент аварії на атомній станції були школярами. Чого не зробиш заради пільг.

«Успіхи» команди Панченків сягають Вінниччини, де орудував такий собі Молошний Костянтин Васильович – керівник агрофірми «Корвет» з Василькова. Як писали ЗМІ, він ще з 90-х років активно займається рейдерством по всій Україні.

І таких персонажів там – сила силенна. На жаль, із року в рік СБУ робить гучні заяви, але не доводить до кінця почате. Є сподівання, що нинішній очільник служби Василь Малюк все ж таки більш жорстко займеться проросійським елементом. Не лише в церквах – хоча і це вкрай важливо – але й в бізнесі.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький