#

Рік роботи в цифрах: секретарка Обухівської міськради Лариса Ільєнко – про бюджет, будівництво укриттів, підтримку ЗСУ

13.05.2025 09:27
Рік роботи в цифрах: секретарка Обухівської міськради Лариса Ільєнко – про бюджет, будівництво укриттів, підтримку ЗСУ
Фото з Мережі "Інтернет"

Виконання бюджету понад план, підтримка військових, нові укриття в школах, проєкти з партнерами міжнародного рівня – Обухівська міська рада підсумувала роботу за рік. Секретарка ради Лариса Ільєнко в ексклюзивному інтерв’ю "Моїй Київщині" розповідає, що вдалося реалізувати з травня 2024 по травень 2025, які напрями стали пріоритетними та як громада вчилася реагувати на виклики часу


– У звіті про виконану роботу Ви зазначили, що бюджет громади за 2024 рік виконано на 102,5%, що становить 1 млрд 90 млн грн. Що посприяло такому перевиконанню плану?

– Бюджет Обухівської міської територіальної громади з урахуванням трансфертів по загальному фонду за 2024 рік виконаний на 102,5 % і становить 1 мільярд  90 млн. грн. Сприяло надходження доходів завдячуючи нашим підприємства і підприємцям, які вчасно сплачують податки.

– Власні надходження виконано на 104,2%, що перевищило план на 89,2 млн грн. Які джерела надходжень забезпечили цей додатковий ресурс?

– Джерела, завдяки яким до бюджету громади надійшло платежів понад план, – ПДФО, єдиний податок, акцизний податок.

– У звіті Ви вказали, що громада перерахувала понад 20% свого бюджету на підтримку ЗСУ, що становить 147,7 млн грн. Як саме ці кошти були розподілені між різними військовими частинами та програмами?

– За період із 01.05.2024 року по 01.05.2025 року 54 військовим частинам надано 61 субвенцію на загальну суму 74 млн. 900 тис. грн. Зокрема придбали матеріально технічних засобів: для ДФТГ №1 на суму 4 млн 633 тис. грн та для військової частини А7301(135 БТрО) на суму 12,9 млн. На забезпечення мобілізаційної підготовки скеровано 435,3 тис. грн видатків.

– У межах програми "Турбота" виділено понад 42 млн грн на підтримку військовослужбовців та їхніх сімей. Які конкретні заходи були реалізовані за ці кошти? Чи є плани на розширення цієї програми?

– Передусім це надання матеріальної допомоги військовослужбовцям та членам їхніх сімей. Її отримали 844 особи (загальна сума становить понад 25 млн грн). Майже 7 млн грн отримали 690 захисників, які беруть безпосередню участь у бойових діях. До мільйона гривень виплат скерували 32 членам сімей військових, які потрапили у полон або зникли безвісти. На лікування 146 поранених скерували майже 4, 5 млн грн. 

Додам, що громада також фінансово підтримує учасників АТО – 122 особи отримали виплати (загальна сума 366 тис. грн), а також 105 осіб із інвалідністю – учасників АТО/ООС (210 тис. грн).



В Обухові також виділяли кошти на оздоровлення дружин із дітьми загиблих ветеранів війни. Понад 400 тис. грн для 44 осіб. Окрім цього, виплачували матеріальну допомогу сімʼї у звʼязку з загибеллю військовослужбовця. Для 45 осіб ця сума становить більше, аніж 2 млн грн.

У бюджеті нашої громади передбачені й відшкодування витрат на поховання військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань України, які загинули внаслідок військової агресії російської федерації проти України. Для належного вшанування 42 загиблих воїнів виділили майже 54 млн грн.

Ще понад 800 тис. грн бюджету скерували на відшкодування пільги з оплати житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та захисників чи захисниць України (учасників АТО/ООС/ бойових дій) у період військової агресії російської федерації проти України. Кошти отримали 186 осіб.

– Будівництво укриттів у 7 навчальних закладах – це важливий крок. Які ще заходи безпеки були вжиті для забезпечення безпеки учнів та педагогів? Чи всі освітні заклади громади вже мають тимчасові укриття? 

– Ми збільшили кількість місць в укриттях освітніх закладів, що дало можливість збільшити кількість дітей, які отримують освіту офлайн: збудували укриття в ЗДО "Рушничок", "Зірочка", дошкільному підрозділі Слобідського ліцею, Семенівському ліцеї, Германівському ліцеї, філії Григорівського ліцею "Красненська гімназія".

Упродовж звітного періоду в Обухівській дитячій школі мистецтв міста Обухова завершили будівництво захисної споруди цивільного захисту модульного типу для забезпечення безпеки учнів та працівників закладу.

Зараз триває нове будівництво захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційного укриття) подвійного призначення з приміщеннями для зберігання господарського та спортивного інвентарю Академічного ліцею № 2. 

– Скільком військовим надали допомогу в Реабілітаційному центрі, що працює за Prefab-технологією? Які загальні потужності центру?

– Центр розпочав роботу наприкінці листопада 2024 року. За ввесь час звернулося 20 ветеранів, 41 військовослужбовців та 87 цивільних.

Інклюзивний модуль площею 72 кв. м. оснащений якісним реабілітаційним обладнанням. Тренажери: бігова доріжка, велотренажер, степпери, реабілітаційні бруси, шведська стінка, тренажер для відновлення верхніх кінцівок та інше. 

Центр допомагатиме людям, які постраждали внаслідок російського вторгнення. У мультидисциплінарній команді фахівців тут працюватимуть кейс-менеджер, психолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, логопед, а також фахівці інших сфер.

Основні напрямки допомоги передбачають:

  • фізичну реабілітацію та постанову ходи на протезах;
  • супровід протезування та ерготерапію;
  • відновлення мовлення;
  • психологічну допомогу та організацію груп підтримки;
  • юридичний супровід;
  • працевлаштування;
  • навчання та перекваліфікацію.

– У КНП ОМР "Обухівська стоматологічна поліклініка" безкоштовно імплантують зуби для учасників бойових дій. Скільки ветеранів скористалися такою послугою? Як до реалізації цього проєкту дотична місцева влада, якщо кошти виділяє держава?

– Цей проєкт реалізований за допомогою залучення благодійників. За 4 місяці 2025 року всього 172 УБД за рахунок місцевого бюджету, 85 за договором НСЗУ.

За 2024 рік тримали допомогу 197 УБД, із них 115 осіб – за місцевою програмою, 82 – за договором НСЗУ. Семеро скористалися безкоштовною імплантацією зубів, поставили 12 імплантів.

– Які результати роботи мобільної бригади допомоги постраждалим унаслідок домашнього насильства? Скільки було викликів? Як відгукуються громадяни щодо цієї ініціативи?

– Уже за перший квартал 2025 року бачимо, що потреба в послугах роботи МБ не зменшується. Унаслідок військової агресії лише загострюється. У зоні ризику опиняються сім’ї демобілізованих військових. Проблема насильства має циклічний характер і часто сім’ї, які подолали проблему насильства раніше, знову звертаються за допомогою.

Також активною роботою є інформування населення щодо послуг МБ у соціальних мережах (у фейсбуці на сторінці Територіального центру надання соціальних послуг м. Обухів), залучаючи медіа, за допомогою друкованої продукції (буклети), зокрема й візиток МБ, розміщеної на міських дошках оголошень та у громадському транспорті.


 



У цьому кварталі є нові домовленості про співпрацю із відокремленим підрозділом ГО "Центр соціального захисту та піклування "Друге дихання", Центром ресоціалізації та соціальної адаптації "Я – Легенда", Євангельська церква "Пілігрім" із метою отримання благодійної продуктової підтримки для осіб, які постраждали від домашнього насильства.

На початку 2025 року Головне управління Національної сервісної служби у м. Києві та Київській області проводило моніторинг функціонування діяльності Мобільної бригади Обухівської ТГ. За результатами моніторингу діяльність МБ була оцінена на високому рівні.

У цілому проведено 14 групових або ж публічних заходів і дві адвокаційні зустрічі. Усього надано допомогу 404 людям. Було 33 планових та 4 екстрених виїзди. Зауважу, що 397 осіб – місцеві, 7 – ВПО. Майже 150 зверталися повторно. 

Наведу приклад історії 25-річної Руслани, яка звернулася до спеціалістів МБ за допомогою. Це було складне для неї рішення. Вона довго не наважувалася зробити крок до змін, постійний страх заважав їй це зробити. Коли жінка зателефонувала і попросила допомоги у фахівців мобільної бригади, вона була у стані повного розпачу. Руслана проживала з чоловіком у цивільному шлюбі. Це її другий цивільний шлюб. Має двох дітей. Звернулася за допомогою, бо постійно терпіла знущання співмешканця, який принижував її, а в стані алкогольного сп'яніння бив. Її життя перетворилося на пекло. А ще в неї почалися проблеми з алкоголем, бо Сергій примушував її пити разом із ним. У разі відмови скандалив і міг бити жінку. Вона почала входити в запої, занедбала дітей, їй було все байдуже. Жити так вона більше не могла, тому й звернулася за допомогою до мобільної бригади. Одного разу чоловік дуже сильно побив жінку, усе це бачили діти. Руслана зателефонувала та викликала мобільну бригаду. Про даний інцидент МБ повідомила поліцію, службу у справах дітей та відділення соціальної підтримки сімей, дітей та молоді. Прибувши на місце події та оцінивши ризики для життя жінки та дітей,  мобільна бригада прийняла рішення про їх вилучення від кривдника. За згодою Руслани дітей вивезли в безпечне місце. Із жінкою працював психолог. Згодом вона наважилася віддати дітей до патронатної сім'ї на тимчасове перебування, а сама пройти реабілітацію. Що зараз і робить.

– Аукціони оренди поповнили бюджет на 2,5 млн грн. Які об'єкти здавали в оренду? Чи планується збільшення кількості таких аукціонів?

– Для здійснення господарської діяльності у сфері споживчого ринку та послуг на території Обухівської міської територіальної громади суб’єктам підприємницької діяльності надавалися в тимчасове використання окремі об’єкти благоустрою не за функціональним призначенням. Було укладено 29 договорів про використання; надходження до бюджету громади склали понад 400 тис. грн.

– ОСББ отримали співфінансування з міського бюджету на суму 1,8 млн грн. Як ці кошти були використані для покращення житлових умов мешканців?

– Ці кошти були скеровані на такі потреби: капітальний ремонт внутрішньо будинкових мереж холодного та гарячого водопостачання в житловому будинку №7Б по вул. Каштанова; реконструкція системи опалення житлового будинку по вул. Київська, 123; реконструкція системи теплопостачання житлового будинку в частині опалення по вул. Миру, 9; капітальний ремонт ліфта вул. Київська, 123. 

– За звітний період Ви підписали три меморандуми про співпрацю. Чи є вже результати спільнодії? Скільки коштів вдалося залучити на розвиток громади та які саме проєкти реалізуються?

– Перші результати вже є. Зокрема для облаштування укриттів в освітніх закладах вдалося залучити 147 млн грн субвенції з обласного бюджету:

  • 28 млн грн – капітальний ремонт підвальних приміщень під улаштування найпростішого укриття Академічного ліцею №5;
  • 22 млн грн – капітальний ремонт приміщень Германівського ліцею імені братів Гетьманів;
  • 37 млн грн – капітальний ремонт підвальних приміщень під улаштування найпростішого укриття Академічного ліцею №3;
  • 60 млн грн – нове будівництво захисної споруди цивільного захисту (протирадіаційного укриття) подвійного призначення з приміщеннями для зберігання господарського та спортивного інвентарю Академічного ліцею №2.

Працюємо далі!

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Дмитро Ігнатенко
журналіст
Теги: