#

Робота по-Єрківськи: як у Бородянці розвалюють партію Порошенка на користь "майбаха"

17.08.2020 08:15
Робота по-Єрківськи: як у Бородянці розвалюють партію Порошенка на користь "майбаха"
Георгій Єрко, Галина Єрко та Ярослав Москаленко

Через прийняття закону щодо партизації громад ситуація перед місцевими виборами складається таким чином, що кожен бажаючий отримати депутатський мандат змушений кланятися партійним босам, а подекуди авторитет має підкріплюватися валютою. У Бородянці ситуація склалася таким чином, що представники партії Порошенка тиснуть на малий і середній бізнес, змушуючи робити партійні внески та йти з "Європейською Солідарністю" на вибори

Ні для кого не секрет, що місця в списках партій продавалися завжди, особливо якщо говорити про обласні ради. Про політичну корупцію в партії БПП-"Солідарність" у 2015 році не говорив тільки лінивий: у ЗМІ повідомляли, що розпродаж місць йшла через голову Київського обласного осередку Льва Парцхаладзе, а тариф сягав близько 1 млн грн в прохідній частині. Насправді в цьому не було нічого дивного, адже на той час партія Порошенка була найбільш рейтинговою. Проте цього разу ситуація змінилася - ЄС вже не при владі, а гроші хочеться "накосити" як і раніше: а тому платити за потрапляння доводиться не лише в список обласної ради, а ще й у деякі ОТГ. 

Напевно це відбувається з кожною рейтинговою політсилою в Україні, адже завжди знаходиться той, хто хоче до неї приєднатися на вигідних умовах, а також той, хто їх може запропонувати. Нагадаємо, що голова Київського обласного осередку партії "Слуга народу" Олександр Дубінський заявив, що міський голова Узина Віталій Гринчук пропонував через посередників хабар, щоб йому дозволили балотуватися від партії Зеленського на голову громади, хоча він залишається членом Радикальної партії Олега Ляшка. А після цього нардепка Анна Скороход повідомила, що в її цивільного чоловіка Олексія Алякіна хотіли взяти в борг 20 тисяч доларів, щоб передати в штаб "слуг" за право балотуватися в депутати до однієї з громад області.

Нашому порталу стали відомі деталі діяльності представників партії "Європейська Солідарність" у Бородянському районі, головними представниками якої залишається родина Єрків, зокрема депутатка облради Галина Єрко. Як відомо, це сімейство уже тривалий час перебуває при владі в районі, і встигло неодноразово змінити політичні вподобання. Свого часу Єрко-старший був членом "Партії регіонів", а також головою Бородянської РДА з 2013 по 2014 роки, проте Революція Гідності внесла свої корективи.

У 2015 році Георгій Єрко очолив Бородянську районну раду, куди обирався від партії "Наш край". Разом із ним під прапорами політсили пройшов син – Роман, на якого записаний сімейний бізнес, але до цього ми повернемося пізніше. Зауважимо, що доньку Галину відправили на щабель вище – у Київську обласну раду, де вона представляє партію БПП-"Солідарність".

Зауважимо, що в обласній раді непринципово яку партію представляє депутат. Головне – членом якої комісії він став. Як розповідали нашому виданню в облраді, під час розподілу комісій Галина Єрко говорила: "Мені туди, де дороги", хоча її назви вона назвати не могла. Слід зауважити, що наразі депутатка є головою комісії з питань свободи слова та засобів масової інформації, але спочатку була в комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва і торгівлі.

Варто нагадати, що родина Єрків уже багато років займається бізнесом: Ніна Єрко є кінцевим бенефіціаром ТОВ "АГРОШЛЯХБУДСЕРВІС", що виграє майже всі найбільші тендери на ремонт доріг та комунальних будівель у регіоні. Жителі району переконують: саме завдяки лобіюванню сімейних інтересів на різних рівнях компанія Єрків стала переможницею в 217 тендерах із 225. Із 2016 року "АГРОШЛЯХБУДСЕРВІС" освоїв майже 63 млн грн бюджетних коштів, а компанія стала улюбленицею Макарівської селищної ради (88 угод на 30,7 млн грн), Департаменту регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації (14 угод на 12,8 млн грн), Бородянської селищної ради (54 угоди на 9,1 млн грн), Пісківської ОТГ (10 угод на 5,9 млн грн), Немішаївської селищної ради (27 угод на 2,4 млн грн) та більшості сіл Бородянського району.

Ми неодноразово писали, що родина Єрків представляє інтереси "ексрегіонала" Ярослава Москаленка в Бородянському районі. Зауважимо, що на парламентських виборах 2012 року Галина Єрко була довіреною особою Москаленка, а в 2015 році вона стала його помічницею у Верховній Раді 8 скликання. На минулих парламентських виборах Москаленко програв представниці "Слуги народу" Ользі Василевській-Смаглюк і втратив контроль над регіоном. Зараз Москаленко вирішив повернутися у велику політику, тому всерйоз націлився на обласну раду: він очолив обласний осередок партії "За майбутнє", яку пов’язують із олігархом Ігорем Коломойським.


Зауважимо, що на момент місцевих виборів у 2015 році Бородянський район був цілісним, але після децентралізації спочатку відділилася Пісківська, а згодом Бородянська об’єднані територіальні громади. Цікаво, що Роман Єрко, будучи депутатом Бородянської районної ради, не зумів перемогти на виборах до Бородянської ОТГ, а тому сім’я почала поступово втрачати позиції. Із розрахунку формування ще однієї громади в районі – Немішаївської – родині Єрків доведеться прикласти максимум зусиль, щоб утримати контроль над регіоном.

Процес підготовки до виборів на Бородянщині вже розпочався. За інформацією нашого видання, Галина Єрко особисто зустрічається із дрібними підприємцями, яким спочатку пропонує йти в команді "Європейської солідарності", а в разі відмови – тонко натякає на майбутні проблеми з бізнесом, адже переконана, що вони будуть керувати в усіх громадах. Варто зауважити, що Галині Єрко приписують зв'язки із кримінальним "авторитетом" Кирилом Лі, якого називали "смотрящим" за Бучею та Бородянкою. Попри те, що його було затримано та оголошено підозру в травні 2020 року, він досі перебуває на волі. Зауважимо, що Кирила Лі називають очільником "бойового крила" Єрків у Бородянському районі, тому можна очікувати на різного роду провокації.

Проте залишається відкритим питання: чи знає обласне керівництво "Європейської солідарності" про дії депутатки Єрко; чи такі методи застосовують партійні осередки по всій області? Потрібно розуміти, що залякування можуть серйозно вплинути на рейтинг партії в регіоні. Але, схоже, Єрків це не сильно бентежить, адже в їх розпорядженні запасний "аеродром" – партія "За майбутнє" Москаленка. Не виключено, що це робиться цілком свідомо - щоб розвалити позиції партії експрезидента на Бородянщині...

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст