#

Розбірки у владі Київщини: як обласна рада вимагала 500 мільйонів від ОДА

17.05.2019 06:29
Розбірки у владі Київщини: як обласна рада вимагала 500 мільйонів від ОДА

Скоро мине 6 місяців 2019 року, а бюджету Київської області все немає. Як вдалося дізнатися «Моїй Київщині», це сталося через спробу низки зацікавлених осіб протягнути в головний фінансовий закон області чималі кошти на «розпил».

Не так давно на засідання голів фракцій, яке проводила голова облради Ганна Старикова, прийшов голова обласного осередку «Батьківщини», якого вважають тіньовим куратором Київщини, Костянтин Бондарєв. І неважливо, що він не є головою жодної фракції. Бондарєв закликав депутатів вимагати від ОДА закласти в бюджет 84 мільйони «депутатських» коштів (по мільйону кожному депутату на «депутатську роботу») та ще 500 мільйонів на депутатські округи через комунальні підприємства. Для виборчого піару депутатів, та й не тільки.

Утім, тут почалися проблеми – в Київській ОДА виступили проти такої роздачі грошей на руки депутатам. Тим паче, у 2018 році Рахункова палата у своєму звіті визначила, що депутатські кошти (тоді роздавали по 500 тисяч гривень на «брата») не відповідають цільовому використанню бюджетних коштів. Адже фактично гроші ідуть на обранців не під реалізацію якихось програм чи проектів, а просто в кишеню…

Схеми, на яких роками сидить керівництво Київської облради, на цьому не закінчується. Навіть на, здавалося б, елементарних речах роками заробляються шалені гроші. Наприклад, є така цікава «контора» - Комунальний заклад Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». В.о. головного лікаря Курмишов О.В. у 2018 році виплатив працівникам закладу до 300% премії. Це стало можливим за рахунок того, що з 3,5 тисяч працівників за штатом 1000 місць – вакантні, в результаті відбувається перерозподіл коштів серед своїх в ручному режимі. Враховуючи кількість працівників, вийшло кілька мільйонів гривень. І це триває роками. Водночас на Київщині ходить легенда про те, що тут нібито немає робочих місць для молодих спеціалістів-випускників медичних вузів.

Ще одна історія про те, чому на Київщині не вистачає коштів чорнобильцям на лікування. Цього року на ці потреби було виділено 46 млн. грн. але виявилося, що завдяки позиції облради відсутній порядок розподілу коштів. В результаті гроші йдуть в пісок. Чому? Все дуже просто. Київська облрада побудувала таку схему, щоб субвенції для чорнобильців роками освоювалися «правильними» лікарями, які виписували рецепти для «своїх» аптек.

Окрема тема – тепломережі та створені для депутатів облради фірми-«прокладки», на яких відмиваються кошти обласного бюджету. Візьмемо для прикладу КП КОР «Тетіївтепломережа». Дохід підприємства за 2018 рік склав 12316,9 тис. грн, отримано коштів від споживачів – 12200,2 тис.грн. рівень відшкодування споживачам 100% але на сьогоднішній день заборгованість цього підприємства за газ складає 9714,7 тис. грн.. яка утворилась з кінця 2017 року. Взагалі за нашими даними, дане підприємство за 4 роки «відмило» понад 14 млн.грн.

До того часу підприємство працювало з прибутком, що ж відбувається? А відбувається те, що КП КОР систематично перераховує кошти за надання юридичних, консалтингових та інших послуг на невідомі приватні підприємства. І все задоволені – хтось кладе собі десятки мільйонів (і це тільки на рівні одного району). Аналогічна ситуація складається по інших підприємствах. До речі, їх сьогодні в Київській облраді нараховується 149! Такий собі величезний пилосос, який викачує мільйони з бюджету.

Є ще одне цікаве підприємство, КП КОР «Сервісно-ресурсний центр», яке виконує виключно функцію закупівель для закладів освіти. На одній тільки тендерній процедурі у 2018 році вони хотіли заробити на придбанні шкільних автобусів для дітей Київщини понад 5 млн.грн. Справа в тому, що шкільні автобуси по Україні закуповуються по 1,2 мільйона гривень, а на Київщині по 1,8 млн за одиницю. Тендерна процедура була зупинена рішенням голови КОДА – Олександром Терещуком.

Через бажання депутатів підзаробити традиційно страждають звичайні люди. Так, в грудні минулого року у Фастові в результаті вибуху в будинку газу 38 родин залишилися без житла. Тоді ж було виділено кошти з обласного бюджету – 3 млн. 700 тис.грн. а також з резервного фонду державного бюджету у сумі 14 млн.грн. Але люди досі не мають житла над головою через те, що бюджет досі не ухвалено.

Старикова усіляко гальмує ухвалення бюджету. В результаті замість проведення сесії вона вирішила влаштувати сьогодні громадські обговорення. Утім, розпорядження про скликання сесії було підписане заступником голови обласної ради Миколою Стариченком, який несподівано почав грати свою гру з прицілом очолити облраду. Чим це скінчиться, стане зрозуміло вже найближчим часом.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram