#

Розкладка по Київоблраді: хто буде звільняти пані Гунько з посади?

08.05.2023 08:00
Розкладка по Київоблраді: хто буде звільняти пані Гунько з посади?
Фото з мережі Інтернет

Сьогодні, 8 травня, має відбутися чергова сесія Київської обласної ради, на яку має бути винесено головне питання – звільнення Наталії Гунько. "Моя Київщина" дізналася деталі майбутнього голосування. Зокрема, ми розкажемо про те, скільки депутатів облради готові позбавити впливу на столичний регіон нардепа Анатолія Гунька через його дружину, а також про те, чому цим голосуванням "слуги" стріляють собі в ногу

Ситуація зі звільненням голови Київської обласної ради Наталії Гунько, схоже, вийшла на фінішну пряму. Кадрові зміни відбуваються навіть попри те, що за 2 роки перебування на посаді її чоловік – нардеп Анатолій Гунько – значно посилив свою присутність у столичному регіоні. Одна з ключових причин того, що Гунько не може втримати свою дружину в кріслі полягає в тому, що депутати-мажоритарники від Київщини абсолютно його не сприймають.

Окремо варто виділити і позицію Банкової. В результаті, депутати від "слуг" готові звільнити свою колегу навіть попри те, що на лаві запасних немає кандидатури, яка могла би зайняти посаду голови.

Подейкують, таке завдання перед залишком підконтрольних "слуг" поставив голова обласного осередку, нардеп Андрій Мотовиловець. Власне, з цим і пов'язаний дуже дивний анонс звільнення Наталії Гунько з посади голови облради на партійній сторінці Facebook. Таке повідомлення викликало чимале здивування - адже як би там не було, але голову облради звільняє не партійний осередок... Що ж до Мотовиловця, то той зараз дуже активно демонструє свою лояльність голові Офісу Президента Андрію Єрмаку, адже раніше входив до орбіти впливу Кирила Тимошенка, але після вильоту з Банкової останнього, схоже, голова партійного осередку "Слуги народу" усіляко виконує всі вказівки Єрмака по Київській області.

Утім, варто зауважити, що Наталія Гунько не хотіла бути головою КОР. Всі розуміли, що вона делегована представляти інтереси родини, але через відсутність мотивації вона абсолютно нічим не запам’яталася за понад два роки перебування на посаді. До того ж у зв’язку з війною вплив колегіального органу суттєво зменшився, а депутати наразі не займаються розподілом мільярдів на капітальне будівництво, ремонти та різні обласні програми, як це було раніше. У зв’язку з військовим станом всю повноту влади перебрала на себе військова адміністрація. І так буде до кінця війни…

Попри те, вплив обласної ради не варто недооцінювати. На балансі органу перебувають десятки комунальних підприємств, працюють тисячі людей, залишаються дуже прибуткові ніші. Більше того, депутати продовжують голосувати за розподіл бюджетних коштів, що формально виглядає як легалізація рішень обласної військової адміністрації.

Саме тому важливо, щоб обласна військова адміністрація перебувала в симбіозі з обласною радою, адже на тлі війни будь-які протиріччя в тилу будуть дуже гостро сприйматися суспільством. Наразі незрозуміло, чи буде їх комунікація ефективною після зміни голови. Наталія Гунько, хоч і формально, представляла партію президента в області, і в ОП могли на неї розраховувати. Є сумніви, що вдасться знайти серед представників "слуг" цього скликання авторитетного політика, який би міг очолити раду. Як результат – партія президента втрачає монопольну владу на Київщині.

За даними нашого видання, задля успішного голосування фракції всерйоз включилися в роботу. Насамперед, шість нових людей готуються стати депутатами замість тих, хто або не повернувся з-за кордону, або над якими втрачено контроль. Представники "Європейської Солідарності" у повному складі готові до голосування за звільнення Гунько, а це – 25 голосів. Ще 14 голосів варто очікувати від депутатів із фракції а майбутнє". За звільнення Гунько також проголосує група "слуг" у кількості 5 депутатів, що досі орієнтується на одіозного нардепа Олександра Дубінського. Від "Батьківщини" очікують від 5 до 7 голосів. Математично голосів вистачає, а це значить, ймовірність звільнення голови дуже висока.

Є інформація, що Гуньки не збираються здаватися, а значить, ймовірно,  розглядаються різні варіанти розвитку подій, щоб голосування не відбулося. Якщо її все-таки звільнять, це рішення буде оскаржено в суді. Відповідно, депутати мають діяти виключно в правовому полі, аби не створити зайвих проблем і не заблокувати діяльність ради.

Найцікавіше те, що голосування за обрання нового голови, напевно, не відбудеться. Справа в тому, що більшість депутатського корпусу  нормально сприймає Ярослава Добрянського у статусі в.о., та й голосів на повноцінне призначення може не вистачити. Утім, дехто з політологів прогнозує, що облраду очолить представник "Євросолідарності". Якщо це все ж таки відбудеться, то президентській партії на Київщині – кінець.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст