#

Сімейний провал: як Вікторія Сюмар підставила "Євросолідарність" на Київщині

23.11.2020 13:38
Сімейний провал: як Вікторія Сюмар підставила "Євросолідарність" на Київщині

Народний депутат України Вікторія Сюмар як керівник Київського обласного штабу партії “Європейська Солідарність” віддала в “сімейне управління” своєму чоловіку Дмитру Христюку партійні організації в Ірпені, Бучі та Гостомелі. У жодній з цих трьох громад “ЄС” не провела свого голову. Теж саме стосується ситуації з радами – в жодній громаді сімейний підряд Сюмар-Христюк не змогли перемогти. При цьому пан Христюк став найбільш скандальним представником “ЄС” на Київщині.

Для того, щоб оцінити масштаб провалу представників партії екс-президента Петра Порошенка на Київщині на рівні об’єднаних територіальних громад, варто згадати про певний бекграунд головних гравців, які зараз формують політику «Євросолідарності», зокрема, в Приірпінні. Почнемо з того часу, коли Дмитро Христюк працював заступником голови Київської обласної державної адміністрації, очоливши комісію з вивчення питання законності забудов. Приїхав в Ірпінь і дав обіцянку вивчити діяльність команди мера Ірпеня Володимира Карплюка. Вже за кілька днів Христюк пішов з посади заступника голови КОДА і очолив список партії “Нові Обличчя” до Київської обласної ради. Яскравий приклад політичного перевзування у повітрі.

Після невдачі на виборах до Київоблради Дмитро Христюк випросив у Володимира Карплюка посаду першого заступника Ірпінського міського голови. На цій посаді пан Христюк охарактеризував себе як вдалий фахівець з підрядів на будівництво доріг, підписавши скандальну угоду з небіжчиком Віталієм Дасюком, який вже кілька років як упокоїв свою душу на одному із кладовищ Київщини.

Пішов Христюк з посади в Ірпені разом із Володимиром Карплюком у серпні 2018 року. З багажем кримінальних справ. Уклавши вдалий шлюбний союз із народним депутатом України Вікторією Сюмар, Дмитро Христюк зник з Ірпеня аж до 2020 року.

У січні 2020 знову з’явився в Ірпені вже в статусі “смотрящого” від керівника київського обласного штабу “ЄС” Вікторії Сюмар за місцевими організаціями “Європейської солідарності” в містах Ірпінь та Буча і в селищі Гостомель.

У політичних колах Приірпіння почали точитися розмови про те, що Христюк піде в мери від ЄС, а також торгує місцями у виборчих списках і зливає місцеві організації забудовникам. Щоправда, замість себе Христюк відправив у мери Ярослава Куца, близького до себе.

В результаті виборчої кампанії, яку в Ірпені, Бучі та Гостомелі координували Вікторія Сюмар та Дмитро Христюк, жоден висуванець від “ЄС” так і не очолив громади, а партія не стала лідером виборчих перегонів до трьох приірпінських рад (хоча по області зайняла перше місце) і не увійшла до провладних коаліцій або до депутатської більшості.

Цікаво, що за інформацією «Моєї Київщини», в Ірпені Христюк обіцяв Карплюку, що ЄС створить більшість разом із партією “Нові Обличчя”. Є й конкретні цифри, про які говорять в місті: Христюк буцімто отримав від наближених до Карплюка забудовників понад 150000 доларів США на виборчу кампанію в Ірпені. Але Христюк кинув Карплюка, створивши коаліцію опозиційної меншості з “Батьківщиною”, “Голосом” та “Свободою”.

Як стверджують в партії ЄС, Христюк нібито “затроїв” бюджети, паралельно отримавши десятки тисяч доларів від одного із забудовників (називають суму у 40000 доларів США) та від скандального власника інтернет-провайдера “Бест” Олексія Зіневича (майже 60000 доларів США), який провально балотувався в Ірпінську міськраду від УДАРу та фінансував по Приірпінню кампанію партії “Перемога Пальчевського”.

На Ірпінського міського голову Христюк згідно з домовленостями з Карплюком вів технічного “нікакущого” кандидата Ярослава Куца, якого не сприймали навіть однопартійці і про якого в Ірпені дізналися за місяць до виборів, коли Куц масово розмістив свою агітацію на бордах фірми Карплюка “Піар-Лайн”.

До речі, Ірпінський ВП ГУНП Національної поліції в Київській області відкрив кримінальне провадження за фактом шахрайства з боку кандидата від ЄС Куца, який так і не розрахувався з ТОВ “Піар-Лайн” за політичну агітацію на бордах. ЗМІ писали, що саме Дмитро Христюк кинув рекламне агентство на гроші, адже виступав ґарантом цих домовленостей. Куц також потрапив у ще один скандал, проводячи масову агітацію без захисної маски після отримання ним позитивного результату тесту на Сovid-19.

По Гостомелю Христюк втратив можливість провести від ЄС голову Гостомельської селищної громади, посварившись з директором школи №13 Володимиром Захлюпаним. Це спонукало авторитетного в Гостомелі пана Захлюпаного піти з “Європейської Солідарності”. Таким чином, ЄС втратила в Гостомелі ще й можливість провести 5-6 депутатів за рахунок високого персонального рейтингу Захлюпаного, через школу якого пройшло багато поколінь гостомельчан. Після цього у Христюка не залишалося іншого вибору, ніж просто злити “ЄС” під голову Гостомеля Юрія Прилипка. Взамін, подейкують, дехто з оточення Христюка має отримати земельні ділянки.

Скільки заробив Дмитро Христюк на цій виборчій кампанії? За деякими оцінками – 250000 доларів США. При такій дохідності за два місяці бездіяльності його повний політичний провал у виборчій кампанії є проявом цинічної неповаги до однопартійців по ЄС.

Саме ж призначення Вікторією Сюмар свого чоловіка “смотрящим” за “ЄС” в Ірпені, Гостомелі та Бучі є глибокою політтехнологічною помилкою пані Сюмар і, швидше за все, унеможливить подальше керівництво нею виборчим процесом на Київщині.

Наразі партія “Європейська Солідарність” готується до позачергових парламентських виборів і подальше перебування підписанта Дмитра Христюка в ролі “смотрящого” може призвести до розколу партійних структур “ЄС” і поразки “Європейської Солідарності” ще на парламентських виборчих перегонах.

Далі буде…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Микола Тицький