#

Спортивна інфраструктура Київщини: гроші в пісок

13.05.2019 05:04
Спортивна інфраструктура Київщини: гроші в пісок

Головне завдання спорту – розвиток молоді. Та чи достатньо профільних об’єктів у Київській області, дізнавалася «Моя Київщина»

Київська область завжди могла похизуватися своїми спортивними здобутками. Наші чемпіони завойовували почесні місця не лише на державному, а й на міжнародному рівні. Зрозуміло, що вікова категорія сягає і школярів. Але для досягнення таких результатів необхідно мати досить серйозне підґрунтя. Під цим ми маємо на увазі талановитих тренерів, спеціалізовані школи, високо обладнані бази підготовки.

На Київщині нараховується близько двадцяти спортивних шкіл. Вони  знаходяться як у великих містах, так і в селищах області. Діти мають змогу навчатися у спеціалізованих закладах на Білоцерківщині, Фастівщині, Бориспільщині, Приірпінні, у Броварах, Ставищенському та Вишгородському районах тощо.

Важливо, в якому вони перебувають стані. Сама влада визнає, що з цим є проблеми.

«Велика кількість спортивних споруд сьогодні не відповідає елементарним санітарно-гігієнічним вимогам. Не відповідає нормативам забезпеченості спортивними об’єктами населення сільської місцевості, де на 25 районів припадає 8 стадіонів, 8 майданчиків з синтетичним покриттям та близько 400 спортивних залів, майже 340 сільських населених пунктів узагалі не мають спортивних споруд», - повідомляє прес-служба Київської ОДА.

Ключовим сигналом того, що в цьому напрямку відбувається щось не те, став минулорічний обвал даху новозбудованого комплексу у Вишневому. На момент руйнування проходило тренування, де були задіяні 30 дітей, які завдяки оперативності тренера були вчасно евакуйовані. Наразі, на лаві підсудних знаходиться виконавець робіт на будівництві спорткомплесу «Favorite Fit» у Вишневому Олександр Папанов, якого підозрюють у наданні неякісних послуг, які привели до обвалу даху. Проте, причиною таких ситуацій може стати ще й «відмивання коштів» можновладцями, адже зазвичай на такі будівництва виділяють кругленькі суми.

Водночас на Київщині є кілька спортивних комплексів, які є взірцем, фасадом для чиновництва. Зокрема, йдеться про олімпійський навчально-тренувальний центр «Конча-Заспа», який успішно функціонує вже 45 років. Туди їздять міністри з делегаціями. Й справді, даний заклад поки що гідно витримує конкуренцію своїх європейських аналогів, його постійно оновлюють та підтримують стан, у минулому році, зокрема, встановлено нову вентиляційну систему в залі спортивної гімнастики, а також сучасне освітлення, гімнастичну яму, наведено лад з харчуванням. 1 лютого 2019 відкрито новий, додатковий зал важкої атлетики з 11 помостами для тренувань.

Але повернемося на землю. Якщо у спеціалізованих закладах ситуація ще дозволяє людям навчатися і працювати, то у звичайних школах фізична культура давно пасе задніх. Відсутність нормальних умов для проведення уроків, жахливий стан спортивного обладнання, низькі заробітні плати вчителів та тренерів – це все реалії шкіл, не тільки у маленьких селах, а й навіть у містах-супутниках Києва.

Навіть за великого бажання вчителів діти змушені сидіти «на лаві запасних»: обладнання, яке б дало змогу загартовувати діток (а говориться про звичайних школярів, навіть не про тих, хто потребує інклюзивного підходу) – відсутнє.

І поки величезні спорткомплекси, на які виділяють шалені кошти з бюджету, не витримують і року експлуатації, а до сільських шкіл гроші взагалі не потрапляють говорити про здоров’я нашої нації, на жаль, не доводиться…

Владислава Дачевська, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook