#

Корупція, гори сміття і новий цвинтар: як Момот спробує вдруге підкорити Вишгород

08.09.2020 08:00
Корупція, гори сміття і новий цвинтар: як Момот спробує вдруге підкорити Вишгород
Олексій Момот

У розпалі виборчої кампанії до місцевих рад "Моя Київщина" розпочинає аналізувати можливі перспективи повторного обрання тих, хто останні 5 років очолював міські та селищні ради столичного регіону. Сьогодні увагу сконцентруємо на місті Вишгород, що незаслужено уже тривалий час випадає з уваги ЗМІ

Міський голова Вишгорода Олексій Момот прийшов до влади в 2015 році, коли балотувався від партії "Воля". Уродженець Російської Федерації Момот був відомий містянам і до того, адже в 2010 році обирався депутатом міської ради від "Народної партії".

Зауважимо, що Момот був серед засновників ГО "Вишгородський форум" та "Рідне місто", проте керівником останньої зараз значиться Владислав Дуплачій – відомий у місті активіст, який останні декілька років перебуває в публічному конфлікті з міським головою і не втрачає жодної можливості, щоб його "пнути".

А от грішків за Момотом було чимало. Зокрема ЗМІ повідомляли, що він приховав інформацію про дві судимості. Зауважимо, що перший вирок йому зачитали в 1997 році, коли йому було лише 17 років, наступний – через рік. Тоді покарання він відбував у Крюківській виправній колонії, але потрапив під амністію і вийшов на свободу в 2001 році. Варто додати, що судили Момота за крадіжки з проникненням у будинки. Проте вони були погашеними, тому не заважали балотуватися ні в депутати, ні в мери.

У 2016 році мер Момот потрапив у серйозний скандал. Тоді його було затримано в кабінеті при отриманні хабара в розмірі 200 тис євро (за іншими даними 1 млн євро), які нібито він вимагав від забудовника. Останньому гарантувалася можливість безперешкодної забудови мікрорайону міста. Спочатку Момота взяли під варту, але за декілька днів він вийшов під заставу в розмірі 5 млн грн.

Проте варто сказати, що справа проти Момота в суді відверто провалилася. Згодом стало відомо, що головний свідок відмовився від показів, паспорт заявника був фальшивкою, а сам заявник – раніше судимий аферист, якого високопоставлені чиновники спецпідрозділу "К" СБУ в Києві та Київській області  використали в якості "наживки" для Момота. Тоді фігурант справи пов’язував затримання із боротьбою проти незаконної забудови.

Як відомо, половину суми від застави за звільнення з-під варти міського голови внесла дружина народного депутата Ярослава Москаленка. Іншу суму розміром в 1,4 млн грн вніс народний депутат Юрій Дерев’янко. Останній очолював партію "Воля", від якої балотувався в мери Момот. Зауважимо, що саму ж партію пов’язують із ексрегіоналами, зокрема, нардепом двох скликань Василем Гуреєвим. Сам Момот, хоч і визнає свої давні дружні стосунки з Москаленком, але був "дуже здивований" такому широкому жесту.

Саме Москаленко взяв Момота під "крило" і дає можливість балотуватися на посаду голови ОТГ від партії "За майбутнє", яка зібрала на Київщині чимало зашкварених персон.

Читайте також: Партія випадкових людей: кого Москаленко веде в Київську облраду.

За інформацією ЗМІ, у Вишгороді двох військовослужбовців із числа офіцерського складу реєструють у кандидатський список політичного проєкту "За майбутнє". Відповідно, їм за таку "благодать" потрібно буде відплатити – голосами на користь кандидата Момота. Саме тому близько 800 військовослужбовців в/ч №3027 подали заяви на зміну місця голосування.

Варто нагадати, що в 2015 році Момот переміг на виборах із результатом у 2 389 голосів, що становило лише 19,8% від загальної кількості голосів. Його найближча переслідувачка Марія Решетнікова отримала 2 309 голосів, а за Олександра Семенова проголосувало 2 040 виборців. Саме тому 800 військових можуть серйозно вплинути на результат волевиявлення.

Під кінець каденції прийнято підбивати підсумки роботи, опираючись на обіцянки перед минулими виборами. Як відомо, Момот запевняв вишгородців у 2015 році, що зможе побороти незаконну забудову, вирішити проблеми недостатності закладів освіти, якості води, тарифів на ЖКП, сміттєзвалища, громадського транспорту та багато іншого.

Щоправда, однієї каденції виявилося недостатньо, щоб зрушити з мертвої точки типові для більшості міст проблеми. За ініціативи міської влади було створено комунальне підприємство "Вишгородпастранс", куди закупили декілька нових автобусів. Вдалим проєкт назвати не можна, адже більшість все рівно обирають звичайні маршрутки або попутки для щоденної їзди в Київ і назад. Зауважимо, що деякі ЗМІ повідомляють про "кришування" транспортного бізнесу у Вишгороді кримінальними елементами, тому наївно було зі сторони міської влади сподіватися на шалений успіх попри те, що ідея дійсно не погана.

За останні роки в місті не з’явилося нових дитячих садків та шкіл, хоча потреба у них дуже висока. Міська влада не зуміла за три роки добудувати жоден дитсадок у місті, тому вони переходять у спадок "слугам", які планують на цьому попіаритися, адже їх реконструкція триває в рамках президентської програми "Велике будівництво". Як відомо, довгобуди "викачують" чимало коштів з місцевих бюджетів, адже вартість будівництва має здатність тільки збільшуватися.

Не дуже задоволені містяни й тарифами на комунальні послуги, які є одними з найвищих у Київській області. У ЗМІ минулої зими неодноразово розповідалися історії про те, що вишгородцям нараховують по 25 тис грн за опалення однокімнатної квартири. Проте реакція міського голови залишилася на рівні занепокоєння.

Виходячи з аналізу інформації в ЗМІ, єдиний реальний інвестиційний проєкт від міста – створення нового кладовища площею понад 50 га, яке буде знаходитися неподалік Вишгорода. Зауважимо, що там плануються ховати мерців із Києва, адже столичні кладовища переповнені. Щоправда, поки не зрозуміло, де тут робочі місця, покращення туристичної привабливості та багато всього, про що так люблять "лапшати" чиновники. Хоча, приносити дохід  в бюджет такий об’єкт також буде, якщо керівник цвинтаря не буде продавати місця за тверду валюту.

Також не вирішена проблема з відходами, хоча в місті було розміщено чимало контейнерів для роздільного сортування сміття. Відсутність інформаційної роботи з мешканцями міста стала причиною того, що поки розподіл побутових відходів по різних контейнерах скоріше виняток, а не правило.

Саме тому громаді міста потрібно відповідально підійти до місцевих виборів 25 жовтня, щоб черговий раз не помилитися з вибором. Формування територіальної громади дійсно дає непогані шанси на розвиток регіону, але для цього потрібно спочатку обирати достойну людину на пост голови ОТГ та депутатів, які насамперед повинні працювати для людей… 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст