#

Старший лейтенант полку "Миротворець" Сергій Вовк: Всі хто брав до рук зброю на Донбасі - відомі і зафіксовані

15.09.2017 08:51
Старший лейтенант полку "Миротворець" Сергій Вовк: Всі хто брав до рук зброю на Донбасі - відомі і зафіксовані

Журналісти порталу "Моя Київщина" здійснили поїздку на Луганщину у розташування полку поліції особливого призначення "Миротворець", які, як відомо, базуються на Київщині, щоб побачити на власні очі, як проживають бійці в умовах війни. Також ми поспілкувалися з командиром взводу п’ятої роти, старшим лейтенантом Сергієм Вовком – вихідцем з Полтавської області, який зараз проходить службу в Київській області, а зараз по ротації перебуває у Сєвєроденецьку

-Полк "Миротворець" був утворений після обєднання декількох добробатів, але більшість людей не чула про таке об’єднання. Хто з ким об’єднувався та заради якої мети?

- Сьомого серпня минуло два роки, як був створений полк "Миротворець", який об’єднав у собі чотири правоохоронні підрозділи: "Київщина", "Миротворець", "Гарпун " і частину роти "Торнадо". Протягом півроку проводилось злагодження, після чого бійці були направлені в зону АТО для виконання бойових завдань.
З грудня 2015 року полк "Миротворець" знаходиться в Луганській області і виконує свої функції, основними з яких є: забезпечення контрольно-пропускного пункту і охорона об’єктів державного значення, в тому числі мостів, а також патрулювання та інші завдання, які ставить Луганське головне управління поліції.

- Це якщо немає загострення... А в разі підвищення активності бойових дій? Чи берете на себе якісь додаткові функції?

- Так, в разі загострення, в першу чергу, посилюються блокпости, які ми охороняємо, аби уникнути диверсії. Також є бойові завдання, під час яких особовий склад виїжджає на лінію розмежування.

- Як комплектується полк? Хто зараз йде на службу в "Миротворець"?

- Будь-хто має змогу прийти до нашого підрозділу після проходження відбору та навчання. Як колишні та діючі працівники поліції, так і звичайні громадяни, вік та фізична підготовка яких відповідають вимогам служби у підрозділах особливого призначення.

- Тобто будь-який громадянин, який має бажання та гарний стан здоров’я?

- Так, громадянин, який пройшов фізичну підготовку, медичний огляд, а також усі відповідні тести для вступу в поліцію. Адже ми є структурним підрозділом Національної поліції.

- Як проходить звичайний день служби бійців?

- Згідно розпорядку. Починається з підготовки до наряду, потім шикування та розвід на добове чергування особового складу, ну і вже саме прибуття на пости та організація на постах служби згідно бойового розрахунку старшим наряду. Тобто скільки людей прибуло, які задачі стоять на кожному конкретному посту, ну й надалі вже йде робочий час, час для відпочинку, час для приготування їжі. Їжу, до речі, ми готуємо самі.

- Яка остання гучна подія чи події трапились на блокпостах?

- Якщо чесно, останнім часом я несу службу на блокпосту, де немає таких гучних затримань. А взагалі так, інформація проходить що: "там затримали колишнього бойовика, там снайпера, там мінометника або просто інформатора якогось". Тобто затримання відбуваються регулярно.

- А які основні "клієнти", скажімо так, затримуються на блокпостах?

- В основному це громадяни, які на початку цього військового конфлікту викрикували: "Путин, введи войска!". Вони перебували в таких громадських організаціях як: "Мир Луганщини", "Мир Донбасу", є декілька таких організацій – це найбільш розповсюджений контингент. Доволі часто трапляються люди, які зі зброєю чи без зброї в руках брали участь на боці бандформувань. Але вони всі зафіксовані, є списки, є відповідні програми, де ці списки зберігаються, по ним перевіряються особи, які перетинають межі блокпосту, та при виявлені передаються відповідним спецслужбам. Вони вже більш ретельно проводять з ними бесіди та приймають відповідне рішення.

- Тобто задача працівника на блокпосту ідентифікувати та повідомити далі більш компетентним органам?

- В разі затримання – так, це - найперше. Задача працівника на блокпосту із функціями контрольно-пропускного пункту це "фільтраційний режим", він перевіряє кожну одиницю транспортного засобу та кожного громадянина, який перетинає лінію блокпосту.

- Чи отримуєте допомогу від волонтерів?

- Так, отримуємо. Трапляються випадки, коли стоїш на блокпосту, і проїжджають волонтери, яких ми знаємо ще з 2014, 2015, 2016 року, то спілкуємось та допомагаємо одне одному.
Навесні був випадок: проїжджали знайомі харківські волонтери, питали дорогу. Як виявилось, вони їхали без мапи, просто по GPS. Я їм свою карту подарував, адже GPS багато куди може завести (сміється – Ред.). То так поспілкувались, пофотографувались, згадали минулі роки… А загалом, не забувають - підтримують, допомагають. І велика їм подяка за це.

-А серед місцевих жителів є волонтери? Адже у ЗМІ пишуть, що вони переважно мають нейтральну або антиукраїнську позицію. Наскільки ця теза правильна?

- Так, більшість населення налаштовано нейтрально. "Моя хата з краю…"... Але і серед них трапляються волонтери, які допомагають. Проте в даному регіоні їх - меншість.
Але мені, наприклад, дуже часто траплялись люди, які просто проходять, проїжджають і намагаються чимось пригостити. Тим паче за стільки років перебування на цих об’єктах, вже багатьох людей знаєш в обличчя, навіть по іменах. Тут вже від людини залежить: якщо людина з разряду "моя хата з краю", то просто перевіряєш документи, і вона поїхала далі, а якщо людина налаштована проукраїнськи, то можна і поспілкуватись. Ну, і таким чином більше пізнаєш менталітет людей цього регіону.

- А з місцевих жителів є ті, які служать в "Миротворці"?

- Так, навіть дуже великий відсоток, ось наприклад щойно змінилася з наряду дівчина, вона місцева, але все ж  переважна більшість з Київської області.

Володимир Гайдамачук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook