#

Політика і комунальні питання: чим займалася Київська облрада

03.10.2019 17:07
Політика і комунальні питання: чим займалася Київська облрада

Не пройшло і декади з дня проведення чергової 30-ої сесії обласної ради, а у середу, 2 жовтня, відбулося вже 31-е позачергове сесійне зібрання депутатського корпусу Київщини. Оскільки замість півсотні вересневих пунктів у порядку денному, нині розглянули не більше п’яти, потреба у спілкування була скоріше - формально-процедурна. Тим не менш не обійшлося без геополітики…

Сама сесія тривала менше години, а два головних пункти порядку денного (що вмістилися на одному аркуші книжкового формату) торкалися лише передачі комунального майна (конкретніше - тепломереж) окремих райцентрів та міст області з балансу обласної Ради на утримання органам місцевого самоврядування.

Перший заступник голови облради Тетяна Семенова так пояснила кореспонденту порталу «Моя Київщина» потребу у скликанні позачергової сесії:

«На минулій сесії ми прийняли рішення про передачу тепломереж Бородянці і Тетієву, і коли керівники тепломереж і місцевих ОТГ звернулися до державних реєстраторів, з’ясувалося, що ми маємо вийти з числа засновників цих комунальних підприємств. Зміни в раніше прийняте рішення ми сьогодні і вимушені були суто формально оформити»

«Окрім того, сьогодні ми прийняли звернення до ради до сільських, селищних, міських рад Києво-Святошинського, Броварського та Переяслав-Хмельницького районів щодо безоплатної передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області, та щодо переведення 19-ти котелень на баланс Циблівської, Гореницької, Музичанської, Семиполківської, Тарасівської, Горенської сільських, Чабанівської селищної та Боярської місько рад для надання безперебійних, якісних послуг споживачам, автором якого є я та голова профільної постійної комісії облради з питань соціально-економічного розвитку Сергій Кармазін. Зміст звернення полягає в тому, щоб місцеві ради взяли на баланс ці котельні і самостійно встановлювали тарифи на тепло»,- додала Тетяна Миколаєвна.

З’ясувалося, що коли котельні знаходилися на балансі області, серед інших це не влаштовувало депутатів тих округів, де теплопостачання населення здійснюється в основному самостійно - в індивідуальному порядку, бо виходило, що мешканці приватних осель опосередковано дотували зі своєї кишені тих своїх земляків, які прописані у багатоповерхівках, оскільки висока питома вага статті на підтримку комуналки в обласному бюджеті зменшувала можливості останнього для вирішення інших соціальних потреб регіону.

За підсумками пленарного засідання депутати обласної ради прийняли рішення відтермінувати підвищення тарифів на теплову енергію Комунальному підприємству «Києво-Святошинська тепломережа» та «Переяслав-Хмельницьктепломережа» до моменту закінчення перевірки відповідних розрахунків.

Між іншим, напередодні в анонсі сесії планувалося, що депутати Київщини звернуться до своїх колег з парламенту щодо оптимізації тарифів на газ та електрику, як складової частини подальшого похідного тарифу на тепло та гарячу воду. Але за день до сесії керівництво обласної ради дізналося, що відповідно рішення щодо тарифів вже на підході у Кабміну (зокрема, мова йде про Постанову щодо зниження ціни на газ для населення) і вирішило зайвий раз не політизувати комунальну проблематику.

Але без політики, вірніше - геополітики не обійшлося. І доки Верховна Рада у середу знаходилась в облозі пікетувальників, які протестували проти рішень прийнятих напередодні на засіданні тристоронньої контактної переговорної комісії у Мінську щодо нормалізації ситуації на Донбасі, як необхідної передумови подальшої зустрічі Нормандського квартету в Парижі, тінь Федерального президента ФРН Франца-Вальтера Штайнмайєра (який, будучи міністром закордонних справ Німеччини, запропонував кілька років тому відповідну формулу врегулювання) незримим чином вітала того дня і у стінах обласного парламенту.

За традицією сесія розпочалась із звернень і заяв представників депутатських фракцій. Як завжди, тон в цьому завдавала нечисленна, але завжди активна депутатська фракція ВО «Свобода».

І якщо того ж дня – колеги з Галичини - депутати облрад зі Львівської та Тернопільської області прийняли відповідні заяви щодо «Формули Штайнмайєра» від імені всього депутатського корпусу, то на Київщині (з огляду на розстановку політичних сил в облраді)  аналогічна заява виходила лише, як ініціатива фракції «Свобода», без спроби заручитися голосуванням усієї сесії.

З відповідної заявою виступив уповноважений представник фракції Ігор Сабій. Його тезка та однопартієць Ігорь Домбровський виступив із іншою заявою - щодо ситуації в Приірпінському регіоні. Про це - трохи нижче, а поки що про той пункт порядку денного сесії, який очікувався ще на минулої сесії, але так і не був винесений на розгляд депутатів. Мається на увазі земельне питання, яке завжди в Україні було сакральним, а на Київщині, з огляду на близькість до столиці, ще й конфліктним.

У контексті проголошеного курсу нової влади на зняття мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, очікувалося, що остаточне рішення щодо запровадження повноцінного ринку землі, буде враховувати і результати дискусії експертів та громадськості, в тому числі і думку, яку мають з цього приводу депутати обласних рад.

В кулуарах сесії депутат обласної ради і відомий експерт Олексій Дорошенко зазначив, що земельна проблематика в ці дні мала бути розглянута не тільки в рамках дискусії депутатів різного рівня, але й серед законодавців:

«Мова йде про те, хто саме може стати головною фігурою у процесі купівлі-продажу землі - фізичні особи чи також – юридичні (читай - іноземці). Тут слід усвідомлювати, що значна частина людей - загалом виступає проти будь-яких змін у земельному законодавстві, тим паче в земельній практиці», - зазначив депутат, додавши, що «для життєздатності держави – проблематика впровадження формули Штайнмайєра- виявилася на порядок вищою, ніж земельні питання, тому її розгляд й було відтерміновано».

До речі, відомий експерт в галузі комунального господарства і екс-міністр ЖКГ, а нині - нардеп від «Батьківщини» Олексій Кучеренко в одному з політичних ток-шоу висловив гіпотезу, що внесення на порядок денний суспільної дискусії питань геополітики покликано відволікти увагу громади від питань соціального характеру, в тому числі і земельного.

Олексій Дорошенко подібний конспірологичний підхід не поділяє: «Для цього потрібно, щоб нова владна команда мала б стратегічне мислення, а в них здебільшого домінує тактичний підхід»,- додав він.

І все одно питання землі того дня прозвучало на сесії, хоч мова йшла не про землі сільськогосподарського призначення, а лісового фонду, який був незаконно відчужений свого часу в Ірпені для задоволення апетитів місцевих забудовників.

Про це власне і казав у своєму виступі депутат від «Свободи» Ігор Домбровський, який позитивно оцінив недавню спільну виїзну нараду керівництва силових структур області, за участю голови Київської обласної державної адміністрації Михайла Бно-Айріян.

Мова йде про ситуацію з ошуканими інвесторами мікрорайону «Благодатний» в Ірпені, які третій рік не можуть отримати власне житло.

За день до сесії в Ірпені за одним столом зібралися представники силових структур області, облдержадміністрації, містяни та інвестори. Про пророблену роботу із пошуку та покарання винних прозвітували прокурор області Максим Киричук (звіту якого так і не дочекалися депутати облради на минулій сесії), керівник поліції області Андрій Нєбитов та заступник головного управління СБУ Дмитро Дем’яненко.

Зазначимо, що на цій нараді голова ОДА сказав наступне:

«Крім того, зібрав сьогодні містян та інвесторів, говорили про вихід із ситуації, яка склалася, та знаходження компромісів. Нічого не хочу обіцяти. Дуже непроста ситуація. Ми у процесі. Лише скажу, що будемо активно працювати над цією справою і ніхто від нас не втече».

Чи дійсно це - прояв спраги до справедливості та закону, або заміна гравців на ринку регіональних забудовників,- покаже час, але пан Домбровський вимагав, щоб закон був задіяний і проти тих, хто порушував його в минулому, інакше принцип незворотності покарання так і залишиться на Київщині абстрактним популістським закликом.

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook