#

Торгові мережі на Київщині: як працює "ЕКО маркет"

02.04.2021 08:01
Торгові мережі на Київщині: як працює "ЕКО маркет"
Логотип торгової мережі

«Моя Київщина» продовжує огляд торгових мереж, що функціонують у столичному регіоні. Про формат супермаркетів «ЕКО маркет», кому вони належать та яку цінову політику мають, читайте в матеріалі інформаційного порталу


«ЕКО маркет» – всеукраїнська мережа супермаркетів, яка входить до десятки найбільших в Україні. Її головна концепція відображається в офіційному слогані компанії: «ЕКО маркет» – економний супермаркет!». І повністю підтверджується ціновою політикою, адже вартість на представлені товари в магазинах мережі дійсно нижча, ніж в конкурентних компаніях. Важливо й те, що під час весняного локдауну минулого року, за рекомендацією Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету, «ЕКО маркет» був однією з небагатьох торгівельних мереж, яка на період карантину знизила націнку до 0% на борошно, буряк, капусту, картоплю, моркву, крупи тощо.


Історія розвитку


Перший «ЕКО маркет» був відкритий у 2003 році в Чернігові. Наразі ж їхня кількість налічує близько 140 магазинів у 62 містах України. У межах Київської області їх поки що лише 17. 




За останній час мережа не розширювалася, а навпаки скоротила кількість торгових точок із 149 до 142. 


Власником «ЕКО маркету» є Святослав Нечитайло. Його родині також належить великий алкогольний холдинг «Баядера», який випускає продукцію під торговими марками «Хлібний Дар», «Козацька Рада», «Перша Гільдія», «Fresh Shot», «Перепілка», «Цельсій», «Rada», «Koblevo», «Marengo» тощо.


Із компанією певний період був пов’язаний і одіозний прокурор-хабарник, а нині очільник Володарської ОТГ Олександр Ференець. Свого часу він очолював службу безпеки згаданого вище холдингу «Баядера», а з часом став генеральним директором й «ЕКО маркету», звідки був звільнений буцімто за дрібні крадіжки. 


Асортимент та ціни


Асортимент торгової мережі нараховує близько 11 000 найменувань. Там представлені продукти харчування, побутова хімія та інші товари першої необхідності. Також в супермаркетах  є своє виробництво – кулінарія та пекарні, у деяких – власні кондитерські цехи. 


Ціни в «ЕКО маркеті» нижчі, ніж в інших популярних торгових мережах. Зокрема, 500 г хліба там можна купити за 7,15 грн; 1 кг найдешевшої гречки – 34,70 грн, а рису – 19,90 грн; 1 кг цукру – 23,60 грн; вартість десятка яєць починається від 30,90 грн; олії – від 29,90 грн; масла – від 27,90 грн. за 200 г. Натомість, 100 грам цибулі в «ЕКО маркеті» буде коштувати 0,52 грн, моркви 0,68 грн, а картоплі 1,00 грн.


Програми лояльності та знижки


Вартість на продукти нижча й за рахунок постійних акційних пропозицій. До того ж у магазинах мережі діє програма лояльності «Подяка щодня», що дозволяє накопичувати бонуси та пізніше витрачати їх на покупки. Окрім того, «ЕКО маркет» піклується про людей почесного віку – щодня з 9:00 до 12:00 там діє додаткова знижка 3% для пенсіонерів.


Скандали

На жаль, демократична цінова політика часом позначається й на якості обслуговування. За час свого існування «ЕКО маркет» неодноразово опинявся в епіцентрі скандалів, що спричинили зіпсовані товари на прилавках супермаркетів. Репутацію мережі зіпсували протерміновані продукти харчування, бруд, незадовільні умови збереження товарів і навіть консерви, що стали джерелом ботулізму. Не оминуло компанію і мовне питання. Касири магазинів неодноразово відмовяли покупцям в обслуговуванні державною мовою. А керівництво супермаркетів усі скарги незадоволених клієнтів відкрито ігнорувало.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Леонід Щербак
журналіст