#

Три мільйони доларів на смертельний піар Кудрика: чому новий стадіон в Софіївській Борщагівці стоятиме недобудом (ДОКУМЕНТ)

19.10.2020 09:00
Три мільйони доларів на смертельний піар Кудрика: чому новий стадіон в Софіївській Борщагівці стоятиме недобудом (ДОКУМЕНТ)

Голова Софіївської Борщагівки Олесь Кудрик відкрив помпезно під вибори дитячий стадіон, який не введений в експлуатацію, а відтак є небезпечним для життя дітей.

В Борщагівській ОТГ, яка є однією з найзаможніших громад Київщини, останні тижні перед днем голосування видалися особливо багатими на "подарунки" для виборців з боку чинної влади, яка прагне залишитися чинною і після 25 жовтня. Найбільше на цьому напрямку відзначився Олесь Кудрик – голова Софіївської Борщагівки (найбільшого села, що входить у Борщагівську громаду разом з Петропавлівською Борщагівкою та Чайками).

Спершу Олесь Тимофійович урочисто відкрив два дитячі садки, нестача яких є вкрай болючою для мешканців ОТГ. Однак позитиву у Кудрика не вийшло. Його атракціон нечуваних щедрот одразу ж був ретельно вивчений ЗМІ і з'ясувалося, що: по-перше, садки Кудрик просто купив у забудовників за бюджетні кошти; по-друге, зробив це він ще влітку, але свідомо тягнув з відкриттям до останніх днів перед виборами; і по-третє, заплатив за них щонайменше 140 млн гривень, що більше половини річного бюджету села, і одразу виникли питання щодо завищеності ціни та доцільності подібних витрат.

Але одразу з акцією по відкриттю садків Кудрик затіяв не менш помпезний, але куди більш цинічний піар-хід. Рівно за тиждень до виборів Олесь Тимофійович урочисто відкрив "Спортивно-культурний центр "Софіївський".

На урочисте відкриття стадіону зібралося чимало людей (чим їх туди змотивував прийти Кудрик –окреме питання), але далеко не всі вони були у захваті від того, що відбувалося. І справа не лише в тому, що відкриття стадіону саме перед виборами, коли протягом попередніх років каденції Кудрика нічого подібного не відкривалося – це відвертий піар, хоча і це багатьом не сподобалося. І не в тому, що стадіон має певні проблеми у вигляді відсутності достатньої кількості паркомісць, а також не надто рівного футбольного поля, на якому під час дощу одразу з'являються калюжі.

Виявилося, що помпезно відкрита споруда має дуже серйозні проблеми. В тому числі і в плані законності. Ця будівля, попри те, що будівельні роботи були завершені ще в кінці 2019 року, досі не отримала дозвіл на введення в експлуатацію Державною архітектурно-будівельною інспекцією. У чому може переконатися будь-хто, зазирнувши у відкритий реєстр ДАБІ.А це означає, що будь-яке використання цієї будівлі заборонено. Окрім, власне завершення будівельних робіт. Тобто, по закону, Кудрик привів дітей та їхніх батьків не на стадіон, а на будівництво, де, за нормами техніки безпеки, всі мали бути в касках. Але пан Кудрик, звісно, касок нікому на вході не видавав, щоб не псувати "свято". Він навіть не потурбувався про наявність захисних масок від ковіду, попри те, що частина заходів проводилася у закритому приміщенні, а в країні лютує епідемія. Здається, вибори затьмарили в голові Кудрика увесь здоровий глузд.

Але повернімося до нашого СКК "Софієвський", адже в історії появи на світ цієї недобудови є ще багато цікавого. Будівництво цього об'єкту було розпочато в 2018 році, після того, як у травні того ж року очолювана Кудриком Софіївсько-Борщагівська сільрада провела тендер та уклала угоду з компанією-підрядником "Будівельно-проектна фірма Україна". Загальна вартість робіт на стадії укладання угоди складала майже 92 млн грн. Чи є така ціна адекватною мають визначати компетентні органи, що перевіряють економічну діяльність державних установ. Але якщо порівняти відому нам ціну на будівництво стадіону з ціною, за яку Кудрик купив уже готові дитячи садки, то виходить, що стадіон на пару десятків мільйонів дорожчий за один з дитсадків, куплених у забудовників.


При цьому варто не забувати, що СКК "Софіївський" – це далеко не НСК "Олімпійський". Футбольне поле зі штучним покриттям, які в останні роки є біля багатьох шкіл. Дві невеличкі трибунки, і найдорожча частина – триповерхова будівля, де розміщені секції та музеї з бібліотеками. Ось і весь доробок за більш ніж три мільйони доларів платників податків. Отже, перевіряючі органи мають підстави аби звернути особливу увагу на цей об'єкт.


Що ж стосується компанії-підрядника, то і тут все виглядає доволі підозріло. Справа в тому, що компанія БПФ Україна зареєстрована у Софіївській Борщагівці по вулиці Волошковій 42/2 на території ЖК "Волошковий", до забудовника якого, як пишуть деякі ЗМІ, має відношення і персонально Кудрик. Тобто можна припустити, що Кудрик від імені сільради підписав угоду на будівництво зі "своїм підрядником", щоб мати від будівництва стадіону не лише політичний зиск.

А тепер варто відповісти на головне питання. Чого ж об'єкт, будівництво якого, відповідно до наявних у відкритих джерелах документів, було завершено майже рік тому, досі не зданий в експлуатацію. Те, що Кудрик тягнув з відкриттям до дня виборів цілком очевидно, але ж дозвіл на введення в експлуатацію можна було отримати уже давно. І відповідь на це питання прихована за закритими дверима на третій поверх будівлі, які під час урочистостей так і не були відчинені, попри те, що більшість людей, що прийшли на відкриття мали можливість походити і помилуватися красою всієї будівлі зсередини.

Як нам пояснили наші джерела, будівля не введена в експлуатацію через суттєві порушення при будівництві покрівлі, які можуть призвести до обрушення покрівлі, що вкрай небезпечно для людей, яку будуть всередині, і жодна притомна комісія будівлю з такими порушенням ввести в експлуатацію не зможе. Адже у випадку аварії, можуть загинути люди, і хтось муситиме нести за це відповідальність. Тим більше, що буквально в кількох кілометрах від кудрикового стадіону трохи менше двох років тому сталася подібна аварія в абсолютно аналогічній ситуації.

Мова йде про обвалення даху в грудні 2018 року спорткомплексу Favorite Fit на території школи №4 міста Вишневе. Тоді свіжозбудована споруда розвалилася на очах після першого ж снігопаду. Під дахом, який обвалився, знаходилося 30 дітей. І ніхто з них не постраждав виключно завдяки щасливому випадку та блискавичній реакції педагога, що був з дітьми. Дах обвалився не одразу, а спершу почав гучно тріскатися, це дало змогу евакуювати усіх дітей і втрати від аварії були лише матеріальні.


Кудрик не може не знати про цю подію, як не може і не усвідомлювати тих жахливих наслідків, до яких може призвести відкриття для дітей не зданого в експлуатацію стадіону, збудованого нашвидкоруч з порушеннями будівельних норм. Невже страх втратити владу, а разом з нею і можливість розпоряджатися коштами громади – настільки великий, що Кудрик готовий покласти на вівтар своєї перемоги на виборах життя ні в чому не винних дітей? І чи можна людину з такими моральними якостями хоч на секунду наближати до владних повноважень?

Тішить в цій історії тільки одне. Кудрик так боїться програти на виборах, що вдається до абсолютно непродуманого піару, який йому у підсумку лише шкодить. Як результат, найголовніші "фішки" з дитсадками та стадіоном, з якими він йде до виборців, лише показують справжню сутність Кудрика, яка аж ніяк не спонукає жодну притомну людину за нього голосувати.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст