#

У зоні бойових дій служать професіонали

06.12.2021 14:50
У зоні бойових дій служать професіонали

72 бригада ім. Чорних Запорожців, що дислокується  у Білій Церкві  на початку збройного конфлікту на сході країни однією із перших опинилися на передовій захищаючи свободу і суверенність України.   Маріуполь , звільнення населених пунктів в секторі М, підступи до  Донецького аеропорту, Амбросієвка , Волноваха, Петровське, Авдіївка- це не повний список гарячих точок де наші хлопці дали потужну  відсіч ворогу.

Довідка:

Бригада імені Чорних Запорожців має славетну історію. Вона пережила низку реформ, перейменувань та змін.

Ми поспілкувались з в.о. прессекретаря бригади, ексзаступником командира з МПЗ Олександром Самарським, аби дізнатись чим сьогодні живе легендарна бригада.

Отже, минає рік, про які здобутки можна говорити, аналізуючи 2021?

Головне, що в бойових діях ,  ми змогли зберегти якомога більше життів, помітно зростає навченість і професіоналізм особового складу.

В 2014-19 роках держава виділяла значні кошти на модернізацію техніки? Чи продовжується ця практика зараз?

Фінансування стабільне, в цьому році бюджетні витрати на армію помітно зросли, ми постійно оновлюємо техніку, покращилось матеріальне забезпечення військових.

Бригада постійно знаходиться на передовій, чи складно  бути в авангарді?

Бригада щоразу заходить в різні точки з різною інтенсивністю бойових дій. Тому ми

постійно навчаємось, пристосовуємось до різних ситуацій, кожен сектор має свої особливості, про які ми знаємо і відповідно враховуємо їх у прийнятті рішень.  Тому робота на передовій- це в першу чергу досвід, це відсутність страху, це злагодженість в діях до найменшої дрібниці, це шалена відповідальність за життя тих, хто поруч.

Чи  є проблеми з  наповненням особового складу?

Зараз ситуація дещо налагоджується, звісно, деякі люди втомились від війни і пішли із закінченням терміну контракту, залишились ті хто любить і знає військову справу. Наразі ми маємо дійсно професійну армію.

На початку бойових дій були проблеми з дисципліною, як зараз?

Армія це зріз нашого суспільства, отже проблеми які оголилися під час проходження військової служби, це проблеми суспільства в цілому. Організувати дорослих людей, які не були морально готові до війни, які опинились в стресових умовах, не просто, але можливо. Зараз існує гнучка система заохочень і штрафних санкцій, яка суттєво впливає на дисципліну. І знову ж повторюся, зараз в зоні бойових дій служать професіонали- загартовані і навчені люди, які свідомо обрали для себе цю професію.

При повернені з зони бойових дій в мирне середовище ведеться психологічна адаптація?

Працює штатний психолог, працюють фахівці по роботі з особовим складом, в залежності від рівня стресу людям пропонується санаторно-курортне лікування, лікування у шпиталях ЗСУ.

Поговоримо знову про матеріальне забезпечення та престижність професії. В багатьох країнах для військових є чимало преференцій з боку держави- кредити, пільги?

Зараз у військових значно більше пільг ніж у цивільних. Наприклад: компенсація за найм житла,  гідна зарплата, система премій і надбавок ,відпускні. Звичайно якби були інші пільги теж було б добре, але і зараз ми відчуваємо покращення.

Чи вирішується проблема з житлом?

Дуже повільно. Адже десятки років для військових нічого не будувалось. Скажу, що весною, передбачається здача  в експлуатацію житла для військових, можливо далі справа піде швидше.

Зараз бригада повернулась у місце постійної дислокації. Який стан казарм?

Проводяться ремонти, зараз встановлюються пластикові вікна, тепло.

Що скажете про харчування? Харчування відмінне.

М’ясо, овочі, фрукти, йогурти, солодощі - всього вистачає.

І таке питання, яке зараз активно обговорюється в суспільстві. Як військові поставились до обов’язкової вакцинації?

Скажу, що питання звучить, дещо некоректно. Адже у нас не було примусу, щодо прийняття рішення, вакцинуватись чи ні. Не було погроз звільненнями, була роз’яснювальна робота, яка принесла свої плоди. Давайте поговоримо мовою цифр. За три місяці в  бригаді, яка налічує більше  тисячі бійців зафіксовано лише 10 випадків  захворювань на ковід. І це при тому, що люди постійно перебувають у колективі. Отже висновки робіть самі.

І завершуючи нашу розмову запитаю - щоб ви побажали з нагоди професійного свята своїм колегам?

Перш за все натхнення, військового щастя, здоров’я сім’ям, і мирного неба над головою.

 

 

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Тетяна Давиденко
журналістка
Теги: