Узин: з містечка важких бомбардувальників – до кузні піаністів
Про культурне життя на Київщині на прикладі музикального педагога Лідії Сергієнко з Узина – читайте у «Моїй Київщині»
Усі четверо узинських юних піаністів – вихованці педагога Лідії Сергієнко – на нещодавньому міжнародному конкурсі – фестивалі мистецтв «Соняшник» у Києві – завоювали призові місця, а один з юних учнів – Тарас Кириченко – одержав головну нагороду традиційного огляду дитячої виконавчої майстерності – Гран-Прі.
Спершу нагадаємо про формат цього відомого в країні та за її межами дитячого фесту, який займає високі місця у рейтингах вітчизняних фестивалів та конкурсів.
Він проходить щомісяця в концертному залі Державного коледжу туризму та готельного господарства, що на столичній Дарниці, за підтримки Міністерства культури України, столичної служби для сім’ї , дітей та молоді та Благодійного фонду «Соняшник», який власне й «позичив» свій бренд для назви фестивалю.
Статус міжнародного пояснюється його відкритістю: періодично до Києва прижають юні виконавці, танцюристи та вокалісти з-за кордону, частіше - таланти з інших регіонів країни і завжди – учні музичних шкіл столиці та області.
«Тобто, якщо останній конкурс, який проходив минулої неділі 27-го січня, й розглядати, як суто регіональний, то досягнення наших чотирьох піаністів, з огляду на кількість конкурсантів – важко переоцінити», - розповіла у розмові з нами – педагог лауреатів – старший викладач школи й завідуюча фортепіанним відділом Лідія Сергієнко.
Причому учень третього класу Тарас Кириченко, який виборов Гран-Прі фестивалю, виконував досить непросту для свого віку композицію трьохголосну ре-мінорну Сарабанду Т. Лака. Не менш складні опуси композиторів-класиків фортепіанної музики були й у першокласниці Поліни Хлюпи (арія Скалатті), яка зайняла перше місце у своїй віковий категорії. Також «золото», висловлюючись спортивною термінологією, завоювала її тезка – Поліна Кучер, яка ходить у другий клас. Її двоюрідна сестричка та ровесниця Катрин Кучер зайняла друге місце на конкурсі юних талантів.
До речі, для участі у наступний фестивалі «Дебют» -18-го лютого Лідія Вікторівна вирішила знову делегувати головного переможця недільного фесту - Тараса Кириченко, так би мовити закріпити успіх хлопця, а її колега - педагог з вокалу Світлана Черепнова буде хвилюватися за спів своєї учениці Альбіни Починець 28 березня.
До речі, до недавнього часу Узинська музична школа – була філіалом чи не найпотужнішої в регіоні Білоцерківської школи мистецтв, а коли в Узині утворилась Об’єднання територіальна громада, то місцевий заклад культури став самостійним. Педагоги закладу сподіваються, що період адаптації (фінансової та навчально-методичної) не стане занадто довгим та хворобливим.
Після відокремлення від Білоцерківської музшколи колишній узинський філіал (який перебував в цьому статусі майже півстоліття) дещо втратив в педагогічних кадрах, та ж Лідія Сергієнко опікується двома десятками юних приборкувачів білих та чорних клавіш, але сподівається, що наступного першого вересня, кадрового дефіциту в школі не буде. А на перспективу? Та ж Поліна Хлюпа мріє про кар’єру учителя музики.
Світлана Вікторівна переконана у доброму музичному майбутньому cвоїх кращих учнів, бо у них окрім таланту є чи не важлива риса для будь-якого митця – працьовитість!
Резюмуючи почуте, можна сміливо зробити висновок, що участь учнів та їх педагогів місцевої музичної школи у спеціалізованих дитячих фестивалях (а тим паче- перемога на них) посилить творчі амбіції юних місцевих музикантів. І хто-зна: може вже зараз в Узині мешкають майбутні Нейхгаузи та Ріхтери….
Олександр Воронін, «Моя Київщина».
Читати "Моя Київщина" у Telegram