#

Вічні реформи: як живе митниця Київщини

04.10.2021 08:00
Вічні реформи: як живе митниця Київщини
Фото з мережі Інтернет

«Моя Київщина» дослідила стан справ у митниці Київщини. Чи варто розраховувати на якісь позитивні зрушення в її діяльності з урахуванням бекграунду її керівництва, читайте в нашому матеріалі. 

Як відомо, основними завдань та функціями митних органів є боротьба з контрабандою та наповнення бюджету. Як справляються наші митарі з цими функціями, відомо. Про те, чому так відбувається - ничже.

На теренах Київської області нині функціонують пять митних пунктів. Це:
Митний пост «АЕРОПОРТ БОРИСПІЛЬ» за адресою:
Київська область, м. Бориспіль -7, аеропорт "Бориспіль"
Митний пост «Південний» за адресою:
Київська область, Васильківський р-н, смт.Калинівка, вул.Індустріальна, 5
Митний пост «Західний» за адресою:
Київська область, м. Вишневе, вул. Київська, 13
Митний пост «Східний» за адресою:
Київська область, Броварський р-н, с. Димитрово, вул. Гоголівська, 1-А
Митний пост «Спеціалізований» за адресою:
Київська область, Бориспільський район. с. Мартусівка,  вул. Мойсеєва,72

З 2 листопада 2020 року  було розпочато чергову процедуру реорганізації Київської митниці Держмитслужби, як територіального органу,  шляхом приєднання до Державної митної служби України на виконання вимог пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 895 «Деякі питання територіальних органів Державної митної служби» та наказів Держмитслужби від 19 жовтня 2020 року  № 460 «Про утворення територіальних органів Державної митної служби як відокремлених підрозділів» та від 27 жовтня 2020 року № 480 «Про реорганізацію територіальних органів Держмитслужби».

Попередньо, 29 жовтня 2020 року Київською митницею Держмитслужби  було видано наказ № 431-рг «Про затвердження складу комісії та Плану заходів з реорганізації Київської митниці Держмитслужби шляхом її приєднання до Державної митної служби України», яким було затверджено персональний склад комісії з реорганізації Київської митниці Держмитслужби та встановлено 2-місячний строк заявлення кредиторами вимог до Київської митниці Держмитслужби з дня оприлюднення повідомлення щодо рішення про її припинення як юридичної особи.
Головою Комісії з реорганізації Київської митниці Держмитслужби  було призначено Іраклія Катамадзе.
Конкурс на посаду начальника Київської митниці виграв Сергій Вікторович Сілюк, який раніше служив в СБУ, і  до того ж, перед митницею встиг попрацювати у ГУ ДФС у м.Києві.
Варто зауважити, що багато колишніх «сбушників» з групи скандального Семочка, який свого часу попався на фармацевтичних хабарях, стали протеже голови Офісу Президента України Андрія Єрмака і принаймі кілька з них призначені керівниками обласних митних служб України. Як кажуть, кинули щуку у воду...
Після весняних санкцій РНБО в Україні зняли з посад понад 100 митників, відповідно, було оголошено конкурс на заміщення вакантних посад у Дермитслужбі України. Конкретно по Київщині в серпні  2021 року було розміщено повідомлення про те, що штат Київської митниці поповнився п’ятьма учасниками АТО/ООС.
«В рамках кадрового оновлення, передбаченого проєктом Держмитслужби з залучення до служби в митних органах ветеранів АТО/ООС, в Київській митниці було оголошено та проведено конкурс на зайняття 20 посад державної служби категорії «В» на митному посту «Бориспіль».
Серед 80 кандидатів, які подали заявки конкурсній комісії Київської митниці через Єдиний портал вакансій державної служби, виявилося 18 бажаючих з числа учасників АТО/ООС.
Отож, після передбачених конкурсом процедур було визначено 20 переможців, серед яких п’ятеро - учасники пілотного проєкту з числа  коолишніх воїнів АТО/ООС.
Таким чином, на митному посту «Бориспіль» Київської митниці тепер працюватиме  дев’ять учасників АТО/ООС, адже четверо митників з бойовим досвідом вже тривалий час працювали в цьому підрозділі у різних відділах митного оформлення. Цей підрозділ – найбойовіший у Київській митниці на сьогодні.
"Природно, я очікую, що новоприйняті працівники матимуть нульову толерантність до корупції, це - ключове в кадровій реформі, яка втілюється Держмитслужбою", - зазначив начальник  Київської митниці Сергій Сілюк.
Ця заява нового очільника невипадкова, позаяк працівники митниці неодноразово фігурували у серйозних корупційних скандалах.

У липні 2021 року  було повідомлено про підозру головному державному інспектору митного поста «Столичний» Київської митниці Держмитслужби за фактом зловживання службовим становищем (ст. 364 КК України). За даними слідства, у вересні-листопаді 2020 року посадовець, здійснюючи митний контроль, підтверджував правомірність визначення кодів, за якими вони не підлягали оподаткуванню акцизним податком. Проте, згідно з нормами податкового законодавства, ввезені нафтопродукти необхідно було класифікувати за кодом, який передбачає нарахування акцизного податку. Загалом в ході досудового розслідування було  зафіксовано 26 епізодів протиправної діяльності, від чого державний бюджет недоотримав акцизного податку та ПДВ на загальну суму понад 6,5 млн гривень. Наразі досудове розслідування триває.

Цікавить таке питання: чи зможуть зламати найбільш корумповану службу десяток колишніх вояків?

Бо хлопці, якІ брали «по-крупному», навряд чи свідомо відмовляться від такого ласого шматка.

Та й поява на митниці кадрів з СБУ викликає чимало запитань...




 

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Тетяна Іванчук
письменниця