#

В.о. голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко: Бюрократичні процедури не повинні обтяжувати наших жителів та завдавали їм клопоту

14.02.2022 09:33
В.о. голови Бородянської селищної ради Георгій Єрко: Бюрократичні процедури не повинні обтяжувати наших жителів та завдавали їм клопоту
Георгій Єрко

 «Моя Київщина» поспілкувалась з виконуючим обов’язки голови Бородянської селищної ради Георгієм Єрко, аби з’ясувати ситуацію в селищній раді, стан бюджету, проблеми та перспективи розвитку громади.

- Пане Георгію, насамперед, хотілося б дізнатися від Вас, як виконуючого обов’язки голови селищної ради, про ситуацію з колишнім очільником ради, якому наприкінці січня депутати висловили недовіру. Чому так сталося, які політичні сили виявилися в опозиції?

- В опозицію об’єдналися шість політичних сил із семи, які представлені сьогодні в селищній раді. Склалася ситуація, коли накопичилося багато питань до колишнього очільника громади, але  відповіді на них депутати не змогли отримати через відсутність комунікації та діалогу з його боку. Це й спровокувало політичний процес недовіри, який на превеликий жаль, відбувся саме в нашій територіальній громаді. Такою дією депутатам вдалося деблокувати бюджетні питання та привести головний фінансовий документ громади на 2022 рік у відповідність, виправивши певні «недоречності».

- А яка зараз ситуація в селищній раді? Як вплинули останні події на стан роботи?
- Селищна рада працює в перехідному періоді. На сьогоднішній день розпочалася звітна кампанія керівників відділів, структурних підрозділів та комунальних підприємств. Ми ініціювали практику відео-трансляції таких заходів, щоб громада теж могла до них долучитися та почути про проблеми, які існують в Бородянській ОТГ і перспективи їх вирішення.

- Чи правда, що за минулий рік у громаді майже нічого не робилося для розвитку, при тому, що виділялися кошти з обласного бюджету

- Вимушений підтвердити, що протягом минулого року громада перебувала у стані стагнації. Ті кошти, які були виділені з обласного бюджету, ми використали на потреби нашої громади. А от інвестори, мабуть, дивлячись на нашу діяльність, не поспішали до нас приходити. Ті підприємства, які мали бажання зайти і працювати на території нашої ОТГ, можливо, зроблять це в поточному році. Я сподіваюсь на позитивний результат, адже з деякими у нас є домовленості, також ми створили для них запитувані  умови. Тож, робимо все, що залежить від депутатського корпусу та від наших служб, допомагаємо, підтримуємо. Як результат, на сьогодні в громаді діяльність вже розпочали три підприємства, інші – ближче до літа.

- Як взагалі оцінюєте перспективи подальшого розвитку громади?
- Переконаний, що громада має неабияку перспективу, бо має дуже високий потенціал. У нас є аеропорт, залізниці, автомагістраль, яка проходить територією  селища, що в цілому створює привабливість для нашого регіону. Підприємства, які бажають зайти до нас працювати,  мають на меті побудувати і логістичні склади, і переробну промисловість. Також близькість до столиці спонукає  їх до зведення баз для перевантаження. Нині є щебеневий завод, який хоче побудувати майданчик для складання і реалізації продукції. Маємо ми і лісопереробні підприємства. А територія екскаваторного заводу використовується лише на 30 відсотків.

Єдине, хотілося б, щоб зайшли підприємства з екологічно чистим виробництвом, аби громада могла контролювати їх діяльність, і щоб вони працювали на нашій території, створюючи робочі місця.

- Чому так сталося, що комунальні підприємства мають борги по виплаті заробітної плати?

- Загалом, комунальні підприємства працюють нормально. Але вперше за багато років центральна районна лікарня недоотримала кошти на виплату заробітної плати за 1 місяць. Це повязано з несвоєчасним заключенням договорів на пакети обслуговування громадян. Думаю, що цей інцидент буде вичерпано і скоро кошти зайдуть на рахунок лікарні. Ю затримка зарплат на підприємстві «Бородянкатеплопостачання», але сьогодні рахунки розблоковані, і думаю, найближчим часом питання буде вирішено.

- У якому стані знаходяться очисні споруди і на якій стадії розробка проекту їх реконструкції?

- Очисні споруди потребують реконструкції, адже були побудовані ще в 70-х роках. Вони звісно застаріли. Ми перевіряли їх стан і, на превеликий жаль, вже через декілька років вони можуть стати непридатними до експлуатації. Проєкт реконструкції очисних споруд зроблений, сподіваюся, що потрапимо в програму «Велике будівництво» і зможемо їх відремонтувати. Проблемою є і дуже застарілі комунікації водопостачання, адже люди мають отримувати послуги якісно та вчасно. Будемо над цим працювати, маю надію на підтримку депутатів та самих мешканців.

- Які ще проекти подавали на програму «Велике будівництво»?
- Ми також подавали заявки на реконструкцію нашої лікарні та будівництво нового патологоанатомічного відділення на території медзакладу. Проєкт є, підтримка є, тому думаю, що в цьому році зможемо розпочати його будівництво.

Дуже приємно, що минулого року ми подали проєкт на будівництво будинку воїнам АТО в селі Дружнє, який був підтриманий депутатами і нині вже на стадії завершення. Там вони зможуть проходити реабілітацію і проводити дозвілля. До речі, полігон сміттєвих відходів себе також вже вичерпав, тому постає проблема, куди вивозити сміття. Як ми знаємо, сьогодні жодна із громад не має сертифікованого полігону, отже, єдиний вихід з цього становища – побудувати сміттєпереробний завод і приймати сміття з усього району, а переробляючи його, використовувати вироблену енергію на благо нашої чи іншої громади.

- Чи вже прийнято цільову Програму «Громадський бюджет», якою буде передбачено виділення коштів на нагальні проекти громадських організацій та громадян?

- Так, ми виділили кошти. Розробили громадський бюджет, запозичивши досвід у громад, які ним вже користувалися. Відтак, кожен населений пункт, або  ж людина з громади може запропонувати свій проєкт. Далі -  конкурсна комісія зробить аналіз, а переможець отримає ті кошти, які передбачили в бюджеті в тому населеному пункті, з якого вийшов. Я думаю, це наблизить людей до бюджету і вони контролюватимуть, як їх ідеї втілилися в життя.

- Нещодавно у Бородянці виник широкий резонанс навколо питання відміни безкоштовного харчування для дітей 1-4 класів, крім захищеної категорії населення. Яким чином приймалося дане рішення, адже як відомо внесення відповідних змін до програми не було обговорено з представниками батьківських комітетів та не заслухано думку громади? 

- Тому що сталося передував ряд подій і невиконаних доручень. Ще 28 вересня 2021 року  на сесії було запропоновано начальнику відділу освіти провести обговорення з директорами шкіл та вирішити питання харчування школярів 1-4 класів. Рішення сесії було прийнято, протокол обговорення був нам переданий. Але, з вересня по лютий місяць робота з людьми не проводилася. На жаль, через те, що громадськість не  була проінформована, стався резонанс. Депутати прийняли рішення по програмах, які забезпечать харчування. Таким чином ми виділили кошти на харчування дітей у садочках разом із батьками та кошти на харчування дітей в школах. Після певних процедур і обговорення було прийнято рішення харчувати дітей пільгових категорій населення, багатодітних сімей та дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах. На ці потреби із селищного бюджету виділена сума більше 9,4 млн грн, батьківських коштів ще близько 3 млн грн.

На сьогоднішній день фінансова ситуація дуже тяжка, так як минулого року постраждали від росту цін на енергоносії, водопостачання, теплопостачання. Видатки, заплановані на цей рік на оплату  комунальних послуг перевищать минулорічні більш ніж на 5 млн грн, а видатки на медичні заклади – майже на 4 млн. Так само відсутні кошти на розвиток громади, на програми соціального напрямку, матеріальну допомогу на дороговартісне лікування, відшкодування вартості проїзду у громадському транспорті  для пільгових категорій громадян. Всі ці програми мають бути закладені в бюджеті, і при позитивному його зрушенні можна повернутися до повного харчування дітей.

- Чи планується в громаді започаткування процесу інвентаризації землі?

- Звичайно. Я вже казав, що на території Бородянки є землі сільськогосподарського використання, а є землі, які можна використати під логістику. Все залежно від того, де розташована земельна ділянка.  Ближче до траси, чи до залізниці – це звичайно виробництво. Є ще землі водного фонду, озера, річка Здвиж. Думаю, що зможемо раціонально використати ці ресурси, організувати місце відпочинку для наших громадян, рекреаційні зони та нові робочі місці.

-Але ж на це все потрібні чималі кошти. Де їх братимете?

- Сподіваюся, що зайдуть підприємства, бо близькість до столиці складає привабливість нашого регіону.

- Які плани відносно архітектурного розвитку селища?

- Минулого тижня відбулась робоча нарада за участі профільних спеціалістів щодо розробки  плану розвитку центральних вулиць нашого селища, благоустрою екстер’єру  центрального ринку, щоб він відповідав стилістиці  історичного архітектурного  надбання Бородянки. Нашим основним завданням є європейський вектор розвитку, який передбачає поліпшення культурного дозвілля мешканців, торговельного обслуговування, структуризації фасадів, приміщень та тимчасових споруд, розширення інженерних мереж та покращення їх експлуатації, а також – поліпшення дорожнього покриття, озеленення вулиць та місць відпочинку.

- Ви зараз виконуєте обов’язки голови, тож які Ваші подальші плани на перспективу розвитку?

- Я ініціюю в Бородянській селищній раді початок роботи над розвитком цифровізації та інформатизації громади. Ми повинні йти в ногу з часом і сьогодні маємо реалізувати завдання, щоб бюрократичні процедури не обтяжували наших жителів та не завдавали їм зайвого клопоту.

В епоху цифровізації всі процеси і надання послуг мають бути мінімізовані в часі та спрощені процедурно. Потребує кардинального оновлення й підхід до роботи інформування громади. Ставимо перед собою завдання запустити  в громаді роботу команди Дія, впровадити безбар‘єрний простір згідно Національної стратегії, яка передбачає окрім фізичної, інформаційну, суспільну, економічну, цифрову та освітню доступність. Нам необхідні кадри, які допоможуть підсилити роботу соціальної служби, зокрема, розвиваючи онлайн-інструменти протидії домашньому насильству.

Ми будемо підсилюватися  кваліфікованими кадрами для повноцінного запуску зазначеної ініціативи, щоб  на повну потужність використовувати новітні технології та   цифрові продукти, що покликані спростити отримання мешканцями необхідних послуг та допомогти у багатьох процесах управління й комунікації з громадою.

В пріоритеті також підтримка та розвиток культури і спорту.  Наш регіон спортивний, тому нам є ким пишатися: ми маємо видатних футболістів, чемпіонів Європи та світу з пауерліфтингу, боксерів, які займали призові місці на чемпіонатах  України. Нині  на території громади успішно функціонує дитячо-юнацька спортивна школа. Є у нас багато талановитої молоді та творчих мешканців, котрі відвідують освітньо-культурні заклади громади, якими опікується відділ культури Бородянської селищної ради.  
Наголошую, що розвиток громади – це прибрані вулиці, нові  сквери і  парки, зручна інфраструктура, інвестиційні проєкти, створення робочих місць, чисте довкілля і різноманітне дозвілля бородянців. Нам є над чим працювати. І лише тісна співпраця, конструктивний діалог і взаємна підтримка зроблять нашу громаду сильною, сприятимуть її розвитку та комфортному проживанню мешканців.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка
Теги: