#

В.о. начальника ДСНС Бориспільщини Анатолій Лип’явка: Я живу за принципом "більше діла – менше слів"

04.10.2023 08:18
В.о. начальника ДСНС Бориспільщини Анатолій Лип’явка: Я живу за принципом "більше діла – менше слів"
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

Журналісти "Моєї Київщини" поспілкувалися з одним із наймолодших районних керівників ДСНС Київщини Анатолієм Лип’явкою, який розповів про перші здобутки на посаді начальника рятувальної служби Бориспільщини, підготовку до зими та критику від старших колег 

- Розкажіть коротко про свій трудовий шлях, які посади обіймали до того, як очолили ДСНС Бориспільщини?

- Розпочну з того, що навчався у стінах Національного університету цивільного захисту України, який закінчив із відзнакою у 2017 році. Із 2016 року працював на різних посадах у кадровій службі, а згодом став заступником начальника 5 державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Київській області, що в місті Бровари. Із серпня 2023 року – тимчасово виконуючий обов’язки начальника Бориспільського РУ ГУ ДСНС України у Київській області.

- Що вже вдалося зробити з моменту приходу на посаду, що планується найближчим часом?

- Я поставив собі за мету зробити максимально комфортними умови праці для особового складу, щоб вони мали можливість якісно виконувати свою роботу. Рятувальники повинні бути готовими надавати допомогу населенню будь-якої миті, особливо зараз, коли під приціл ворога може потрапити будь-яке тилове місто, особливо поблизу столиці.

Можу прозвітувати про невеликі успіхи, яких спільними зусиллями вдалося досягти. Зокрема, завершуються ремонтні роботи газодимокамери для пожежників, де вони зможуть відточувати майстерність орієнтування під час надзвичайних ситуацій, надання допомоги постраждалим. Також нам вдалося розпочати ремонтні роботи фундаменту приміщення пожежної частині в місті Яготин, який перебував далеко не в найкращому стані. Також у Яготині зробили свердловину, щоб забезпечити особовий склад якісною питною водою. 

Завершили косметичний ремонт господарчої будівлі на території пожежної частини в Переяславі. Вдалося забезпечити особовий склад новими пральними машинками, бойлером, витяжкою, різним господарчим інвентарем, станцією супутникового зв’язку Starlink, дронами, триває пошив зимового взуття для особового складу 23 ДПРЧ.



- Чи отримували критику на свою адресу з приводу віку та займаної посади? Якщо так, то як Вам вдається справлятися із цим навантаженням?

- Критику отримував та отримую щоденно, але серйозного значення цьому не надаю взагалі. Готовий вислухати конструктивні пропозиції, але поки таких не було. На безпідставні висловлювання не реагував і не буду цього робити. Моє завдання, як і кожного з колег, – якісно виконувати поставлені перед нами завдання. Я живу за принципом "більше діла – менше слів", цього ж бажаю і всім іншим.

- Кого із своїх старших колег Ви вважаєте наставником?

- Зі старших колег відмічу керівництво Броварського району, де я працював багато років, Головного управління ДСНС України у Київській області та й служби в цілому, де зібралося багато професійних людей, кожен із яких є прикладом для мене.

- Чи укомплектований штат рятувальників у Бориспільському районі? Як можна популяризувати професію рятувальника, щоб дефіцит кадрів був мінімальним?

- Із упевненістю можу сказати, що штат укомплектований повністю, навіть є близько 20% резерву, ці люди чекають виклику на службу. Попри це, постійно проводиться популяризація професії серед підростаючого покоління та профорієнтаційна робота, співпрацюємо з місцевим філіалом служби зайнятості населення. Рятувальник – це не просто робота, це покликання, далеко не кожен зможе стати частиною нашої великої родини.

- Чи помітили Ви, що цього року майже не було випадків горіння торф’яників, хоча літо було доволі спекотним. Із чим це пов’язано?

- Я переконаний, що це спільний результат роботи підпорядкованого особового складу, представників громад та Національної поліції, які постійно проводить превентивні рейди. Але потрібно пам’ятати, що основна причина стихійного горіння торф’яників – це людська недбалість, зокрема під час відпочинку на природі. Скільки б не було організовано рейдів, їх буде замало, якщо люди будуть нехтувати простими правилами поводженням із вогнем. Ми прикладаємо максимум зусиль для попередження різного роду надзвичайних ситуацій, але на першому місці – свідомість співгромадян.

- Як рятувальники Бориспільщини готуються до зими, яка буде проблемною за прогнозами багатьох експертів?

- На території Бориспільського району розгорнуто три стаціонарні пункти незламності та два мобільні, зокрема в містах Бориспіль та Переяслав. Запевняю, що вони забезпечені всім необхідним для надання людям базових потреб. У наших пунктах незламності можна буде зігрітися, перекусити, зарядити гаджети та зідзвонитися з рідними.

- Із якими проблемами в роботі стикаються рятувальники на Бориспільщині?

- Я не можу щось виділити, адже всі поточні проблеми усуваються по мірі їх надходжень у найкоротший термін. Відповідально заявляю, весь особовий склад, усі хлопці й дівчата максимально заряджені й готові працювати заради нашої перемоги.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст