#

Володимир Тимофієв: Голосуватиму за список «Слуги народу», але по мажоритарці йдуть люди з нехорошою репутацією

03.07.2019 08:08
Володимир Тимофієв: Голосуватиму за список «Слуги народу», але по мажоритарці йдуть люди з нехорошою репутацією

«Моя Київщина» зустрілася з одним із найдосвідченіших політиків на теренах Київщини. Розмова торкалася парламентських виборів та дивної історії з мажоритарниками від лідера електоральної підтримки – партії «Слуги народу»

Володимир Тимофієв - фігура відома не тільки на Київщини (двічі був міським  головою Фастова) але й у всеукраїнському вимірі, бо його попередня біографія подекуди нагадує фабули кримінально-політичного детективу. Свого часу колишній офіцер, як один з керівників громадської організації військових ветеранів, домігся виплати пенсій у потрібному обсязі для значної кількості колишніх військовослужбовців від першого уряду Віктора Януковича, вдавшись разом з однодумцями до пікетування кількох державних установ центрального рівня.

Але найбільшого роздратування у «сильних миру цього» він викликав своєю антикорупційною та антирейдерською діяльністю, зокрема, юридичними консультаціями постраждалим від дій влади проти прав людини чи нечесної конкуренції у бізнесі і відносно нього порушили кримінальну справу. Фактично він відкрив досить довгий список мерів України, яких знімали з посади за допомогою судового переслідування.

Нещодавно з’ясувалося, що Володимир Тимофієв зареєструвався, як один з 26-ти кандидатів у народні депутати України від виборчого округу № 91, який окрім Фастова і Фастівського району включає себе ще й території Макарівського, Сквирського та частини Києво-Святошинського районів.

- Отже, Володимире Опанасовичу, це – ваш першій похід до Верховної Ради?

- Ні, вже – третій. Я балотувався до складу новітнього українського парламенту другого скликання у 1994-му році і зайняв тоді друге місце. Також я планував стати законодавцем у складі попередньої парламентської каденції у 2012-му році, але для того, щоб не допустити до влади висуванця Партії Регіонів Михайла Поплавського зняв свою кандидатуру, аби не розпорошувати на окрузі голоси його конкурентів…

- Тоді Поплавський дійсно не став депутатом, а вже після Революції Гідності переміг, як позапартійний кандидат-самовисуванець на Кіровоградщині, а нині йде до парламенту на чолі списку Аграрної партії, шанси якої подолати прохідний бар’єр - досить примарні. Натомість тоді  у 2012 році представником 91-го ВО в парламенті став бізнесовий магнат Руслан Сольвар, який згодом у 2014-му році знову переміг на окрузі і має всі підстави невдовзі здійснити «хет-трик», як кажуть футболісти…

- Власне, окрім свого намагання відновити справедливість, змінити вітчизняне законодавство, є також бажання не допустити ще одного депутатства Сольвара в парламенті. Адже практика свідчить, що жоден з депутатів парламентської більшості за всі 28 років, включаючи 7 років депутатства Руслана Сольвара, не збирався припиняти пограбування мільйонів громадян України корумпованими чиновниками.

- Як значна кількість колег – бізнесменів-мажоритарників, Сольвар- досить рідкий гість в стінах парламенту, тим не менш користується значною підтримкою виборців. Чим же він вас не влаштовує?

- Кожна монополія – шкідлива. До того ж одним з джерел багатомільйонних статків короля залізничних перевезень були зернові контакти з Росією. Наскільки мені відомо, на початку свого президентства Володимир Путін особисто визначав: кому з українських бізнесменів дати квоту на торгівлю з Російською Федерацією…

- І скільки потенційних агентів впливу сусідньої країни ми зараз маємо в нашому бізнесі?

- На жаль, чимало. Я вже не кажу про явно завербованих Кремлем силовиків, про що засвідчили події п’ятирічної давнини…

- Але не всі ж генерали й офіцери – запроданці…

- Так, але з чесними офіцерами розправлялися. Скажімо, з восьми українських мерів, які до свого обрання носили офіцерський мундир, я – єдиний, що залишився у живих. Різними способами фактично вбили колишніх мерів у Шахтарську, Лубнах, Миргороді, Вишневому… А щоб розправитися зі мною було прийнято спеціальний закон, за яким після цього незаконно були відсторонені від посади 60 міських голів України.

- Але не дивлячись на переслідування ви вирішили знову зайти на мінне поле вітчизняної політики. А чому саме ви йдете до парламенту саме по 91-му округу?

- Бо він мій – рідний, я двічі був мером Фастова і депутатом міської ради, двічі балотувався до парламенту по ньому. Добре знаю проблеми не тільки Фастівського, але Макарівського та Сквирського районів, не кажучи вже про Києво-Святошинський. В окрузі – діти одружувалися, онуки – хрестилися, і було б дивно, як би я балотувався по іншому округу…

- Наскільки я пам’ятаю, -  ви завжди входили до певних громадських та політичних структур і під час різноманітних електоральних кампаній завжди спиралися на їхню підтримку, але цього разу ви йдете як самовисуванець…

- Значну частину громадських організацій правозахисного штибу доводилося створювати самому, тож партійні функціонери знали, що Тимофієв завжди може привести в команду чимало волонтерів, аби посилити групу підтримки певного кандидата чи окремої партії. Так було і у випадку з партією «Слуга народу», які звернулися до мене за підтримкою.

- Вони першими звернулися до вас?

- Так, але після того, як відгукнувся на їхнє гасло у Facebook - змінити країну на краще і запропонувати свої шляхи до цього. Я прийшов до столичного штабу нової політичної сили і згодом вони розмістили інтерв’ю зі мною в соцмережах та на YouTube. В ньому я зазначив, що штаб Зеленського для мене був 19-м за відліком, до якого я завітав, оскільки поставив собі за мету, - особисто проаналізовати усі плюси й мінуси кандидатів у президенти. Я переконався, що Зеленський мислить нестандартно. Незаштампованність мислення, заради справедливості скажу, ще відчувалася у кандидатів у Президенти Кривоноса та Купрія.  Також в цьому інтерв’ю я зауважив, що Зеленський – єдиний із заможних кандидатів, які отримав свої кошти за рахунок свого таланту, а не якихось оборудок.

Мені вдалося через Сергія Червонописького мобілізувати на підтримку цієї політичної сили ветеранів Афганістану. Свого часу, я, як людина, що розбиралася в багатьох нюансах житлового, земельного та майнового права, був юристом при Спілці воїнів-інтернаціоналістів. Окрім того, я чотири рази був помічником народних депутатів і знаю цю кухню.

Тож ще на початку президентської виборчої кампанії я спрямував до першого керівника партії «Слуга народу» Івана Баканова декілька своїх конкретних пропозицій у сфері законодавчих ініціатив. Згодом, в організаційному сенсі, ми дали цій політичній сили майже п’ять тисяч представників до складу виборчих комісій, з цього приводу тричі довелося безпосередньо обговорювати нюанси передвиборчих баталій з паном Бакановим і він тричі зустрічався з активом «афганців».

Потім, коли він вже склав з себе повноваження керівника партії, щоб зосередитись на роботі в СБУ, я теж з ним спілкувався за тематикою боротьби з корупцією та повернення вкрадених земель. Причому,  річ йде не тільки про 8 мільйонів гектарів земель військових містечок, де загальна сума оборудок дорівнює сотням мільйонів зовсім не гривень. А ще я розкрив корупційну систему викрадання 2 мільйонів квартир та наявність у 60 тисяч чиновників від 3 до 600 квартир. Повірте, викривального матеріалу вистачає…

-Я читав Вашу передвиборчу програму в якій власне й наводься цифри, що свідчать про масштаби колишніх зловживань…

- На жаль, не тільки – колишніх, але й нинішніх та, можливо, й майбутніх, тому я власне і вирішив йти до Верховної Ради, аби не допустити подальшого грабування українців, особливо найціннішого нашого  скарбу – землі…

- Тим не менш, навіть, з огляду на майбутню екстрадицію олігарха Дмитра Фірташа до Сполучених Штатів, важко повірити, що вам вдасться реалізувати наступний пункт вашої передвиборчої програми: «Повернути із закордонних банків 154 мільярдів доларів США украдених корупціонерами у українського народу» …

- Звичайно, один у полі – не воїн. Тому я підтримую 42 найважливіші законопроекти,  обов’язок забезпечення прийняття котрих взяв на себе наш президент Володимир Зеленський в своїй передвиборчій програмі, і я готовий за них боротися і вибороти в новому парламенті 2019 року. Причому хочу нагадати, що 29 аналогічних законопроектів  були включені в обов’язкове прийняття депутатською більшістю в кількості 305 народних депутатів України, що були  об’єднані  у парламентську більшість «Європейська Україна» на початку каденції цієї Верховної Ради. Натомість за п’ять років коаліція спромоглася прийняти тільки чотири законопроекти з цієї групи найактуальніших.

А в тому, що я вмію свого добиватися,  може свідчити той факт, що коли я очолював Всеукраїнський комітет із захисту прав військовослужбовців, представників СБУ та МВС нашій Спілці вдалося через суди отримати 9 мільярдів гривень по військовим пенсіям… Але зараз, через 15 років ми знову цим займаємось: півмільйона ветеранів силових структур, всупереч 19-й статті Конституції та профільного закону (№2262)  отримують пенсію вдвічі меншу, ніж передбачено. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман видав Постанову про відстрочення виплат.

- Але, погодьтесь, що  9 мільярдів гривень,- це не 154 мільярди доларів! Що ж будемо розраховувати, що крапля - дійсно каміння точить. Тим не менш, ще раз запитую: чому ви йдете на вибори, як самовисуванець, а не представник президентської партійної структури, яка вам так сподобалась?

- Після того, як партія «Слуга народу» публічно закликала потенційних кандидатів давати до штабу свої заявки для можливого відбору найгідніших на парламентських виборах, я заповнив анкету, а отримавши додаткові запитання – докладно на 17-ти сторінках розповів про себе. А потім стали відбуватися незрозумілі для мені моменти. Замість того, щоб зустрітися зі мною, керівник обласного виборчого штабу Ольга Коваль стала уникати зустрічі, натомість прислала для співбесіди зі мною екс-полковника МВС Микола Федоровича, який спільно з батьком Ольги Коваль – Володимиром – власне й  займалися добором кандидатів на Київщині.

- Отже ви встигли розчарувати у команді Зе?

- Все одно я налаштований голосувати за список «Слуги народу», проте не у захваті від багатьох кандидатів президентської команди на мажоритарці. Ось, приміром,  на нашому фастівському окрузі цю партію представлятиме забудовник – Олег Андрійович Дунда, директор, ТОВ «А.В.С.», оскільки обласний штаб, а потім й центральний офіс партії затвердив для реєстрації у ЦВК саме його кандидатуру. Отже на окрузі балотуватимуться два прихильника Зеленського – Дунда і Тимофієв, а люди- хай вирішують: хто з них кращий…

- Те, що президентська команда вирішила підтримати на 91-му окрузі Дунду а не вас, можливо продиктовано й  тим, що вони, як новий політичний проект з молодіжним брендом, вирішили робити ставку на молодь, а ви – хоч і активна людина, але все ж таки вже - пенсіонер?

- Річ не у віці кандидатів. Якщо проаналізувати список кандидатів до парламенту на 9-ти виборчих округах Київщини, то з’ясується, що принаймні четверо з них з них – забудовники, причому з недуже хорошою репутацією. Тобто ті, хто використовував «тітушок» для відсічі громадським активістам та екологам, які протестували проти хаотично-нерозумної, а подекуди й кримінальної забудови.

-В Інтернеті писали про добрі стосунки забудовника Дунди з чинним нардепом від округу Сольваром. Можливо, перший – технічний кандидат другого, і таким чином обласне крило «Слуги народу» зливає округ «перевіреним кадрам»?

- Імовірність цього – досить велика. Про технічний характер кандидата Дунди свідчить і той факт, що він до останнього часу майже не з’являвся в окрузі в статусі кандидата і не проводив зустрічей з виборцями… І тут я,  за контрастом з минулим, хочу згадати вибори 1994-го року, коли зустрічі з кандидатами в основних населених округах були ледь не головною вимогою тодішньої виборчої практики.

 - Але окрім двох симпатиків чинного глави держави – на окрузі за мандат законодавця будуть боротися ще два десятка кандидатів, хоч зрозуміло, що більшість з них – технічні.  Кого, окрім вас двох та нинішнього депутата від округу Сольвара, можна віднести до групи фаворитів перегонів, а хто, на вашу думку є суто технічним кандидатом?

- На окрузі вже проводилися замовні закриті соціологічні опитування, які здійснювали , наскільки мені відомо, житомирські студенти. Результати я не знаю, але, за свідченням моїх інформаторів, з 23 кандидатів, у рейтингу фігурувало шість осіб, в тому числі і я. Після чого пан Сольвар зустрічався зі мною, пропонуючи різні види співпраці. Можливо в надії на те, що я зніму свою кандидатуру з виборів, як це було у 2012 році, коли я дійсно зійшов з дистанції, аби не допустити до парламенту представника Партії регіонів.

Якщо Дунда не технічний кандидат Сольвара і розгорне серйозну агітацію під брендом «Слуги народу», то є імовірність, що той може не потрапити до парламенту, не дивлячись на 50-60 мільйонів, які він, зазвичай вкладає у виборчу кампанію…

- Звідки інформація про цей кошторис передвиборчих витрат?

- З різних джерел. У нас є запис, де його помічниця запевняє, що він має намір стимулювати до правильного вибору усіх АТОшників округу, вручивши кожному благодійну допомогу в розмірі 300 доларів.

- Хто ще може претендувати на мандат від округу?

- Має певні шанси пройти до парламенту екс-депутат і агромагнат  Віктор Бойко, який свого часу очолював «Агрорезерв».

За конфедиційною інформацією мені відомо, що Тетяна Засуха виділила 2 мільйони доларів на те, аби провести до парламенту свого ставленика – мера Фастова Михайла Нетяжука, який у лютому сприяв прийняттю рішення щодо виділенню їй землі в міській зоні (фактичне все Завокзал’я Фастова) у розмірі 1100 гектарів з орендним строком використання аж на 49 років. Згідно з законом, ці землі були призначені під особисті селянські господарства місцевим жителям, у тому числі АТОшникам. Насправді вони через одеських студентів відійшли Засусі, вірніше її приватній структурі «Світанок»…

- Схема Черновецького з підставними особами продовжує жити?

- На жаль, так. Це, дійсно, обкатана схема: неважко зібрати копії паспортів студентів та їхні коди, і вони з легкістю стануть посередниками за певну суму гонорару…

-А рейтинг самого Нетяжука у місті високий?

- Частина жителів його підтримує, інша – ненавидить. На останню емоцію їх спонукає низка невирішених комунальних та екологічних проблем міста. Зараз через проблеми з каналізацією до Фастова важко під’їхати через сморід… Окрім того практично в аварійному стані знаходяться два гуртожитки заводу «Червоний Жовтень» та міського гуртожитку, який так і не вдалося продати приватним інвесторам.

- Ви ж самі були мером міста? Невже при вас усе було гаразд?

- Коли я був міським головою бюджет міста становив всього лише 28 мільйоні. Нині бюджет Фастова – 140 мільйонів. Плюс 100 мільйонів на 2019 рік виділили з центру, очікували приїзд Порошенко 21 січня – на ювілей Злуки: документ у 1919 році був підписаний саме у Фастові. І це при тому, що у районі немає жодного ОТГ, попри те, що вони успішно функціонують у сусідів…

- Окрім боротьби з корупцією, на що б ви хотіли зосередитися у майбутній законодавчій роботі, в разі перемоги на виборах?

- На земельному питанні. Потрібно провести їхню загальну інвентаризацію, бо погоджених земельних меж між населеними пунктами немає, що породжує величезну корупцію навколо них. Коли я був мером, у нас було 6,8 тисяч гектарів, нині – вже менше чотирьох, але у декого є плани прибрати до своїх рук 500 гектарів ліса, який знаходиться в межах міста, а також узбережжя місцевої річки та ставка…

До речі, ми, громадські активісти, на хвилі подій 2014-го року спромоглися прийняття у першому читанні закон №4355 про землі населених пунктів. У масштабах країни мова йде про контроль над ефективним використанням більш ніж восьми мільйонів гектарів земель. Не меншою є площа земель збанкрутілих підприємств…

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook