#

Взаємні образи через Коцюбинське та медичні проблеми: як засідала облрада

26.11.2021 06:57
Взаємні образи через Коцюбинське та медичні проблеми: як засідала облрада
Питання Коцюбинського так і не було вирішено

У середу, 24-го листопада, відбувся другий етап сьомої сесії Київської обласної ради восьмого скликання. І знову робота депутатів відбулася на тлі пікетів. На сесії побував і кореспондент «Моєї Київщини»

Як і минулого четверга, коли проходив перший етап сьомої сесії обласної ради, у середу будівлю облради та облдержадміністрації (де за сумісництвом також знаходяться і офіс ЦВК, а з недавнього часу й кабінети Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, яке днями очолила одіозна Ірина Верещук) знову оточили протестувальники.

Значно поменшала кількість тих, хто протестував на першій частині сесії проти реорганізації Білоцерківського онкодиспансеру, трохи менше ніж минулого тижня було й погорільців з  чотирьохповерхівки Білгородки, проте з’явилися і нова партія пікетників – із смт Коцюбинське, значна частини котрих (разом з наочною агітацією) згодом перекочувала до сесійної зали.

Зауважимо, що з дюжини питань порядку денного – більш ніж половина стосувалася охорони здоров’я. Оскільки спорт теж можна віднести до цієї проблематики, показово, що на самому початку пленарного засідання сесії керівництво облради нагородило українку Аліну Акобію-Грушину нагрудним знаком «За заслуги перед Київщиною», яка виборола «золото» чемпіонату Світу у боротьбі U-23 у боротьбі з російською спортсменкою.


В останню мить внесли до порядку денного і поправки до бюджету поточного року, завдяки чому понад 10 млн грн спрямують з обласного бюджету на розвиток медичної сфери пристоличного регіону.

Завдяки прийнятому рішенню з обласного бюджету буде виділено майже 6,3 млн грн на підтримку медичних установ Київщини та оплату роботи медпрацівників, а 4 млн грн – на капітальний ремонт гематологічного відділення під центр гематології та трансплантації кісткового мозку у Київському обласному онкодиспансері.

Коментуючи дане рішення по завершенню сесії очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін, зокрема сказав: «Депутати облради підтримали проєкт рішення про внесення змін до бюджету Київської області на 2021рік. Це дуже важливо, адже робота в медичній сфері завжди була відповідальною, а зараз у часи епідемії коронавірусу тим більше. Тож маємо спільно докладати всіх зусиль, щоб медпрацівники та лікарні були забезпечені всім необхідним».

Відповідно до плану роботи обласної ради, депутати обговорили та підтримали кадрові призначення, розгляд яких був перенесений з першого етапу сесії: Ігор Кучма став гендиректором «Київської обласної лікарні» та Іван Клюзко - гендиректором «Київської обласної клінічної лікарні».

Остання установа була заснована понад 150 років тому і її новий очільник (дипломований хірург, який раніше працював у Вишгородській лікарні) пообіцяв для «Моєї Київщини» ексклюзивне інтерв’ю після того як увійде у курс справи та ознайомиться з колективом медичної установи та з тими проблемами, які стоять перед ними.

Торкалися медицини і низка інших питань сесії, зокрема щодо реорганізації «Київського обласного центру реабілітації та спортивної медицини» шляхом приєднання до «Київської обласної лікарні»,  «Київського обласного кардіологічного диспансеру» шляхом приєднання до «Київської обласної клінічної лікарні», нарешті - «Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру» шляхом приєднання до «Київського обласного онкологічного диспансеру».

Як ми вже писали, останнє питання було винесене у порядок денний першої частину сесії, але тоді депутати перенесли його розгляд з минулого четверга на нинішню середу, аби провести відповідну роз’яснювальну роботу. Поїздка керівництва облради у Білу Церкву минулої п’ятниці та грунтовний виступ-роз’яснення очільниці  Обласного диспансеру Алли Арешкович переконали навіть скептиків у тому, що реорганізація (а зовсім не закриття!) – річ  потрібна, оскільки  у процесі реорганізації зміниться лише  підпорядкування закладу  (лікарня увійде до складу КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер») та продовжить свою роботу у звичному режимі. Натомість лікарям пообіцяли суттєве збільшення зарплатні та покращення умов праці.

У коментарі для нашого видання Алла Арешкович вже по завершенню сесії зазначила: «На превеликий жаль, кількість онкологічних захворювань збільшується із кожним роком і Київщина – одна з лідерів цієї сумної статистики. Причому пов’язано це не тільки з аварією на Чорнобильській АЕС. Тому майже 95% коштів за обласною програмою «Турбота» виділяється саме на лікування онкологічних захворювань».

При цьому вона нагадала, що Білоцерківський онкодиспансер обслуговує не лише Білу Церкву, але й прилеглі громади, зокрема, з півдня Київщини, а організаційна процедура приєднання до КНП КОР «Київський обласний онкологічний диспансер» закладу дасть і інші плюси, зокрема:

«Медики диспансера отримуватимуть у рази вищу заробітну плату. Попри те, що обидві лікарні підписали угоди з НСЗУ по 11 пакетів надання медичних послуг кожна, Київський обласний онкодиспансер має вищий коефіцієнт оплати. «Відповідно, цей коефіцієнт збільшиться і в диспансері Білої Церкви. А це означає, що медичні працівники за свою роботу матимуть зарплату на рівні Київського».

Тож голосування за цей пункт порядку денного сесії було результативним.


Разом із тим, депутати обговорили й проголосували ряд екологічних питань. А ось питання «Про Схему планування території Київської області» так і не було підтримано. Забракло шести депутатських голосів і вочевидь колись у майбутньому його знову будуть розглядати після відповідних консультацій.

І хоча у формуванні порядку денного сесії  не було і згадки про смт Коцюбинське, тим не менш воно малося на увазі, як кажуть за умовчанням. Тому поряд з пікетувальниками на дворі, частина мешканців Коюбинського, на чолі з селищним головою Сергієм Данішем, прорвалася і до сессійної зали. Йому з трибуни опонував лідер фракції «За Майбутнє» Ярослав Москаленко, якого перший звинуватив у намірі «продати Коцюбинське столичним забудовникам».

Останній в свою чергу зазначив: «Що відбувається сьогодні? Група людей бореться за збереження Біличанського лісу. Інша група бореться за те, щоб на один день отримати відомче право на території Біличанського лісу. Поки будуть стояти тітушки, автоматом будуть забивати палі, забудовуватися безпощадно. Якщо, не дай Боже, це станеться, то згадайте цей мій виступ сьогодні»

Нагадаємо, Київрада щодо цього подала звернення до правоохоронних органів. Також Київ подав позови до суду, щоб скасувати рішення облради про затвердження Схеми Київщини та рішення Бучанської райради про встановлення меж селища Коцюбинське, яке розширили за рахунок Біличанського лісу столиці. 

Якщо пригадати минуле, то варто зауважити, що на цю землю  з 2008 року зазіхають ірпінські забудовники, зокрема команда ексмера Ірпеня Володимира Карплюка.

Коментуючи події в облраді, зокрема зміст плакату - «Коцюбинське – нерозмінна монета»  у Facebook Юрий Устиновский зокрема зауважив:

«Автор цього плакату, який тримають поплічники Даніша - геній. Лише трьома словами йому вдалося описати всю суть окупаційної адміністрації Коцюбинського. Для них селище то виключно монета, до того ж НЕРОЗМІННА і вони вчепляться в горлянку будь-кому хто посміє цю монету розміняти без них. Фройд би плакав»

Відчувалося, що кожна із сторін конфлікту – лукавить і не говорить усієї правди і питання Коцюбинського рано чи пізно знову виникне на порядку денному.

Разом з тим і заступник голови облради Тетяна Семенова і очільник Київської облдержадміністрації Василь Володін завірили кореспондента «Моєї Київщини» в тому, що як би у майбутньому не піднімалося питання Коцюбинського, «воно буде розглядатися лише у межах області».

По завершенню сесії перед будівлею облради ще залишалося кілька пікетувальників з Білгородки. Нагадаємо, що на початку року тут у чотирьохповерховому будинку сталася резонансна пожежа, яка  виникла після того як злочинці вбили там місцевого жителя та намагалися замаскувати злочин як нещасний випадок. Внаслідок чого була повністю пошкоджена покрівля будинку, значна частина квартир постраждала ще і від води, якою власне й гасили пожежу, а сам будинок знаходиться в аварійному стані, двері під’їздів  опечатані, а власники квартир вимушені тимчасово переїхати до родичів чи орендувати інше житло.

Як запевнив протестуючих представник облдержадміністрації 2 мільйони гривень буде виділено на ремонт цієї споруди з резервного фонду області, але для цього потрібно здійснити низку формальних процедур.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Олександр Воронін
журналіст