#

"Вічні" мери, секретарі та клони: хто рветься до мільярдного бюджету в Борисполі

22.10.2020 08:00
"Вічні" мери, секретарі та клони: хто рветься до мільярдного бюджету в Борисполі
Фото із мережі Інтернет

«Моя Київщина» продовжує аналізувати списки бажаючих очолити вже діючі та новостворені ОТГ, міські ради областіПрийдешні вибори обіцяють бути гарячими, особливо в пристоличних регіонах, де на кону стоять колосальні суми бюджетів, де найдорожча земля та найвигідніша територія
Безумовним лідером у виборчих перегонах до місцевих рад за кількістю бажаючих стати головою міста виявився Бориспіль. Це найменшою мірою пов’язано з патріотичним бажання змінити життя населення на краще. Скоріше, причина тут банальна: мільярдний бюджет міста та можливість його дерибану. За посаду Бориспільського міського голови цьогоріч змагатимуться 18 кандидатів. Варто зауважити, що в списку нема жодної жінки, зате є «двійники» та нові прізвища, невідомі більшості мешканців.

Який вибір зроблять бориспільці, буде скоро відомо. За омріяне крісло міського голови Борисполя зійдуться в боротьбі нинішній голова Бориспільської районної ради Владислав Байчас, одіозний секретар-«розбійник» Бориспільської міської Ярослав Годунок, активіст Ігор Петровскіс, з яким свого часу Годунок побився прямо в приміщенні міськради, чинні депутати міської ради Олег Верес та Євгеній Грона, депутати минулих скликань Олександр Денисов та Володимир Борисенко. Чинний міський голова Анатолій Федорчук також братиме участь у виборчих перегонах, попри те, що перед цим публічно відмовився балотуватися на посаду мера. Крім того у списках кандидатів зареєстровано два клони Федорчука. 
Почнемо з першого у списку кандидатів. Ним був зареєстрований Ігор Евалдсович Петровскіс. Він народився 12 січня 1975 року у місті Санкт-Петербург Російської Федерації. Проживає у Борисполі. На посаду мера йде самовисуванцем. За даними ЦВК, тимчасово не працює. Відомо, що  раніше він працював директором ТОВ «ДВК», дистриб’ютором пивної компанії Carlsberg Ukraine, HoReCa, комерційним директором КЗН «Росинка». Прізвище Петровскіса засвітилося у вітчизняних ЗМІ влітку 2019 року, коли між секретарем Бориспільської міської ради Ярославом Годунком та Ігорем Пєтровскісом сталася бійка прямо у приміщенні міської ради. Годунок звинуватив Петровскіса у сеператизмі, а той в свою чергу Годунка у хабарництві. Невдовзі Президент Зеленський призначив Петровскіса головою Кремінської РДА Луганської області, але він наразі там не працює. Має досвід роботи на керівних посадах в органах влади Луганщини. Нещодавно кандидат в мери озвучив представникам руху «За чесні вибори» цифри - від 300 до 400 тисяч доларів — саме у стільки обійдеться передвиборча компанія кожному кандидатові на посаду міського голови Борисполя. Варто зауважити, що Петровскіс також оприлюднив цілу низку корупційних схем, які, за його словами, роками присутні у місті.

Самовисуванець Богдан Васильович Тищенко народився 5 червня 1978 року у місті Бориспіль, де й проживає. Має вищу освіту, тимчасово безробітний.

Андрій Вікторович Поляниця народився 7 грудня 1979 року в селі Ясениця-Замкова Старосамбірського району Львівської області. Разом з родиною мешкає в Борисполі. Освіта вища – інженер-механік зварювального виробництва, закінчив Чернігівський політехнічний університет, має диплом Академії адвокатури України за фахом юрист. Приватний підприємець, разом із дружиною 20 років займається бізнесом: організували власну справу в сфері будівництва – ФОП «Поляниця Людмила Василівна». Очолює Київську обласну крайову організацію "Народного руху України". Він є серед засновників ТОВ «Імпульс-А» (будівництво будівель).
Балотується в депутати Бориспільської ОТГ від міської організації ПП «Народний рух України».
Олександр Анатолійович Денисов, самовисуванець, народився 26 січня 1979 року у Прип’яті. Із 1983 року мешкає у Борисполі. Випускник Харківської національної юридичної академії за спеціальністю Правознавство. Працював за фахом у приватних компаніях, має посвідчення адвоката і нотаріуса. Веде індивідуальну адвокатську діяльність, є членом Ради адвокатів Київської області. Він також є директором ТОВ «Денмарк Інвест». З його подачі створено не одну громадську організацію. У 2006 та 2010 роках був обраний депутатом Бориспільської міськради та працював керівником юридичного відділу міськвиконкому, але розрахувався з посади за власним бажанням, бо перейшов в опозицію до команди мера Федорчука. У правозахисника відкрита громадська приймальня, а також він проводить виїзні консультації в селах району. У 2014 році балотувався до Верховної Ради від партії «Народний фронт».

Володимир Григорович Сидоренко - голова Бориспільської міської патрійної організації « ВО Батьківщина», від якої і балотується. Народився 23 січня 1976 року у місті Бориспіль, де і проживає. Працює директором ТОВ «Вегас». Раніше працював начальником Державної екологічної інспекції Київської області. Був помічником двох нардепів 6-го скликання – Володимира Каплієнка ( з «Блоку Юлії Тимошенко», на громадських засадах) та Миколи Лісіна (з «Партії регіонів»на платній основі). 

Анатолій Соловйович Федорчук, чинний міський голова, народився 26 листопада 1959 року в  селі Малий Скнит Славутского району Хмельницкої області. Має вищу освіту та проживає у м. Бориспіль. З 2006 року він є незмінним  мером міста. Безпартійний, балотується від партії «Наш край». З 1978 по 1980 рік Анатолій Федорчук служив у війську. З 1985 по 1987 рік працював вчителем історії в Бориспільської середній школі №7. З 1987 по 2002 рік працював у правоохоронних органах. З 2002 по 2006 рік, почавши з посади начальника відділу безпеки,  дійшов до заступника генерального директора з персоналу ЗАТ «ПентоПак» (виробник ковбасних оболонок). З 18 квітня 2006 року працює на посаді голови Бориспільської міської ради та її виконавчого комітету. Політичний шлях його розпочався з бориспільського осередку «Блоку Юлії Тимошенко»(БЮТ). У жовтні 2010 був переобраний головою Бориспільської міської ради VI скликання, а на вибори вже йшов від «Партії регіонів». То був вибір без вибору, аби не вилетіти із політичної обойми. Федорчук займав посаду голови Бориспільської міської організації «Партії регіонів», ряди якої покинув 20 лютого 2014 року- спрацював інстинкт самозбереження.  2 листопада 2015 року  знову очолив міськраду Борисполя VII скликання, але вже  як висуванець партії «Наш край». У липні цього року Анатолія Федорчук заявив  про відставку, проте пост не залишив  - депутати Бориспільської міської ради не проголосували за задоволення заяви мера. Федорчук пояснив,  що протистояння між  ним та секретарем Ярославом Годунком не дає йому працювати, але депутати відмовилися звільнити Годунка. Загалом, шанси у Федорчука перемогти - дуже високі... 

І це - попри скандали за його участю. Свого часу у знак протесту проти рішення про виділення бюджетних коштів на установку так званого «крісла бажань» в місті вартістю 199 тис грн депутати Бориспільської міськради подарували своєму меру «золотий»

унітаз. Гучний скандал, пов’язаний з мером Борисполя, розгорівся в 2015 році, коли Федорчук вирішив передати 20 га міської землі ООО «Бісквітний комплекс «Рошен» — дочірньому підприємству «Кондитерскої корпорації «Рошен», яка належить экс-президенту України Петру Порошенку. Варто зауважити, що депутати  міськради під керівництвом мера проголосували за те, щоб земля була виділена корпорації без проведення аукціону.
Олексій Миколайович Москвічов народився 3 жовтня 1977 року у Борисполі, де й проживає. Балотується як самовисуванець. Працює слідчим слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області. Раніше працював у Славутицькому міському відділі ГУМВС України в Київській області.
 Олег Олександрович  Верес народився 27 червня 1970 року  в місті Бориспіль, де й проживає.Член політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода», від якої і балотується на посаду міського голови. З 1996 року є майстром спорту України з шахів. В товариській грі з шахів з чинним мером Анатолієм Федорчуком отримав перемогу. В даний час працює на посаді старшого інженера станційно-лінійної дільниці №2 м.Бориспіль Київської міської філії ПАТ «Укртелеком». На цьому підприємстві працює вже майже 26 років. У 2015 році невдало балотувався в Київську обласну раду від ВО «Свобода». 
Віктор Леонідович Молодий народився 18 квiтня 1972 року в селі Лисогірка Жмеринського району Вінницької області. Бізнесмен, займається переважно виробництвом, зокрема пошиттям одягу та взуття на підприємствам, що успішно функціонують у Броварах, Боярці,  та інших населених пунктах Київщини. Був співзасновником ТОВ «Форрест-Лайн»

(лісівництво та лісозаготівля).  На посаду мера його висуває партія «Пропозиція». У 2014 році балотувався до Верховної Ради самовисуванцем. 

Євген Володимирович Царюк народився 17 червня 1974 року в місті Алмати, Казахстан. Проживає у Києві. Директор Товариства з обмеженою відповідальністю Є директором ТОВ «Парус Плюс» та заступником голови наглядової ради «Об’єднання ветеранів розвідки України».Також Царюк серед засновників ТОВ «Палітра». Балотується на посаду мера від політсили «Сила  і честь». 

 Владислав Михайлович Байчас народився 28 червня 1970 року в с.Проців, Бориспільського району, Київської області. Освіта вища. У  2017 році закінчив Одеський національний університет ім. Мечникова за спеціальністю правознавство. Чинний голова Бориспільської райради, живе у Борисполі. Безпартійний, на вибори йде від партії «Слуга народу». З 1995 по 2000 рік Байчас очолював ТОВ «Найс»,з 2000 по 2010 рік – голова правління ВАТ «Евронефтепродукт»,займався бізнесом у сфері нерухомості. Був помічником-консультантом народного депутата Верховної Ради України VI скликання Сергія Міщенка (фракція «Блок Юлії Тимошенко») який невдовзі стане його кумом, на громадських засадах у 2007-2010 році. В тому ж році обраний депутатом Бориспільської районної ради від «Партії регіонів», яку пізніше і очолив. З 2010 по 2014 рік – голова Бориспільської районної ради. Пішов з посади голови партії після подій на Майдані, в кінці лютого 2014 року, а у 2015 році балотувався і був обраний вже від партії «Блок Петра Порошенко» (БПП) в Бориспільську районну раду VII скликання. Знає чоловік, коли треба розвернути кашкета. Владислав Байчас - виходець із середовища таксистів-«бомбил», «тримавших» Бориспільский аеропорт на початку 1990-х  в складі так званої «бориспільської ОПГ», досі вважається «хазяїном»  Борисполя.

Олександр Володимирович Грощенко народився 8 червня 1988 року в селі Гора Бориспільського району, проживає у Борисполі. Має вищу освіту. У 2005-2010 рр. навчався в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
На вибори йде від політичної партії «За майбутнє». З 2010 по 2015 рік працював на різних посадах в малому та середньому бізнесі. З 2015 року і по нинішній час – директор ТОВ «Київтрансенерго», Засновник ТОВ «Всеукраїнська енергопостачальна компанія «Укренерго»та ТОВ «Київтранспаксервіс»,

Владислав Володимирович Пилипчук народився 4 липня 1980 року у місті Бориспіль, де й проживає. Балотується від політичної партії «Перемога Пальчевського». Працює директором ТОВ «35 км».  У 2019 році балотувався до Верховної Рада 9-го скликання самовисуванцем по округу № 98  в Київській області, але не був  обраний. Був членом партії «5.10», наразі безпартійний. На виборах до Ради у 2014 році був довіреною особою Олега Ляшка. 

Володимир Костянтинович Борисенко народився 16 липня 1987 року в місті Бориспіль Київської області, освіта вища, працює комерційним директором, ТОВ «БФ Груп» висунутий Київською територіальною організацією політичної партії «Європейська солідарність». Невдало балотувався  до Верховної Ради 8-го скликання від партії «Народний фронт» та брав участь у минулорічних виборах народних депутатів як самовисуванець. Працював  помічником нардепа 8 скликання Андрія Іванчука («Народний фронт»)на громадських засадах.
Артем Ігорович Федорчук народився 24 березня 1988 року у місті Славута Хмельницької області, проживає у  Києві. Приватний підриємець. Балотується як самовисуванець.
Євгеній Миколайович Грона, народився 28 травня 1988 року у місті Біла Церква. У 2015 році був обраний від партії БПП, але поміняв політичний окрас і наразі є членом політичної партії «Опозиційна платформа – За життя»,від якої і балотується на голову ОТГ. Грона є засновником одного із найбільших приватних підприємств міста Бориспіль – «Автосервіс», сферою діяльності  якого є пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення. Також Грона є серед засновників малого приватного підприємства «Маріанна» - це мережа ресторанів та надання послуг мобільного харчування, ТОВ «Детективно-юридична компанія Аякс» (діяльність у сфері права), ТОВ «Енерготрейд ЛГ» (торгівля газом через місцеві трубопроводи). Варто зауважити, що всі компанії зареєстровані у Борисполі. 

Чинний секретар міськради Ярослав Миколайович Годунок народився 2 липня 1977 року в селі Любахи Володимирецького району Рівненської області, проживає у Борисполі. Йде на вибори від політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка». Був  депутатом Бориспільської міської ради V та VI скликань, членом «Радикальної партії Ляшка», після цього був у партії ВО «Батьківщина», У 2017 році став секретарем міської ради. Примітно, що бориспільський «розбійник», як його прозвав під час візиту до міста президент Зеленський минулого року, зосередився у своїй травлі переважно на заступнику мера – Дмитру Гопанчуку, який представляє БПП-«Солідарність». Проте слова чинного секретаря часто розходяться з діями. 25 лютого Годунок в футболці з написом «Вийди звідси, розбійник» та плакатом «Чекаю вибачень від президента» попросив  главу держави розслідувати розкрадання коштів попередньої райгосадміністрації, на що Зеленський порадив йому з таким питанням звертатися до правоохоронних органів.
4 червня 2020 року працівники Бориспільської міської ради вийшли на мітинг протесту під гаслом «Геть розбійника», основною вимогою якого було скликання позачергової сесії міськради і звільнення з посади секретаря міськради Ярослава Годунка.
Олександр Миколайович Федорчук народився 15 січня 1983 року в селі Волиця Славутського району Хмельницької області, а проживає у місті Красилів Хмельницької області. В минулому ФОП (діяльність - таксі), тимсачово не працює. На вибори йде самовисуванцем. 
Як бачимо, персонажів вдосталь, на будь-який смак. Тепер вибір - за людьми.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст