#

Анатолій Щадило: що чекати від генерала на посаді керівника поліції Київщини

03.10.2023 12:03
Анатолій Щадило: що чекати від генерала на посаді керівника поліції Київщини
Анатолій Щадило

Поява нового очільника поліції в Київщині, який зайняв місце Андрія Нєбитова, викликала чималий резонанс у різних суспільних колах. Через це "Моя Київщина" вирішила підготувати розлогий матеріал про новопризначенця, який сам родом із Хмельниччини, але тривалий час працював на Дніпропетровщині. Про його попередню діяльність, а також про те, яких результатів очікувати від Анатолія Щадила на Київщині, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Нагадаємо, що 11 вересня міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко офіційно представив Анатолія Щадила як нового керівника Головного управління Національної поліції в Київській області.

Що відомо про новопризначенця?

Анатолій Щадило – генерал поліції третього рангу. 



Народився 30 квітня 1967 року в Хмельницькій області. Закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук. Проходив службу в Збройних силах України, а саме в республіці Афганістан. 

Роботу в правоохоронних органах розпочав 1997 року на посаді оперуповноваженого Старокиївського районного відділу податкової поліції управління податкової поліції Державної податкової адміністрації у м. Києві. Згодом пройшов шлях від оперуповноваженого до заступника начальника Головного управління МВС України в Києві.

  • У 2012-2014 роках працював заступником начальника Управління МВС України у Волинській області. 
  • У 2017 році Анатолій Щадило став старшим науковим співробітником 2-го науково-дослідного  відділу науково-дослідної лабораторії криміналістичної та спеціальної техніки Державного науково-дослідного інституту МВС України. 
  • У 2019 році призначений радником голови 3-го відділу Департаменту забезпечення діяльності голови Національної поліції України. Того ж року став начальником Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області (вересень 2019 рік).
  • А вже 2020 року очолив Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області.

У Мережі є чимало інформації про імовірний зв’язок Щадила з наркобізнесом. Зокрема, в серпні 2022 року ексочільник поліції Кам'янського, полковник Нацполіції Сергій Лукашов офіційно заявив, що Анатолій Щадило "кришує" у Кам'янському та сусідніх містах організоване злочинне угруповання з торгівлі наркотиками, до якого входять як цивільні люди, так і правоохоронці. Такі ж заяви звучали й тоді, коли Щадило очолював поліцію вже на Дніпропетровщині.

Варто зазначити, що Дніпропетровщина та саме місто Дніпро – вкрай багатий, складний та проблемний регіон. Але Щадило зумів знайти спільну мову та налагодити робочі стосунки зі норовливим міським головою Дніпра Борисом Філатовим.

Подейкують, що інформаційні "вкиди" проти Щадила організовували місцеві бандити. Серед замовників називають сумнозвісного "Наріка"-Петровськогоякий не зміг впливати на керівника поліції, до чого звикли місцеві "смотрящі".

Не можемо оминути цю вельми одіозну постать. Олександр Петровський – більш відомий як кримінальний авторитет на прізвисько "Нарік" – лідер організованого угруповання Дніпра, що спеціалізувалося на насильницьких та економічних злочинах. Петровському приписують рекет, шахрайство, контроль над розгалудженою мережею шахрайських call-центрів, звязок із незаконним видобутком бурштину, нафти і газу тощо.

Експерти оцінюють призначення Анатолія Щадила очільником поліції Київщини по-різному. Так, політолог Микола Спірідонов прокоментував ситуацію наступним чином:

Я багато працював на Київщині та тривалий час відстежую реформи поліції ще з часів фейсбук-міністра Авакова. Питання зміни керівництва поліції у столичному регіоні – це завжди резонансна справа. Попередній багаторічний керівник генерал Нєбитов позитивно зарекомендував себе на посаді та пішов на підвищення, ставши заступником керівника Нацполіції України.
Новопризначений генерал Щадило дуже активно працював в стратегічно важливому регіоні – на Дніпропетровщині, яка сьогодні є ключовою у підготовці до майбутньої Перемоги у війні. Саме цей безцінний бойовий досвід новий керівник поліції Київщини якраз і може застосувати в непримиренній боротьбі з бандитизмом у столичному регіоні. Безперечно, усі очікують кадрові перестановки в районних управліннях поліції, але це нормально, коли новий керівник приходить зі своєю командою.
Головне завдання сьогодні – зберегти довіру громадян до поліції та розвивати позитивні напрацювання попереднього керівника.
 

Призначення прокоментував і доктор юридичних наук, Президент Української фундації дослідників права, Віктор Швець, який до обрання народним депутатом працював керівником Колегії адвокатів міста Києва та був на керівних посадах у Генпрокуратурі, а у Верховній Раді України 5 та 6 скликань курував Комітетом із питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності: 

 
У мене немає сумніву, що замість колишнього начальника поліції Київщини Нєбитова, на долю якого припав найтяжчий період початку Великої війни, буде призначений такий же професійний і патріотичний керівник. Мені здається потрібно довіряти керівнику поліції України, який ухвалив таке рішення.
Новому начальнику поліції України потрібно побажати  якнайкраще забезпечити правовий порядок і захист прав і свобод українців на території області.

 

Білоцерківський журналіст та активіст Геннадій Прищепчук звернув увагу на суспільні очікування від нового керівництва поліції Київщини:

 

Точка кипіння у відносинах поліції та простого українця добігає кінця. Це останнім часом показали трагічні випадки у Дніпрі та у Харкові, а також численні повідомлення про хабарників серед патрульних поліцейських. Довіра до правоохоронних органів падає і люди шукають захисту. Переконаний, що поліцейські мають потенціал мати таку ж високу довіру, як ЗСУ та церква.
 
На Київщині завжди була складна криміногенна ситуація, бандити завжди рвалися до влади та намагалися впливати на правоохоронців. Зараз на моїй рідній Білоцерківщині взагалі біда з патрульною поліцією, яка відверто знущається над нашими громадянами, а патрульну поліцію збільшують. Для чого, якщо вони працюють проти власних громадян!? Через це багато хто у відчаї та планує покидати країну, бо не вірить у покращення ситуації.
 
Захищати людей не потрібно, їх потрібно розуміти і підтримувати, а не створювати простому громадянину проблеми. І ми хочемо вірити у позитивні зміни, а зміна керівництва поліції Київщини в особі генерала Щадила та нової команди, яка прийде разом із ним, вселяє в мене оптимізм. Вірю, що Анатолій Щадило, маючи досвід служби в Афганістані, міліції та поліції, досвід бойових дій, використає цей досвід для захисту інтересів громадян та кардинальних змін на краще в столичному регіоні.

Сам Анатолій Щадило в коментарі "Моїй Київщині" запевнив, що робота вже поступово налагоджується за всіма напрямками. Із-поміж першочергових завдань на посаді очільник поліції столичного регіону виокремив такі:


Безпека громадян – було і є пріоритетним завданням поліції в цілому. Поліцейські Київщини навіть у такий складний для країни час продовжують забезпечувати публічну безпеку й порядок на територіях обслуговування, здійснювати профілактику і розкриття злочинів, фіксувати злочини вчинені армією російської федерації та надавати усіляку допомогу громадянам. 
Також головне завдання, яке я поставив перед особовим складом – це налагодження комунікації між поліцією та органами влади, територіальними громадами і населенням. Як бачите ми продовжуємо відкривати поліцейські станції у громадах, що дозволить людям бути ще ближчим до вирішення проблемних питань та відчувати себе у безпеці, особливо під час воєнного стану.
Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст