Як "Нові обличчя" довели Київщину до ганьби на Олімпіаді
Зимові Олімпійські ігри в Південній Кореї тривають уже кілька днів. За цей час збірна України не взяла жодної медалі. З огляду на те, що країну представляють всього 33 спортсмени, і рівно третина з них виступає в дисципліні "біатлон", такий результат не здається несподіваним. Насправді, як не гірко констатувати, але серйозними досягненнями на зимовій Олімпіаді Україна похвалитися не може. Але для будь-якого нашого атлета це, безперечно, велика честь і піковий момент кар'єри. Київщину, яка завжди славилася своїми спортсменами, на цих іграх представляє лише два спортсмена - 42-річна лижниця Валентина Шевченко, для якої це шоста (!) За рахунком Олімпіада, а також 32-річний біатлоніст Володимир Сємаков. Молоді з Київщини місця в збірній не знайшлося. "Моя Київщина" спробувала розібратися, чому ж так сталося
Варто почати з невеликого екскурсу в історію. Київське обласне відділення Національного олімпійського комітету існує з 1990 року. Але юридичний статус отримало лише сім років по тому. У тому ж далекому 1997-му році його очолив Іван Куроченко, який вже понад 20 років є беззмінним головою регіонального відділення Олімпійського комітету. Варто зазначити, що Куроченко в 1996-2005 і 2008-2009 роках працював начальником управління спорту та туризму Київської обласної державної адміністрації. Також був першим заступником Голови центральної ради ФСТ "Колос", директором департаменту Олімпійського спорту Мінсім'ї.
Іван Куроченко - Голова Київського обласного відділення НОК України
Зрозуміло, що голова обласного відділення НОК України повинен тісно співпрацювати з керівництвом області. До 2017 року головою Управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації був Володимир Стеценко. Зараз він обіймає посаду заступника цього ж управління.
Спорт зробив чиновника з КОДА небідною людиною. Згідно його декларації, на посаді голови він отримував заробітну плату в розмірі 85 тисяч гривень на рік. Але його статки явно не збігаються з доходами. Так, пан Стеценко володіє двома квартирами в Києві і двома будинками в Кагарлику. Має земельні ділянки в Броварському, Бориспільському, Кагарлицькому районах і в місті Буча. У тій же Бучі сім'я будує ще один будинок на 240 кв. м. Разом зі своєю дружиною Оленою мають на двох 90 тисяч доларів заощаджень. Ким працює дружина Стеценко - незрозуміло. Відомо тільки, що разом зі своїм чоловіком вона є співзасновником «Київської обласної організації федерації кікбоксингу України». Звідки такі статки у спортивного керівництва області, яке скаржиться, що спорту виділяють недостатньо грошей, залишається тільки здогадуватися.
Поєднує Стеценка і "вічного" голову Київського обласного відділення НОК Куроченка одна спільна справа: вони разом з якимось Сергієм Колишкінім є співзасновниками ГО "Здорова Київщина". Цікаво, що ця громадська організація "прописана" за тією ж адресою і навіть в тій же квартирі, що й обласне відделення НОК. Одночасно Колишкін також є керівником комунального підприємства Київської обласної ради "Виробниче об'єднання "Фармація", яке виробляє фармацевтичні препарати. Одночасно він є керівником офшорної торгової компанії "Аврора", яка є офіційним дистриб'ютором фармацевтичних препаратів. Таким чином, фармацевти отримують вихід до спорту, а які інтереси вони там переслідують пояснювати особливо не потрібно.
Але повернемося до Київського обласного відділення НОК. Тут проглядається досить цікавий збіг. Іван Куроченко є почесним професором Університету Державної фіскальної служби України - тієї самої колишньої Ірпінської податкової академії. Його перший заступник Ігор Малинський є директором ННІ спеціальної фізичної та бойової підготовки і реабілітації того ж Університету Державної фіскальної служби України. Нагадаємо, це той самий університет, ректором якого був одіозний екс- "регіонал" Петро Мельник, якого називають одним з покровителів нинішнього мера Ірпеня Володимира Карплюка.
В цілому "вуха" Карплюка і Мельника дуже добре проглядаються в обласному відділенні НОКу. Так, Іван Куроченко в 2015 році балотувався до Київської обласної ради від "кишенькової" партії мера Ірпеня «Нові обличчя», але невдало.
Ще одним "проникненням" людей Карплюка в обласне відділення НОКу стало призначення забудовника, директора компанії "Орлан Інвест-груп" Антона Мирончука на посаду почесного голови Київського обласного відділення Національного Олімпійського комітету. До слова, Мирончук був помічником Карплюка і балотувався до Ірпінської міської ради від тієї ж самої партії «Нові обличчя».
Результативність цього призначення поки не помітна. Також цікавий момент: урочисте призначення Антона Мирончука відбувалося в стінах... Університету Державної фіскальної служби України.
Фото з церемонії призначення Антона Мирончука
Вище керівництво КОДА могло б допомогти даним проблемам Олімпійського руху на Київщині, який знаходиться в жахливому стані. Адже губернатор області Олександр Горган є спортсменом і атлетом, який пишається тим, що подолав дистанцію тріатлону "Ironman". Сам Горган постійно говорить про підтримку та розвиток спорту на Київщині. Але далі розмов, як це завжди у нього виходить, справа не йде.
До цього всього варто додати, що Олімпійський комітет області, за свою майже тридцятирічну досить невиразну діяльність, особливими досягненнями похвалитися не може. Жодного олімпійського об'єкту за цей час побудовано не було. А ті, які дісталися ще з радянських часів - чи зруйнувалися з плином часу, або були кимось придбані.
З огляду на спонсорів Олімпійського комітету, якими є світові корпорації "Coca-Cola", "Samsung", "Toyota", питання з фінансуванням виникати взагалі не повинно. Інша справа - хто і як цими коштами розпоряджається. Можливо, саме через байдуже ставлення спортивних чиновників, які десятками років сидять на спортивній темі, на Олімпіаді в корейському Пхенчхані Україна і Київська область - пасе задніх.
Антон Болбочан, "Моя Київщина"
Читати "Моя Київщина" у Telegram