Як пройшов 2019 рік для столичного регіону: аналіз порталу "Моя Київщина"

Минулий рік став визначальним не тільки для України в цілому, а й для Київської області, адже відбулася низка подій, які кардинально змінили політичний ландшафт. Як результат – повне перезавантаження влади, що безумовно залишило свій відбиток на мапі столичного регіону. Портал "Моя Київщина" зробив помісячний аналіз подій, аби нагадати читачам, що знаменного відбулося минулого року
Січень
У медійному просторій цей місяць зазвичай є "глухим", адже більшість людей серйозно входять у процес святкування новорічних свят. Політично його активним назвати не можна, а от курйозних випадків відбувається чимало, особливо після прийому оковитої у безмірних дозах.
Один із курйозів стався у Борисполі, де п’яний чоловік забрався на головну ялинку міста та обірвав гірлянди, а згодом його затримали. У Білій Церкві хуліган кинув гранату в автомобіль таксі на якому його співмешканка намагалася втекти. Ніхто не постраждав, адже то був муляж.
Але не минулося без скандалів. Головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк розповів, що невідомі намагалися отруїти його ртуттю, поліція відкрила провадження, але після цього жодної інформації не було. У Борисполі через релігійні погляди батьків мало не загинуло немовля, яке потребувало переливання крові.
Не надто добре минулий рік починався для мера Білої Церкви Геннадія Дикого, у якого детективи НАБУ проводили обшуки через скандальну купівлю приміщення під ЦНАП. А згодом білоцерківці дізналися, що суд визнав банкрутом ПрАТ "Росава" та розпочав ліквідаційну процедуру.
Відбувалися зміни в Київській ОДА: тодішній голова Олександр Терещук призначив заступницею Аллу Шкуро, яка була депутатом Обухівської райради та керівником секретаріату БПП "Солідарність" області. А президент Порошенко відкрив Академічний ліцей у Борисполі. Того ж дня стало відомо, що Державіаслужба України заборонила політ дронів над будинком Порошенка у Козині.
Не обійшлося без скандалів навколо "експресу" до Борисполя, який прославився неодноразовими поломками у перші дні запуску. Правоохоронці повідомили про привласнення близько 20 млн грн під час будівництва залізничного сполучення, але до суду справа так і не дійшла. Аеропорт у Білій Церкві увійшов до десятки кращих інфраструктурних проєктів, а роботи з перетворення його у міжнародний вантажний комплекс тривають по цей час.
Серйозний скандал спіткав президента Порошенка у Білій Церкві, куди він відправився із "Томос-туром". Під час зустрічі з військовими 72 ОМБР прозвучала легендарна фраза "гражданскіх атсєч", яку ексгаранту потім неодноразово згадували. Згодом відбувся з’їзд партії БПП, куди хитрістю заманили реп-виконавицю з Баришівки Alyona Alyona, де Порошонеко заявив про балотування на другий термін.
Лютий
Місяць розпочався досить бентежно, адже депутати Обухівської районної ради підтримали рішення про звільнення голови Костянтина Шушакова. А голова комітету з питань місцевого самоврядування Верховної Ради України VIII скликання Сергій Власенко відмовив у призначенні виборів мера Коцюбинського.
У Білій Церкві минулого року планували відкрити кардіоцентр із сучасним ангіографом, що дозволив би рятувати життя людей з гострою серцево-судинною патологією. Але місцева влада в особі мера Геннадія Дикого не зуміла облаштувати приміщення, тому обладнання було передано на баланс Київської обласної клінічної лікарні.
На початку місяця розпочалася чистка кадрів у РДА області: президент звільнив очільніків у Рокитному та Іванкові, а згодом Кагарлику, Тетієві та Білій Церкві.
Досить оперативно правоохоронці завершили розслідування обставин загибелі у ДТП під Києвом актриси "Dizel Show" Марини Поплавської.
Непогано почався рік в економічному плані, адже компанія "Епіцентр" інвестувала 3 млрд грн у будівництво заводу з виробництва керамічної плитки в Калинівці Васильківського району. А в Богуславі ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 16 МВт. Також почалися розмови про будівництво метро до Вишневого та Ірпеня, проте станом на 2020 рік такої інформації немає. А в Білій Церкві завершилося будівництво заводу з фракціонування плазми крові, інвестиції в який склали 55 млн доларів.
Не вщухали політичні пристрасті на тлі підготовки до виборів. Невідомі зірвали зустріч кандидатки у президенти Юлії Тимошенко у Білій Церкві: спочатку надійшло повідомлення про замінування, а потім кинули димові гранати у натовп. У Володарці представники Порошенка видавали по 500 грн потенційним виборцям, а в Броварах агітатори збирали персональні дані виборців.
У кінці місяця ліквідатор банку "Фінанси та кредит" подав до суду на Білоцерківську ТЕЦ про стягнення 1,45 млрд грн. А 59 народних депутатів звернулися до Конституційного суду щодо скасування закону про незаконне збагачення, серед них був нардеп від 91 округу Руслан Сольвар.
Проєкт "Наші гроші з Денисом Бігусом" оприлюднив розслідування, в якому стверджувалося, що син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор причетний до схем із масштабним розкраданням "Укроборонпрому". Згодом активісти почали пікетувати будинок Гладковського у Козині.
Березень
Загалом весь місяць пройшов під знаком підготовки до виборів президента. Фаворитами перегонів вважали Петра Порошенка та Юлію Тимошенко, між якими відбувалося серйозне інформаційне протистояння. Було чимало заяв про незаконну агітацію та розміщення зовнішньої реклами. У Вишневому було затримано громадського активіста Тараса Костанчука за спробу підкупу кандидата у президенти Юрія Тимошенка, аби останній відмовився від участі у виборах. За результатами голосування 31 березня у другий тур вийшли Петро Порошенко та Володимир Зеленський.
Також березень ознаменувався скандалом навколо "Київоблгазу": спочатку НКРЕКП знайшла порушення у платіжках, де нараховувалася доплата за приведення до стандартних умов. Згодом регулятор оштрафував компанію на 850 тис грн і зобов’язав провести перерахунок.
Генеральна прокуратура закрила кримінальне провадження проти ексдепутата Верховної Ради Євгена Сігала та його дружини, яких звинувачували в порушеннях правил екологічної безпеки.
У Переяславі відбулось урочисте відкриття пам’ятника учасникам війни на сході України за участі дружини президента Марини Порошенко та голови Київської ОДА Олександра Терещука. А в Ірпені почав свою роботу унікальний для України реабілітаційний центр "Next Step", де після важких травм лікуються ветерани АТО/ООС.
Кабінет Міністрів виділив 14 мільйонів гривень із резервного фонду держбюджету на придбання нового житла мешканцям аварійного будинку в Фастові, які потребували відселення після вибуху.
Квітень
Цей місяць минулого року ознаменувався проведенням другого туру президентських виборів та скандалів навколо кандидатів. Голосування відбулося 21 квітня, а перемогу зі значним відривом отримав Володимир Зеленський. Виключенням не стала й Київщина, де йому довірили свої голоси 72% виборців. Загалом за період кампанії правоохоронці відкрили шість кримінальних проваджень. Згодом ЦВК призначила перші місцеві вибори до 5 ОТГ на Київщині.
Цікаво, що кінець президентської кампанії плавно став початком парламентської, зокрема, тодішній прем’єр Гройсман розпочав виборчі перегони з інспектування доріг на Київщині.
Не вщухали й політичні пристрасті. У селі Стоянка Києво-Святошинського району активісти провели мирну акцію протесту під будинком Генпрокурора Юрія Луценка. Вони вимагали покарати винних у замовному вбивстві Катерини Гандзюк.
У селі Вільшанська Новоселиця поліція затримала чоловіків, які були причетними до рейдерського захоплення сільськогосподарського підприємства. Але конфлікт навколо кооперативу триває й до цього часу.
У місті Фастів невідомий застрелив депутата районної ради Олега Коломійця, якого називали причетним до рейдерського захоплення врожаю на території одного з фермерських господарств у селі Веприк Фастівського району. Після цього жодних подробиць від правоохоронців не було.
На території коледжу в смт Немішаєво 22 квітня зник Юрій Гальченко, пошуки хлопця результатів не дали, а він вважається зниклим безвісти дотепер.
Також у квітні правоохоронці затримали депутата Київської обласної ради від "Радикальної партії" Олександра Мефодія, який отримав 5 тис доларів США від підприємця за вплив на співробітника поліції. Сам депутат говорив, що все було "підставою", а рішення суду по даній справі немає.
Непогано йшли справи на енергетичному ринку для Ріната Ахметова. Антимонопольний комітет України дозволив компанії "ДТЕК Нафтогаз" купити у "VS Energy" більше 93% акцій "Київобленерго". У Василькові працівниками компанії "Київоблгаз" було викрито приватного підприємця на крадіжці палива на суму 900 тис грн.
Під стінами Верховної Ради відбувся мітинг ошуканих інвесторів ЖК "Благодатний", який зводив забудовник Ігор Вишняков. Тільки після приходу нової влади почалися реальні обшуки та спроби покарати винних у організації схеми.
Травень
Місяць став переломним для громади Київщини, адже депутатам обласної ради вдалося звільнити голову Ганну Старикову та її заступників, а також обрати новий склад президії. Головою став Микола Стариченко, першою заступницею Тетяна Семенова, заступником – Ярослав Добрянський. Цікаво, що в рамках підготовки до парламентських виборів депутат Роман Буковський склав повноваження.
Депутату облради Віталію Карлюку повідомили про підозру в причетності до рейдерського захоплення агрокомплексу, який належав загиблому в зоні проведення антитерористичної операції добровольцю зі США Марку Паславському. Наразі судового рішення по цій справі немає.
Депутати Верховної Ради прийняли рішення про призначення дати інавгурації Володимира Зеленського на 20 травня. Саме в цей день президент оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання, а прем’єр-міністр Гройсман подав у відставку.
"Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка купив за 221 млн євро 90,69% акцій словенського виробника м’яса птиці "Perutnina Ptuj", а компанія Ахметова завершила купівлю "Київобленерго". Майже відразу відбулася зміна керівництва компанії.
На День перемоги у Білій Церкві заступники мера, начальник поліції міста і народний депутат Хвича Мепарішвілі очолили колону з комуністичною символікою. Також у місті відбулося урочисте відкриття Горбатого мосту, який був багато років у жахливому стані.
У Чорнобилі розпочалося будівництво другої сонячної електростанції, а серіал про катастрофу на ЧАЕС посів перше місце у рейтингу IMDb. А у Володарці відбулося урочистосте відкриття парку в японському стилі "Острів сакури". В аеропорту "Бориспіль" запустили першу чергу багаторівневого паркінгу на тисячу місць, який мали збудувати до "Євро-2012".
У Москві затримали власника будівельної компанії "Атлант" Павла Климця, який будує багатоповерхівки у передмісті Києва. А близько ста чоловік заблокували паркінг і в’їзд на територію ЖК "Чайка", який намагалися захопити рейдери.
В одному з кафе селища Баришівка невідома особа зробила вистріл у шию заступнику начальника відділення поліції, який від отриманого поранення загинув на місці.
Червень
У перших числах місяця стало відомо про вогнепальне поранення у голову 5-річного Кирила Тлявова у Переяславі співробітниками поліції: дитина померла у столичній лікарні 3 червня. Для зменшення суспільного резонансу Начальника поліції області Дмитра Ценова було звільнено і переведено на Донбас, а його місце зайняв Андрій Нєбитов. Проте активісти вимагали відставки міністра МВС Арсена Авакова.
Уже до кінця місяця стало відомо, кого нова команда запланувала призначити губернатором. Зеленський звільнив голову СБУ Києва та області Олега Валендюка, а згодом і голову Київської ОДА Терещука.
Серйозний скандал відбувся на тлі передвиборчої парламентської кампанії. Спочатку в мережі з’явилося скандальне відео за участі голови Васильківської райради Наталії Баласинович. Згодом через суспільний резонанс її було виключено зі списку партії "Європейська Солідарність".
Колишньому заступнику голови КОДА Олегу Корбану довірили займатися виборами Аграрної партії. Більше всіх повеселив кандидат у нардепи Руслан Сольвар, який у межах округу возив згорілий автобус для агітації.
На деякий час Баришівський суд став епіцентром прийняття рішень на користь Коломойського. Спочатку незаконно було скасовано ліцензію авіакомпанії "SkyUp Airlines", а згодом заборонено Катерині Рожковій виконувати обов’язки заступника голови правління НБУ.
Не спокійно було в бізнесовому плані. Антимонопольний комітет України розпочав розслідування проти групи компаній мільярдера Юрія Косюка через зловживання становищем на ринку курятини. Згодом журналісти опублікували розслідування про олігарха та отримання його компанією державних дотацій. А рейтинг компанії "Ferrexpo" Жеваго знизився через підозри у відмиванні грошей.
Непогані результати показували наші спортсмени. Молодіжна збірна України з футболу перемогла Південну Корею та вперше в історії стала Чемпіоном світу. Справжньою сенсацією став футбольний клуб "Колос" із Ковалівки, який після домашньої перемоги над "Чорноморцем" отримав шанс виступати у вищому дивізіоні України.
Знову йшла розмова про початок будівництва концесійної дороги до від Києва до Білої Церкви, проте наразі жодних рухів у цьому напрямку немає. А в Ставищенському районі відкрили полігон твердих побутових відходів, на будівництво якого було витрачено близько 18 млн грн.
В останній день місяця відбулися вибори до п’яти ОТГ області, де перемогу здобули колишні чиновники.
Липень
Цей місяць був напрочуд жарким у політичному аспекті: серйозно дала про себе знати підготовка до парламентських виборів. Саме на Київщині було зареєстровано найбільшу кількість "клонів" кандидатів у народні депутати. Результат виборів був досить прогнозованим – 8 із 9 мажоритарників області пройшли до ВР під стягом партії "Слуга народу". Як повідомили у поліції, голосування пройшло без суттєвих порушень.
Президент звільнив одразу п’ятьох чиновників області: Вадима Чередника з посади очільника Бородянської РДА, Владислава Одинця – Васильківської РДА, В’ячеслава Савенка – Вишгородської РДА, Михайла Письменного – Обухівської РДА та Олександра Жданова – Поліської РДА. Згодом свої посади втратили Василь Шмигановський (Яготинська РДА), Василь Галюк (Сквирська РДА), Юрій Клименко (Переяслав-Хмельницька РДА), Мирослава Смірнова (Києво-Святошинська РДА), Олександр Туренко (Бориспільська РДА) та Ірина Старенька (Богуславська РДА).
Також у липні відбулося представлення нового голови Київської ОДА Михайла Бно-Айріяна. Цього ж дня у Борисполі Зеленський вигнав із офіційного заходу секретаря міськради Ярослава Годунка. Також президент їздив у село Путрівка Васильківського району, аби навести лад із рейдерством, але "чорних" реєстраторів це не зупинило.
Офіційно до виконання обов’язків начальника поліції області приступив Андрій Нєбитов. А Генеральний прокурор Юрій Луценко особисто приїздив до Ірпеня, аби вручити підозру Володимиру Карплюку. Проте згодом ексмер Ірпеня полетів до Іспанії, аби зустрітися із забудовником Вишняковим, який переховується від правосуддя.
Жителі Володарського району протестували проти розробки родовища титанових руд, що могло перетворити район в епіцентр екологічного лиха. Із відповідною заявою вони звернулися до президента України: наразі жодні дії не ведуться. А жителі села Перемога Баришівського району перекрили рух траси Київ-Харків у зв’язку з будівництвом свинокомплексу компанії "Нива Переяславщини".
У Борисполі запрацювала фабрика "Roshen", а у Броварах компанія "Norsk Solar" розпочала будівництво сонячної електростанції. На території Рокитнянського району археологи проводили дослідження оборонної системи часів Київської Русі: місця проживання балтійських племен, які князь Ярослав Мудрий розселяв уздовж річки Рось.
Серпень
Місяць був досить неспокійним і багатим на цікаві події, зокрема у Київській ОДА. Спочатку голова області Бно-Айріян звільнив керівника Департаменту регіонального розвитку, а згодом ініціював пошук голів РДА області через проєкт "Ліфт". Також відбулися кадрові зміни серед заступників: було звільнено Аллу Арешкович.
Президент Зеленський призначив новим очільником СБУ Києва та області Сергія Болдира, а колишній співробітник спецслужби і депутат Київської облради Іван Ступак запідозрив губернатора Бно-Айріяна у шпигунстві.
На початку місяця стало відомо про обшуки у Васильківській РДА: правоохоронці підозрювали посадовців у привласненні близько 70 млн грн. Головним фігурантом справи називали голову РДА часів Порошенка Владислава Одинця, але справу проти нього до суду так і не було скеровано.
Напружена ситуація спостерігалася в Ірпені. Ексмер Володимир Карплюк намагався зберегти контроль над містом, а заради цього збирав лояльних депутатів у Польщі. У міській раді оприлюднили список забудовників, які не сплатили пайову участь до міського бюджету. А начальник поліції області Нєбитов повідомив, що причетних до організації будівельної афери в Ірпені буде оголошено у міжнародний розшук.
У міжнародному аеропорту "Бориспіль" від правоохоронців утік засновник одного з найбільших каналів для продажу наркотиків Амос Дов Сільвер, якого намагалися депортувати до Ізраїлю. Допомогли покинути летовище йому співробітники СБУ, але драгдилера все одно затримали й депортували.
Але було й чимало позитивних новин, зокрема, депутат Київоблради, паралімпієць Олег Іваненко подолав 62 км у запливі через Ла-Манш та встановив новий світовий рекорд, а на заводі "ROSAVA" у Білій Церкві почали випускати 20-дюймові шини.
Наприкінці місяця новообрані депутати Верховної Ради зібралися на перше засідання та розпочали роботу в досить швидкому темпі, який згодом назвали "турборежимом".
Вересень
У цьому місяці відбулося чимало знакових подій. Насамперед, було прийнято у парламенті закон про скасування депутатської недоторканості, що українцям обіцяли зробити народні обранці багатьох скликань. Президент поновив на посаді голови Кагарлицької РДА Віктора Коляду, але майже відразу звільнив, а також призначив трьох суддів на Київщині. У Кабміні заговорили про відмову від моделі добровільного об’єднання територіальних громад задля пришвидшення процесу децентралізації.
Саме у вересні протистояння між групою Коломойського та митниками Павлюка-Тимошенка вийшло у публічну площину. Конфлікт між народним депутатом Олександром Дубінським та головою Київської ОДА Михайлом Бно-Айріяном тривав аж до звільнення останнього. Саме тоді стало відомим ім’я наступного голови КОДА.
Не менш активним був Дубінський на виборчому окрузі: він зареєстрував постанову про проведення виборів у місті Українка, але вони так і не відбулися. Саме в цьому місті СБУшники провели обшуки через підозру у заволодінні землями комунальної власності.
У селі Гореничі під Києвом невідомі підпалили будинок ексголови Національного Банку Валерії Гонтарєвої. Голову Київського обласного осередку та ексдепутата ВР від "Радикальної партії" Сергія Скуратовського було оголошено в розшук.
Також серйозні зміни відбулися у Києво-Святошинській райраді: депутати звільнили голову Вадима Гедульянова. А депутат Київоблради Лев Парцхаладзе втратив посаду заступника голови Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Голова Національної поліції Сергій Князєв подав у відставку.
У місті Біла Церква відбулося відкриття заводу компанії "Біофарма" з виробництва препаратів плазми крові, а на даху міської лікарні встановили сонячні панелі.
Жовтень
Саме у цьому місяці відбулося звільнення Бно-Айріяна і призначення на посаду голови Київської ОДА Олексія Чернишова – цей момент став переломним для області. Саме кадрове підсилення допомогло налагодити порозуміння між КОР та КОДА.
Під час внутрішнього аудиту в Київській ОДА з’ясувалось, що зникли накладні, касові довідки та інші первинні документи на зальну суму два мільярди гривень. Ці документи нібито вилучили співробітники СБУ у Департаменті регіонального розвитку, а до їх зникнення міг бути причетний колишній нардеп.
Народного депутата VIII скликання Сергія Пашинського арештували на два місяці через заподіяння громадянину тяжкого тілесного ушкодження на Васильківщині. Його колеги наголошували на тому, що лише політичне переслідування, натомість у ДБР повідомили, що злочин покривали співробітники Генеральної прокуратури.
Кабінет Міністрів України відсторонив від виконання обов’язків керівника Головного управління Держгеокадастру в Київській області Людмилу Приходько, а СБУ затримала на хабарі чоловіка, який був готовий заплатити за посаду голови РДА області 150 тис доларів.
У Верховній Раді було створено міжфракційну депутатську групу "Київщина", яку очолила нардеп Ольга Василевська-Смаглюк.
ДБР подало у розшук колишнього власника банку "Фінанси і кредит" та білоцерківського заводу "Росава" Костянтина Жеваго, якому НАБУ оголосило підозру через внесення недостовірних даних у декларацію. Після цього Жеваго покинув посаду генерального директора "Ferrexpo".
У Борисполі урочисто відкрили Інтерактивний військово-патріотичний центр, де молодь удосконалює свої знання з військової справи. А в селі Святопетрівське під Києвом презентували пам’ятник Кузьмі Скрябіну. У Чорнобилі на засекреченій за радянських часів радіолокаційній станції "Дуга" запустили найбільшу в світі діджитал-скульптуру.
Листопад
Цей місяць насамперед запам’ятався протистоянням у Верховній Раді. Спочатку у залі парламенту розплакалася нардепа Анна Скороход від "Слуги народу" нібито через те, що її правки не ставлять на голосування. Згодом стало відомо, що її громадянського чоловіка Олексія Алякіна арештували. Після цього Шевченківський районний суд Києва посадив Алякіна під домашній арешт за зобов’язав носити браслет.
Депутати ВР прийняли у першому читанні закон, який має дозволити продавати землі сільськогосподарського призначення. Також було повернуто в управління місцевим громадам державні землі за межами населених пунктів, а також розпочато ліквідацію Держгеокадастру.
Досить неспокійно було в Ірпені. Спочатку міські депутати звільнили в.о. міського голови Анастасію Попсуй, а потім призначили Андрія Літвінова, який залишається повністю підконтрольним Карплюку. Саме за наказом останнього міська рада зачинилася на один день у знак протесту. Також у листопаді поспішно було відкрито другу чергу набережної.
У мережі було розміщено відео, де розповідалося про незаконну діяльність заступника начальника поліції Київської області Майї Бреславської. Було проведено службову перевірку, а причетність до незаконних схем не довели.
Вирували пристрасті у Білій Церкві. Там депутати міської ради звільнили секретаря Вадима Кошеля. Мер Дикий наклав вето на це рішення, проте це не завадило повторно позбавити Кошеля займаної посади. А депутати Києво-Святошинської райради обрали головою Дмитра Гусятинського.
Власник "Київського картонно-паперового заводу" Володимир Крупчак викупив найбільшу в Києві друкарню за майже 50 млн грн.
Саме у листопаді відбулася резонансна ДТП у Чабанах за участі уповноваженого з прав дитини Миколи Кулеби, автомобіль якого порушив правила дорожнього руху. Тоді до лікарні потрапив чиновник і його двоє дітей, а також водій мікроавтобуса. Після цього пообіцяли зробити перехрестя безпечнішим, проте жодний дій поки не видно.
Грудень
Початок останнього місяця року дійсно сколихнув усю країну. У центрі столиці намагалися розстріляти депутата В’ячеслава Соболєва, в результаті чого загинув його син Олександр. Спочатку правоохоронці затримали імовірних виконавців убивства, а згодом організатора. Проте сам депутат переконує, що до цього можуть бути причетні зовсім інші люди.
Чимало цікавих подій відбулося у Білій Церкві. Секретарем міської ради депутати обрали ексмера Василя Савчука. Олігарх Василь Хмельницький продав частину заводу "Biofarma", але згодом придбав у Києві активи ТРЦ "Ocean Plaza".
У грудні суд дозволив заочно арештувати мільярдера Костянтина Жеваго, якого підозрюють в організації розтрати майна банку "Фінанси та Кредит", а Національний банк розпочав процедуру примусового стягнення 1,5 млрд грн за рішенням суду.
Під кінець року відбулося чимало важливих призначень, зокрема, голова Київської ОДА Чернишов призначив заступником Олега Токурова та Василя Володіна. Новим очільником Департаменту охорони здоров’я став Максим Іонов. Президент призначив чотирьох суддів на Київщину та чотирьох голів РДА. Служба автомобільних доріг Київської області отримала нового керівника – ним став Руслан Ничік.
Цього року Київська обласна рада прийняла бюджет розвитку області напередодні Нового року, що можна назвати неабияким успіхом, адже попередні роки ситуація була катастрофічною. Проте не обійшлося без скандалів: група депутатів облради від "Батьківщини" заявили про вихід із фракції. Також свої повноваження склала Ольга Бабій.
Правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке вимагало 860 тисяч доларів у підприємців, одним з членів якого виявився депутат Київської обласної ради. За даними в правоохоронних органах мова йшла про Володимира Власенка від "Самопомочі".
Співробітники ДБР завершили досудове розслідування в справі про вбивство 5-річного Кирила Тлявова з Переяслава та передали справу до суду. А перед новорічними святами екснардепа Пашинського випустили із СІЗО.
Під кінець року відбулася знакова подія – обмін полоненими між українською та підконтрольною Росії стороною, у результаті якого повернулися додому 76 українців. Серед звільнених був білоцерківець Богдан Пантюшенко.
Анатолій Тихий, "Моя Київщина"
Читати "Моя Київщина" у Telegram