#

Переяславський злодій: як убивця зібрався в мери від двох президентських партій

04.08.2020 08:04
Переяславський злодій: як убивця зібрався в мери від двох президентських партій
Олександр Слюсар

Для більшості територіальних громад області цьогорічна осінь буде унікальною, адже після виборів всі громади мають перейти на прямі фінансові відносини з державою, а отже ресурси, які опиняться в руках місцевих еліт, стануть куди серйознішими. Проте в політичних партій перед місцевими виборами назріває типова проблема – відсутність кадрів, які мають хороші стартові позиції. Саме тому більш-менш відомі на місцях персонажі влаштовують торги з представниками рейтингових партій, щоб "вибити" для себе кращі умови. У сьогоднішньому матеріалі "Моя Київщина" розповість про одного переяславського політика, якому дуже кортить повернутися до влади, попри власний дуже сумнівний бекграунд

Останнім часом про Переяслав говорять досить багато, але це здебільшого пов’язано з новим адміністративним поділом Київщини, відповідно до якого місто втратило статус районного центру і ввійшло до складу великого Бориспільського району. Попри всі намагання активістів та керівництва міста, змінити ситуацію на користь Переяслава на вдалося, але остаточну крапку в цій історії поставить суд, куди звертаються представники невдоволених громад області.

Проте новий адміністративний поділ ніяким чином не впливає на місцеві вибори, які відбудуться вже восени. Враховуючи запровадження партійної виборчої системи на рівні сільських, селищних рад та рад малих міст з кількістю виборців менше 10 тисяч виборців, більшість місцевих ринулися до партійних осередків, щоб отримати бодай мінімальний шанс поборотися за депутатство. Але коли ти маєш яку-не-яку впізнаваність, можеш диктувати свої умови, особливо коли кадрів на місцях не вистачає.

Саме така історія відбулася з представником "Батьківщини" Олександром Слюсарем, який на початку листопада 2019 року пішов з посади заступника міського голови Переяслава.  Як відомо, Слюсар є зятем голови Дівичківської ОТГ Тимофія Девка, завдячуючи якому власне він і потрапив у політику. На виборах 2015 року Слюсар спробував потрапити до Переяслав-Хмельницької райради від БПП-"Солідарність", але невдало. Попри це в 2017 році він все-таки став депутатом Дівичківської громади, куди балотувався як самовисуванець.

Варто додати, що Тимофій Девко - досвідчений представник місцевого самоврядування, адже до Дівичківської ОТГ він мало не два десятки років був головою села Стовп’яги. Щоправда, не обійшлося без скандалів навколо його персони. У серпні 2019 року в прокуратурі Київської області повідомили про затримання Девка за хабарництво. За даними силовиків, він вимагав 600 доларів США за укладення договору про розміщення зовнішньої реклами на території підконтрольної йому ОТГ.

Слід зауважити, що реклама є воістину сімейним бізнесом. Світлана Слюсар, яка є дочкою Девка, керує однойменним ФОПом, що надає досить широкий спектр послуг, зокрема, займається рекламними послугами, будівництвом доріг і автострад, роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах, посередництвом у розміщенні реклами в ЗМІ. Окрім того, Слюсар є керівником і засновником ТОВ "Рекламамакс", що зареєстроване в Києві й здійснює діяльність у сфері рекламних та інших послуг.

За словами міського голови Переяслава Тараса Костіна, конфлікт із Слюсарем виник саме через білборди, питання про розміщення яких було знято з порядку денного виконкому. Власником цих конструкцій була ФОП "Слюсар Світлана Тимофіївна", а заступник міського голови активно лобіював їх встановлення. Тоді ж стало відомо, що сімейний підряд без жодних дозвільних документів розмістив білборди на Леваді біля "ЕКО-маркету".

В офіційній біографії Слюсар вказує навчання в середній школі Переяслава, а потім – Національному транспортному університеті, який закінчив у 2004 році. Перше місце роботи – броварське ТОВ "ТрансГруп". Із 2007 по 2012 рік очолював ТОВ "Антарес ЛТД", а після перейшов працювати у Переялав-Хмельницьке дорожнє управління. Потім влаштувався у КП "Виробниче управління житлово-комунального господарства" інженером аварійно-диспетчерської служби, а згодом його очолив. Проте жодного разу Слюсар ніде не вказує, що був засуджений до 4 років виправних робіт за вбивство з необережності (ст. 119 КК України), що відбулося в 2004 році.

Утім, у Слюсара є цікавий "дах" в силових органах. Слід зауважити, що засновником ТОВ "Антарес ЛТД" є Володимир Дурноп’ян – батько керівника детективів НАБУ Андрія Калужинського. Журналісти запідозрили Калужинського в незаконному збагаченні, адже задекларована нерухомість та транспорт не відповідала офіційним прибуткам. Окрім того, в мережі повідомлялося про земельні махінації керівника НАБУ Артема Ситника та Калужинського в Обухові. Подейкують, зв’язки Слюсара з Калужинським уберегли Тимофія Девка від кримінальної відповідальності за вимагання хабара.

Наразі ситуація складається таким чином, що Слюсар вирішив повернутися до влади. За нашою інформацією, він буде висувати свою кандидатуру на пост міського голови Переяслава, але не від партії "Батьківщина", керівником якої значиться в місті до цього часу. Слюсар почав шантажувати представників партій "Слуга народу" та "Європейська Солідарність" на предмет прийдешніх виборів: хто дасть найкращі умови – від того буде балотуватись.

Приймати до себе в команду персонажа з таким послужним списком – ризик для будь-якої партії. Але чим ближче до виборів, тим більше таких історій буде з’являтися, адже від колишніх політиків позбутися так просто не вдасться. Як би там було, вибір залишається за людьми, яким потрібно підійти відповідально до цього процесу…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст