#

З чим політичні партії заходять на місцеві вибори: залишки УКРОПу

07.02.2020 06:00
З чим політичні партії заходять на місцеві вибори: залишки УКРОПу

"Моя Київщина" продовжує підводити підсумки діяльності політичних партій, які працюють в обласній раді протягом цієї каденції, а також прогнозувати їх майбутнє на місцевих виборах, які відбудуться цього року

Партія УКРОП, яка була створена в 2015 році під місцеві вибори і позиціонувала себе як політсила громадян-патріотів, яка захищає інтереси громадянського суспільства і виступає за побудову в Україні нової держави, наразі залишилася існувати лише на папері. Попри те, що в партію входили ветерани АТО, волонтери, громадські активісти, підприємці, її кістяк являв з себе представників "дніпропетровської команди". Фактично УКРОП був "кишеньковою партією" олігарха  Ігоря Коломойського. Який, щоправда, уже за два-три роки кинув дану політсилу напризволяще. А пізніше зробив ставку на Володимира Зеленського. В результаті УКРОП, партія яка має фракції у низці облрад, навіть не взяла участь на останніх парламентських виборах.

В інтерв'ю нашому виданню в листопаді минулого року депутат Київської облради Армен Шарахар'янц прямо сказав про те, що реальної депутатської фракції в облраді вже немає. "Чесно кажучи, я взагалі не розумію, навіщо той "УКРОП" потрібний. Він фактично не працює. І з нього користі надзвичайно мало...  Зараз вона просто не діє. Нема цієї партії, як такої. Вона "заглохла", - сказав він.

 Тим не менш, формально в обласній раді цю партію представляють шість її членів:

Боднар Володимир Михайлович - секретар комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою
З 2010 року  Володимир Боднар — член бюро у фракції Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина»; заступник голови  фракції. У вересні 2015 року став членом політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП». За даними ЗМІ, в 2010 році  Владимир Боднар потрапив до  «чорного списоку» блоку Юлії Тимошенко, після того як у співпраці з  Володимиром Майбоженком і Богданом Губським створив клон «Батьківщини» в Київській області, тим самим саботуючи партію Юлії Володимирівни і підіграючи Партії регіонів. 

Борисенко Денис Валерійович - секретар комісії з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму.
Лідер партії Денис Борисенко був помічником-консультантом екс-нардепа від Партії регіонів Олега Царьова, а також того ж самого Губського. Попри високий статус, фактично немає жодного політичного впливу на Київщині, а УКРОП перетворився за його керівництва на партію-"привид".
Лук’яненко Мар’яна Анатоліївна - секретар комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою.
Майбоженко Володимир Володимирович  - колишній голова Київської обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина». У вересні 2010 року клонував партію Юлії Тимошенко за що був звільнений. В 2015 році стає головою Київської обласної партійної організації “Укроп”, а з 2015 по 2019 рік був заступником голови облради.

Нестеров Денис Юрійович член комісії з питань екології, водних ресурсів, природокористування, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій.
Шахар’янц Армен Мушегович - член комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобіганню корупції. Відомий волонтер, який допомагає українським бійцям на Донбасі.

Варто зазначити, що зараз Коломойський розмірковує над створенням нового політпроекту під місцеві вибори. Його можуть очолити нинішній нардеп-мажоритарник Олександр Дубінський та скандальний проросійський відео-блогер Анатолій Шарій. Утім, останні соціологічні опитування демонструють абсолютну слабкість партії на чолі з Шарієм. З огляду на це, не виключено, що олігарх все ж таки у тому чи іншому вигляді спробує реанімувати УКРОП. Утім, поки що ці процеси заморожені...

Оксана Зволінська, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook