#

З чим політичні партії заходять на місцеві вибори: уламки "Опоблоку"

29.01.2020 06:00
З чим політичні партії заходять на місцеві вибори: уламки "Опоблоку"

«Моя Київщина» продовжує підводити підсумки діяльності політичних партій, які працюють в обласній раді протягом цієї каденції, а також прогнозувати їх майбутнє на місцевих виборах, які відбудуться цього року
Після Революції гідності колишнім "регіоналам", які перефарбувалися в "Опозиційний блок", вдалося залишится у владній вертикалі. У 2014 році фракція опинилася у Верховній Раді. У 2015 - "опоблоковці" вже опинилися у місцевих радах. Зокрема, і в Київській облраді. Утім, восени 2018 року, "Опозиційний блок" розколовся на два крила - власне "Опозиційний блок" залишився за олігархом Рінатом Ахметовим, а також "Опозиційна платформа", яку створили "газовики" Юрій Бойко та Сергій Льовочкін. Приєднавшись до "За життя" з Вадимом Рабіновичем і кумом Путіна Віктором Медведчуком, вони утворили ОПЗЖ.

На Київщині всі структури "Опозиційного блоку" лягли під ОПЗЖ. Пояснюється це дуже просто - основні місцеві екс-"регіонали" давно орієнтувалися на Бойка та Льовочкіна. В результаті фракція "Опоблоку" автоматично стала представляти ОПЗЖ. 

В обласній раді її представляють:
Ксьонзенко Валерій Петрович балотувався у 2019 році в український парламент від ОПЗЖ по округу №98 (Яготин, Бориспіль, Переяслав). Зайняв лише 7 місце, з 4,05% голосів підтримки. У своїй програмі кандидат виступав за те, щоб Донбас отримав автономний статус у складі України. Крім того, він, як і належить представнику проросійської партії, є прихильником позаблокового статусу країни, тобто виступає проти вступу в НАТО. Він прагне відновити економічні зв’язки з Росією, підтримує прийняття закону про референдуми. До того ж Ксьонзенко - голова комісії з питань бюджету та фінансів.
Мазепа Олег Володимирович - голова комісії з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту та туризму. Він зайшов до обласної ради після  виборів на скандально відомому 94-му окрузі (Васильківський Обухівський райони).
Фурдичка Микола  Григорович - уповноважений представник фракції, член комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації, житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій. Більшу частину часу Фурдичка приділяє бізнесу і власному округу. Зокрема, він керує м'ясопереробним підприємством «Агроторговий дім». Окрім аграрного бізнесу він володіє власним цегляним заводом і позиціонує себе як знаний в районі благодійник. Він відомий своїми сильними позиціями у Таращанському районі. Так, у рідному селі Юшків Ріг на президетнських виборах Юрій Бойко набрав 25% голосів. Інша справа, що в сусідніх селах підтримка колишнього "регіонала" й урядовця часів Януковича-Азарова вплала нижче середнього для Київщини рівня...
Чередніченко Юрій Анатолійович - член комісії з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства та впровадження енергозберігаючих технологій, колишній "люстрований" гендиректор ДП "Украерорух". Він  пережив  скандальне звільнення з посади, але потім розповідав про те, що не зміг його оскаржити в суді з причини "продажності" процесу.
В  проросійсько налаштованих передвиборчих президентських та парламентських  програмах 2019 року ОПЗЖ заявляла про свої наміри "припинити політику дискримінації, ксенофобії та радикалізму", підвищити рівень життя людей і просувати "політику примирення і згоди". Фактично йдеться про те, що ОПЗЖ і в Україні загалом, і на Київщині зокрема відіграє роль "п'ятої колони".

Перед парламентськими виборами 2019 року склав мандат забудовник Роман Буковський. Він перейшов до "Батьківщини", але це не допомогло йому отримати депутатський мандат. У жовтні 2019 року склала мандат Світлана Береза.
Маючи значну перевагу перед іншими політичними гравцями за допомогою медіаресурсів, а саме, володіння трьома медведчуківськими телеканалами ("112 канал", NewsOne, ZIK), а також одним каналом Льовочкіна-Бойка - "Інтер" - партія ОПЗЖ розраховує восени на досить непогані результати на місцевих виборах. Інша справа, що в ОПЗЖ - внутрішня конкуренція. Фактично група Медведчука в Київській області поступилася "газовикам". Але це лише розпалює конфлікти всередині союзної політсили...

Оксана Зволінська, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram