#

"З війни до миру…": масштабний фестиваль для воїнів АТО в Боярці

10.10.2018 13:20
"З війни до миру…": масштабний фестиваль для воїнів АТО в Боярці

В суботу, 6 жовтня, у Боярці відбувся районний фестиваль "З війни до миру. Повернення", приурочений до Дня захисника Вітчизни. Організаторами стали Києво-Святошинська  районна адміністрація та районна рада, а також ГО "Боярка-АТО", ГС "Федерація ГО учасників АТО Київщини", Асоціація ветеранів АТО і волонтерів "Патріот", Києво-Святошинська районна організація волонтерів "Гайдамацький край"

На площі перед парком Перемоги міста Боярки зібралося багато люду: учасники АТО та ООС, члени їхніх сімей та родин загиблих, волонтери. Захід був організований саме для них – тих, чиє життя війна розділила на "до" та "після". Вони не сховалися від відповідальності, пройшли все пекло боїв із загарбником і були готові пожертвувати життям заради Батьківщини, заради кожного з нас. Тепер наш обов'язок допомогти їм подолати всі перешкоди на шляху до повернення в мирне життя. Саме це й було метою проведення заходу. Воїни змогли зустрітися з бойовими побратимами, згадати полеглих товаришів, розповісти молоді про військовий досвід та отримати нові знання.

"Кожного року в жовтні ми проводимо подібні фестивалі. І цьогорічний вже третій. На заході представлені локації військової тематики, юридичного супроводу, соціальної адаптації, соціально-психологічної реабілітації. Є у нас також проект "Нащадки вільних", презентації тактичної медицини 44-го Навчального Центру, кінологів, поліції Київської області та інше. Ми проводимо цей фестиваль для учасників АТО, цей захід абсолютно аполітичний. Ми хочемо привернути увагу до проблем АТОвців, які потрібно вирішувати нагально, зараз. Тому що, як показує досвід країн, в яких відбувалася війна, посттравматичний синдром буде відображатися на військових і через рік, і через два, і через три. До того ж, дуже доцільно проводити військово-патріотичне виховання й серед молоді", – розповів Володимир Мостовий – голова громадської спілки "Федерація ГО учасників АТО Київщини".

На фестивалі були представлені різноманітні тематичні майданчики, де можна було отримати кваліфіковану допомогу юристів, психологів, реабілітологів, медичних працівників, представників районного управління соціального захисту населення ОДА. Також відвідувачі ознайомились з програмами та роботою організацій, які опікуються ветеранами, отримали інформацію про працевлаштування та перекваліфікацію, створення власної справи, дізналися про новини у законодавстві України, що мають відношення до ветеранів війни та членів сімей загиблих, поспілкувались з фахівцями щодо юридичних питань та соціально-психологічної адаптації.

Ніхто не міг пройти повз виставку військової техніки та зброї, виступи кінологів та їх менших колег. Парамедики, які працювали в зоні бойових дій, вчили всіх бажаючих азам тактичної медицини та наданню першої домедичної допомоги.

"Однією з цілей заходу, в якому ми беремо участь, є популяризація військово-патріотичного виховання серед молоді, а також інформування населення про те, що необхідно вміти  надавати першу медичну допомогу, та як це правильно робити. Сам проект "Нащадки вільних" має за мету навчити підлітків та педагогів навчальних закладів. На заході у нас представлені різноманітні стенди, наприклад, "Безпека при поводженні зі зброєю", "Мінно-вибухова безпека". Останній навчає дітей, як поводитися з різними предметами, які вони знаходять. Зокрема, що вони можуть бути небезпечними, і потрібно викликати спеціальні служби. Також у нас є блок по правовому захисту за співпраці з патрульною поліцією. Тут дітей навчають безпеки в повсякденному житті: як поводити себе з певними незнайомим людьми, як дорогу переходити тощо. Ще в нас є блок, на якому ми проводимо курси на базовому рівню надання першої медичної допомоги. Є й такі, які навчають допомагати в складніших випадках, при більших травмах. Окремий блок – допомога дітям. Зараз ми тісно співпрацюємо з Міністерством освіти та Міністерством молоді та спорту з приводу навчання педагогів та підлітків", – поділився Олексій Урін – заступник керівника проекту "Нащадки вільних", а також заступник голови ГО 44-го Навчального Центру.

Цікаво на заході було й наймолодшим відвідувачам. Спеціально для того, щоб дітки не сумували, для них проводились веселі конкурси, цікаві майстер-класи, функціонували безкоштовні батути та ляльковий театр.

В урочистій частині фестивалю взяли участь художні колективи Київщини, учасники АТО та волонтери. Були нагороджені представники громадських організацій Києво-Святошинського, Білоцерківського, Кагарлицького, Тетіївського, Іванківського, Фастівського, Миронівського, Сквирського та Баришівського районів за внесок в соціально-економічний розвиток області, за моральну, соціальну, інформаційну, матеріальну підтримку учасників бойових дій, ветеранів та сімей загиблих у АТО.

Крім того, координатор заходу, фахівець з питань соціального захисту ветеранів Ірина Гук нагородила ветерана Мартинову Олену (посмертно) – нагороду отримала її донька, дідуся загиблого Матусевича Сергія, Спасіченко Валентину – матір-героїню, яка має шестеро дітей, троє з яких воювали в АТО, та опікунів круглих сиріт, чиї батьки загинули на війні.

Відвідувачів фестивалю розважали відомі українські гурти "Широкий лан", "KOZAK SYSTEM", "Нумер 482" та пригощали стравами, приготованими у польових кухнях військовими кухарями НГУ та волонтерами Київщини.

Юлія Стрільник, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram