#

За дорученням олігарха Фірташа: чому керівник "Київоблгазу" Дронов "кошмарить" клієнтів

10.11.2021 08:03
За дорученням олігарха Фірташа: чому керівник "Київоблгазу" Дронов "кошмарить" клієнтів
Дмитро Фірташ

Газовий терор – саме так характеризують нинішній опалювальний сезон і бізнесмени, і звичайні громадяни. Монопольне становище "Київоблгазу" на ринку послуг призводить до того, що керівництво компанії дозволяє собі буквально знущатися над споживачами. Близьке до Фірташа джерело повідомило "Моїй Київщині", що жорстка політика по відношенню до клієнтів – настанова Фірташа, яку радо виконує Дронов

Підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ, який вимушено перебуває за межами України, все рівно контролює більше половини газзбутів нашої країни. Проте слід зауважити, що це заслуга не сьогоднішньої влади, а команди "регіоналів" на чолі з Януковичем, які дали зелене світло масштабній приватизації газових мереж. Тоді й почалося несамовите збагачення на газовій темі для Фірташа та наближених до нього осіб, яке не може зупинити жодна влада.

Олігарха Фірташа (а такий офіційний статус чекає на нього та ряду інших осіб найближчим часом) цікавлять лише прибутки, а фактичного впливу на його дії у команди Зеленського – немає. Державний НАК "Нафтогаз" дуже в’яло провадить політику залучення нових клієнтів, які отримують послуги від "Киїоблгазу".

Переважно громадяни навіть не знають, що можуть сплачувати за спожитий газ напряму державі, а не олігархічній структурі. Невеличкої реклами на телебаченні, заяви у ЗМІ та короткий виступ перших осіб держави на тему отримання послуг від "Нафтогазу" міг би серйозно ослабити позиції олігарха. Але Фірташ вимагає блокувати усіма можливими способами перехід користувачів до інших постачальників, щоб і надалі шантажувати владу, кошмарити бізнес та простих людей.

Як повідомляє джерело видання, українських посадовців Фірташ не боїться. Реально вплинути на нього можуть тільки американці, які домагаються його екстрадиції з Австрії. Але теж нікуди не поспішають. У США Фірташа звинувачують у підкупі індійських чиновників, що було зроблено заради укладання вигідної угоди з видобутку титану та його продажу компанії "Boeing". У березні 2014 року олігарха арештували у Відні, але звільнили під заставу в 174 мільйони доларів. Із того часу Фірташ оскаржує свою екстрадицію в США, де його чекає в’язниця.

Свобода для олігарха обходиться дуже дорого, тому він вимагає "вибивати" борги з клієнтів "Київоблгазу" будь-яким способом, аби тільки набивати вчасно кишені. Головний елемент шантажу – відключення. Неодноразово в мережі були публікації про те, як співробітники "Київоблгазу" (зазвичай цим займається спеціальна група), порушуючи закон, відключають людей від газопостачання за дріб’язкові борги.

Жертви свавілля "Київоблгазу" не можуть отримати допомоги від місцевої чи центральної влади, адже їх монополіст також шантажує. Нещодавно у компанії Фірташа нагадали, які теплокомуненерго Київщини та скільки заборгували, а також попередили про неминучі відключення в опалювальний сезон. Не маючи можливості отримати захист від держави, постраждалі від дій "Київоблгазу" у відчаї звертаються до журналістів, щоб хоч якось вплинути на ситуацію.

Поки держава шукає методи стримування Фірташа, люди готуються з вилами зустрічати співробітників облгазу, аби не залишитися без тепла взимку. Хто не зумів відстояти свої права чи домовитися з представниками монополіста, у кращому випадку отримують пломбу на лічильник, у гіршому – їм просто перерізають трубу. Повторне підключення – задоволення не з дешевих, адже тарифи встановлюються головою "Київоблгазу". При цьому безпосередньому власнику компанії абсолютно все рівно, скільки Дронов на цьому заробляє (фірми з орбіти Дронова мають особливе становище на ринку підключення до газопостачання). Найбільш нахабно це робиться з простими громадянами, яких Дронов особливо ненавидить. За словами джерела, близького до керівника облгазу, жителів Київщини він називає не інакше як скотом і говорить: "Давити це бидло будемо по-максимуму, бабки треба заробляти".

Нещодавно видання "Моя Київщина" публікувала матеріал щодо політики, яку провадить Дронов на ринку газифікації. За дорученням Фірташа він публічно дискредитує компанії, які займаються підключеннями у Київській області. Усе робиться для того, щоб громадяни та підприємці просто не мали альтернативи, хоча послуги Дронова у кілька разів вищі, ніж в інших компаній.

Актуально: Чорний піар, або як "Київоблгаз" Фірташа дискредитує конкурентів.

Але варто розуміти, що Фірташу "Київоблгаз" потрібен як інструмент впливу. У столичному регіоні проживає уся правляча еліта, яку при потребі можна "смикати" за газові труби. Дуже неприємний момент. До прикладу, міністр енергетики Галущенко розповів, що газовики завищують показники лічильників, а "Київоблгаз" через суд зобов’язав посадовця сплатити 76 тис грн штрафу. І це лише вершина айсберга, адже більшість мовчать про свої "стосунки" з облгазом. Зрозуміло, що громадяни та юридичні особи не завжди все правильно підключають та вчасно сплачують за спожитий газ (насамперед через низький рівень доходів), тому практично будь-кого можна відключити від газопостачання, зачасту по формальним (надуманим) причинам.

Найбільш розповсюджений аргумент – втручання у роботу газового обладнання, що потребує зняття лічильника і відправлення його на експертизу. Зважаючи на фінансову спроможність "Київоблгазу", купити потрібне заключення – не проблема. За такою схемою можна відключити будь-кого, а потім ще й звинуватити у крадіжці газу. Звісно, далі справа за судами, але при  наявності потрібних експертиз та хороших зв’язків, рішення буде на користь монополіста.

Ні для кого не секрет, що Фірташ орієнтується на Москву, тому це один із факторів нахабної поведінки. Для кремлівських пропагандистів він може забезпечити потрібну картинку – у розпал опалювального сезону відключити ціле місто, що змусить керівництво країни сідати за стіл переговорів з агресором. Механізм дестабілізації суспільної ситуації потрібен Кремлю, тому газовий терор буде тільки наростати.

Але весь негатив навколо "Київоблгазу" мало хвилює Дронова, адже він просто зручний директор, якого в будь-який момент викинуть на вулицю. Щоправда, "зароблених чесною працею" коштів вистачить на безтурботне життя за кордоном. За словами джерела, маєток у найкращому стилі Пшонок та Януковичів (про нього були сюжети на YouTube), виставлено на продаж. Дронов максимально вислужується перед Фірташем: вибиванням боргів займається колишній міліціонер Ігор Мозоль. Їхня ціль – максимально довго просидіти на посаді, щоб далі знущатися і набивати кармани грошима. Але колись цьому все-таки настане кінець: або держава знайде механізм протидії свавіллю Фірташа, або люди…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст