#

Премії під час війни: скільки заробляють голови громад Білоцерківського району

20.10.2022 12:49
Премії під час війни: скільки заробляють голови громад Білоцерківського району
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

"Моя Київщина" продовжує аналізувати, які заробітні плати приходили з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України керівникам ОТГ, а також заступникам та секретарям. Ми вже розглянули, які доходи були в очільників громад у Вишгородському, Фастівському та Обухівському районах, а зараз ми поговоримо про Білоцерківщину

У Білоцерківському районі налічується тринадцять громад. До кожної з них ми надіслали запити щодо розміру заробітних плат, але відповідь отримали не від усіх. Нас проігнорували Фурсівська та Маловільшанська ОТГ. Варто наголосити, що минулого року вони також не взяли до уваги наші запити та не дали інформацію, яка цікавила журналістів.

Однак серед тих громад, які надіслали відповідь, є такі, що теж де-факто не надали інформацію. Вони познаходили найрізноманітніші відмовки, аби тільки не розкривати правду.

У Володарській ОТГ перший заступник селищного голови Юрій Слободський у відповіді на запит заявив, що інформація про заробітну плату є конфіденційною і може бути поширена тільки за згодою осіб, крім випадків, визначених законом.

Також у листі додали, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту у випадку, якщо інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом і вказали, що керівництво громади, не є розпорядником інформації про доходи. Хоча минулого року вони вказували, що вістку про зарплату можна надати лише зі згоди працівника.

Також "конфіденційністю" прикрилися у Гребінківській громаді, а у Ковалівській ОТГ зауважили, що інформацію про заробітні плати варто шукати у декларації. Цікаво, що лист із відповіддю на запит "Моєї Київщини" надійшов без підпису очільниці громади Раїси Клюковської.

Рокитнянська селищна рада надіслала лист, де написала доволі банальні речі. У відповіді було зазначено, що заробітна плата складається з окладу, а також із надбавки, премій, доплати та матеріальної допомоги. Також вони зауважили, що оклад селищного голови складає 15000 грн, а заступників селищного голови, секретаря ради та керуючої справами виконавчого комітету 12000 грн. А щодо решти сказали доволі розмито та без уточнень.

Не забажала давати уточнення Узинська міська рада. Вона назвала тільки оклади, які становлять:

  • міський голова - 15000 грн;
  • заступник міського голови - 12000 грн;
  • секретар ради - 12000 грн.

Щодо надбавки, то зауважили, що за високі досягнення у праці вона встановлена у розмірі 50%, а премія не перевищує 100%. А насамкінець порадили дивитися запитувану інформацію у деклараціях.

Доволі цікаву відповідь надіслала нам Сквирська ОТГ. У своєму листі вони сказали:

Публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим законом.

А далі додали, що в Сквирській міській раді інформація про розміри заробітних плат міського голови, його заступників та секретаря не задокументована та не відображена. Тобто простішими словами – ніхто не записує її. Тобто за логікою мера Сквири Валентини Левицької, гроші там роздають просто так, на вагу. Враховуючи, що місто ( і саму пані Левицьку) давно "годує" скандально відомий депутат Київської облради Леонід Глиняний, може так воно і є... 

Ще на лаву громад, які знайшли причини не надавати інформацію про зарплати, потрапила Білоцерківська ОТГ. У відповіді перша заступниця міського голови Інна Новогребельська заявила, що через воєнний стан розгляд запитів на публічну інформацію може бути призупинений, а тому ми так і не отримали інформацію, що нас цікавила. Хоча те, що Білоцерківська громада відповіла є прогресом, адже минулого року вони нас проігнорували. Це зі свого боку змушує думати, що вони щось, можливо, приховують. Також варто зазначити, що останнім часом у голови громади Дикого не найкращі часи, адже нещодавно він отримав підозру від антикорупційної прокуратури. Його підозрюють у завданні понад 8,7 млн грн збитків територіальній громаді.

Розслідування НАБУ встановило, що у 2018 році Дикий придбав недобудову для потреб міста за завищеною ціною, а саме за 24 млн грн.
Нині мера Білої Церкви суд відпустив на поруки, а
сам Геннадій Дикий вважає, що купівля того приміщення було правильним рішенняма в суді він доведе свою правоту.

Лише чотири громади надали нам запитувану інформацію. Серед них Тетіївська, Медвинська, Ставищенська та Таращанська ОТГ.

Богдан Балагура, який є очільником Тетіївської ОТГ, не може похизуватися великою зарплатою. Йому у 2021 та у 2022 роках стабільно нараховували 15,6 тис грн. Тобто його зарплата не змінилася. Аналогічна ситуація у секретаря ради Наталії Іванюти, заступника з гуманітарних питань Надії Дячук та першого заступника Василя Кизимишина. Їм із початку вторгнення Росії на території України та до липня поточного року в середньому нараховували 17,2 тис грн, 22,1 тис грн та 21,3 тис грн відповідно.

Очільнику Медвинської громади Ігнатію Сергієнку минулого року в період із березня по липень в середньому нараховували 18,4 тис грн, а цього року дана сума становить 19,7 тис грн. Тобто можна говорити про незначне зростання заробітної плати.

Протилежна ситуація зі заступником Сергієнка та секретарем ради. Вони стали отримувати значно менше. Цього року заступниці голови Олесі Спесивцевій у період із березня по липень нараховували 18,9 тис грн, а минулого - 23,8 тис грн. Секретар ради без врахування сплачених податків нині в середньому має 15,3 тис грн, що на декілька тисяч менше, ніж у 2021 році.

Дещо більше заробляє голова Ставищенської ОТГ Леонід Джужик. Йому у 2022 році в середньому з березня по липень нараховували 35 тис грн. Варто зауважити, що найбільше коштів він отримав у перший місяць війни – в березні. Йому тоді нарахували 61 тис грн, де половина суми складала соціально-побутова допомога.

Якщо порівнювати доходи Джужика з минулим роком, то вони збільшилися майже на одну тисячу гривень.

Трішки менше стала отримувати перша заступниця селищного голови Ірина Нечаєнко. Нині їй в середньому нараховують 40,9 тис грн, що трішки менше, аніж минулого року. Однак це доволі велика сума. При цьому варто зауважити, що в березні та червні зарплата жінки без урахування всіх сплачених податків складала 60 та 84 тис грн відповідно. У першому випадку зростання зумовила соціально-побутова допомога, а в другому – допомога на оздоровлення та відпускні.

Секретарю селищної ради Раїсі Борщі стали в цьому році нараховувати на одну тисячу гривень меншу зарплату. Із початку війни до липня вона мала в середньому 33,3 тис грн. Звісно, після відрахування всіх обов’язкових податків дана сума буде меншою.

У Таращанській ОТГ Михайло Кривошеєв, який є очільником громади, має чималу заробітну плату. У період із березня по липень поточного року йому загалом нараховували 487 тис грн, а минулого року дана суму складала 405 тис грн. Таку чималу заробітну плату формують доволі великі премії. Цього року Кривошеєв мав її на рівні 46 тис грн, а також різні грошові допомоги.

Секретар ради цього року за п’ять місяців загалом заробив 209 тис грн, а у 2021 році понад 291 тис грн. Також менше став отримувати заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради в нинішньому році. Цьогоріч він за п’ять місяців мав загалом 233 тис грн, що на 30 тис менше, аніж у 2021 році.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка