#

Премії під час війни: скільки заробляють голови громад Фастівського району

07.10.2022 08:19
Премії під час війни: скільки заробляють голови громад Фастівського району
Колаж інформаційного порталу "Моя Київщина"

"Моя Київщина" продовжує аналізувати заробітні плати очільників громад під час війни. Сьогодні ми розглянемо Фастівський район та дізнаємося, які заробітні плати мають керівники громад, а також їхні заступники та секретарі

На жаль, не всі дев’ять громад, які входять до Фастівського району, відповіли на наші запити. Нас проігнорували Кожанська, Томашівська та Фастівська ОТГ. Дуже шкода, що вони не надіслали відповіді, адже це значно ускладняє показати об’єктивну картину.

Однак серед тих громад, які відповіли, також не все прозоро та чітко. Серед таких Чабанівська, Калинівська та Боярська громади.

Чабанівська селищна рада написала, що посадовий оклад голови громади Олександра Киризлієва у 2022 році складав 12 тис грн, оклад першого заступника селищного голови було встановлено у розмірі 11,5 тис грн, а оклади заступників та секретаря зафіксовано на рівні 11 тис грн. Ще вони зауважили, що зарплату доповнюють ранги, премії, матеріальні допомоги, надбавки за вислугу років, але точні цифри не були вказані.

Аналогічна ситуація у Калинівській ОТГ, де у листі від них конкретних даних щодо розміру заробітних плат "Моя Київщина" не отримала. Вони тільки написали, що посадовий оклад селищної голови Юлії Олексенко визначено на рівні 15 тис грн, а заступника та секретаря – 12,5 тис грн.

Доволі цікава ситуація з Боярською громадою. Вони відповіли, але надали інформацію лише за січень та лютий 2021 року, яку розмістили на 10 аркушах.

Боярська міська рада відповіла:

Згідно із п. 2 ст. 21 Закону України "Про доступ до публічної інформації", у разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні затрати на копіювання та друк.

Тобто це означає, що якщо бажаєте більше інформації, то варто платити. Також у документі було вказано, що підготовлена запитувана інформація розміщується на 114 сторінках, а «Моя Київщина» має заплатити 540 грн та 40 копійок за 104 сторінки (десять надаються безкоштовно).

Це доволі дивно, але чудніше, коли відповідь розміщують на такій великій кількості сторінок. Інші громади розміщували запитувану на переважно на чотирьох аркушах, а тут 114. Однак зі законом не посперечаєшся.

Голові Бишівської громади Івану Рознаю з березня по липень поточного року нараховували заробітну плату на рівні 34,5 тис грн, а торік за аналогічний період 40,7 тис грн. Тобто з початку війни чоловік став отримувати менше коштів.

Однак протилежна ситуація у першого заступника сільського голови Віталія Ключника та секретаря ради Лесі Коби. У останньої заробітна плата в цьому році у середньому була 30,9 тис грн, а торік складала – 25 тис грн. Також значно виросли доходи Віталія Ключника. Нині вони є 38,2 тис грн, а раніше були 23,5 тис грн.

Заробітки заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександра Цибенка складно оцінювати, адже були вказані дані лише за 2022 рік. Йому щомісяця в середньому нараховували 30,8 тис грн.

Очільнику Глеваської ОТГ Володимиру Петренку у середньому з березня по липень поточного року нараховувалося 59,5 тис грн, але після сплати податків отримував 47,9 тис грн. Варто зауважити, що щомісяця він мав заробітну плату на рівні 39-41 тис грн, але у червні йому нарахували 77 тис грн. Причиною такого зростання була виплата на оздоровлення, яка склала майже 50 тис грн. Торік він також мав аналогічну виплату, але тоді вона була 38 тис грн.

Якщо порівнювати його заробітки з минулим роком, то виходить, що у середньому Петренко став отримувати на 5 тис грн більше. Хоча загалом у нього доволі великі доходи, якщо порівнювати з пересічними жителями Київщини. Не кожний може похизуватися преміями у розмірі 30 тис грн.

Фактично не змінилися заробітні плати у секретаря селищної ради Віталія Онищука та у заступниці з гуманітарних питань Яни Братішко. Вони залишилися на рівні 35-36 тис грн із врахуванням сплачених податків. Тобто саме такі суми щомісяця їм виплачуються.

Зросла заробітна плата у заступника із питань діяльності виконавчих органів Володимира Полтавця. Того року вона становила в середньому з березня по липень 17,2 тис грн, а нині є 32,4 тис грн. Також у документі є примітка «середня мобілізований», а інформація щодо окладу та решти нема. Просто одразу вказаний розмір нарахувань.

У Гатненській ОТГ очільнику громади Олександру Паламарчуку з березня по липень 2021 року нараховували в середньому 44,3 тис грн, а в цьому році за аналогічний період  - 46,3 тис грн. Дані суми звісно будуть менші після податків, але щомісячні премії у розмірі 30 тис грн – це чимало.

Однак на декілька тисяч гривень менше стали отримувати заступники голови та секретар ради. Останньому, Дмитру Шульгану, нині нараховують 35,5 тис грн, заступникам голови Світлані Ляшук та Михайлу Лєзніку - по 35,6 та 32,8 тис грн відповідно, а першому заступнику Паламарчука Сергію Вітенко – 37,5 тис грн.

На жаль, вимушені констатувати, що картина не повна. Утім, з тієї інформації, яку нам вдалося отримати, видно наступне – у Бишівській та Глеваській ОТГ очільники стали отримувати меншу зарплату. У першій зазначеній громаді перший заступник сільського голови та секретар ради стали отримувати більше коштів, а у Глеваській ОТГ фактично не змінилися доходи чиновників на аналогічних посадах, але винятком є Володимир Полтавець. У Гатненській громаді навпаки – зарплата в очільника зросла, а у заступників голови та секретаря радивинагорода за працю стала меншою.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Лілія Соколець
журналістка